Навіщо Ахметов тролить Кличка гарячими батареями

Монополіст столиці "Київенерго" зацікавлений в тому, аби гріти батареї киян хоч влітку

Навіщо Ахметов тролить Кличка гарячими б…

Depo.ua розібрався у тому, навіщо киян "смажили" гарячими батареями навіть у теплу погоду.

Великодня "сауна"

Нарешті кияни можуть зітхнути з полегшенням - батареї в квартирах більше не будуть гріти впусту. 15 квітня повністю завершився опалювальний сезон в столиці. Хоча, розпорядження про це було підписано тимчасово виконуючим обов`язки голови КМДА Ігорем Ніконовим ще 8 квітня.

Чиновники казали, що спочатку відключать тепло у адміністративних будівлях, а потім візьмуться за житлові будинки. Кияни ж, тим часом, відкривали вікна і балкони, аби не отримати тепловий удар, адже на той самий Великдень надворі було справжнє "пекло" - більше 20 градусів тепла.

У "Київенерго", яке належить структурам мільярдера Ріната Ахметова, одразу знайшли відмазку, що така "сауна" для киян пов`язана з технологічним процесом. Мовляв, не можна одразу прикрити кран і відключити опалення - система теплопостачання зламається.

Ну і головний орієнтир по припиненню подачі тепла в квартири - якщо протягом трьох діб середня температура повітря сягає більше 8 градусів.

За словами директора "Інституту міста" Олександра Сергієнка, з точки зору формальностей усе було зроблено правильно і чиновники разом з монополістом чекали, аби середньодобова температура була на потрібному рівні.

Отак чиновники і бізнесмени з "Київенерго" піклуються про мешканців столиці, а вони ще незадоволені чимось.

Втім, експерт розповідає про справжні мотиви такої "турботи" за киян.
"Система надання житлово-комунальних послуг побудована так, що монополісту вигідно продавати теплоносій, а не економити його", - зазначив Олександр Сергієнко.

Кияни - заручники монополіста

Більш детально про цю схему розповідає колишній міністр ЖКГ Олексій Кучеренко.

За його словами, є одна особливість роботи "Київенерго", яке одночасно виробляє і електроенергію, і тепло.

"Першу складову компанія за дуже високою ціною продає на ринку, тому вона зацікавлена якомога більше виробляти електроенергії. Все це супроводжується паралельним виробництвом тепла, яке потрібно комусь продати. Тому і продають киянам", - резюмує Кучеренко.

Він також додає, що міська влада повинна не сюсюкатися з "Київенерго", а вести розмову яка б задовольняла інтереси мешканців столиці, а не навпаки.

На ділі ж виходить, що міська влада "танцює" у парі з монополістом, адже чиновники теж цілий тиждень розповідали, що не можна одразу вимкнути опалення у будинках.

Самі кияни просто стають заручниками ситуації. Вони не можуть самотужки вимкнути опалення в квартирі, тому вимушені платити за непотрібне тепло в батареях.

І це під час того, коли в Уряді постійно кажуть про якусь економію газу. Та й мер Києва Кличко минулої осені запевняв, що місто буде дуже раціонально використовувати блакитне паливо.

Киян навіть встигли покатувати холодом, коли надворі вже був дубар, а батареї навіть не думали нагріватися. Тоді деякі містяни просто спали вдягнені, а маленькі кияни у дитячих садках - з пластиковими пляшками, які були наповнені теплою водою. Так влада зігрівала малечу, аби зекономити газу на цивілізованому опаленні приміщень.

Ще одне ноу-хау з економії енергоресурсів - подовження канікул у школах. Так було після новорічних свят, коли учні шкіл мали цілих три тижні байдикування замість звичних двох тижнів. У мерії навіть підрахували, що лишня неділя простою шкіл дозволила зекономити 5 млн. гривень.

І от, коли вже був самий час економити тепло і газ, про мешканців столиці раптом "потурбувалися" і чиновники Кличка, і бізнесмени з "Київенерго", увімкнувши на повну батареї під час весняної спеки. Якась бутафорна економія газу виходить.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme