Забудова Оболоні, здача Вирлиці та нічні парковки: Як пройшла сесія Київради 31 серпня (ФОТО, ВІДЕО)

Сесія Київради 31 серпня запам'яталась блокуванням трибуни, постійними перервами, скандальними, а також неоднозначними рішеннями 

Сергій Фоменко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Київ
Забудова Оболоні, здача Вирлиці та нічні…
Фото: Facebook – Dmitriy Belotserkovets

В столиці 31 серпня після літній канікул відбулась пленарна сесія Київради, яка запам'яталась скандальними рішеннями щодо забудови та блокуванням трибуни через питання комісій.

Журналісти Depo.Київ розповідають, як пройшло засідання Київради в останній день літа та які рішення ухвалили депутати. 

Комісії та блокування трибуни 

Майже одразу після початку пленарного засідання депутати від фракцій "Слуга народу" та ОПЗЖ заблокували трибуну під час розгляду питання комісій. Депутати від "Слуги народу" пояснили це начебто узурпацію влади фракцією "УДАР" мера Віталія Кличка. 

Як пройшла сесія Київради 31 серпня – ДПТ Оболоні, забудова, Вирлиця, паркування та блокування трибуни (ФОТО, ВІДЕО)

Причиною блокування став розподіл місць в бюджетній комісії. Через блокування трибуни в залі засідань декілька разів оголошували перерву. В підсумку депутати прийшли до компромісу та додали в бюджетну комісію лише одного депутата від "УДАРу", а не двох, також з рішення викинули зміни до положення про комісії, де мінімізувалась роль голови. 

Головою бюджетної комісії залишився депутат від "Слуги народу" Андрій Вітренко. Також комісія з цифрової трансформації отримала повноваження. 

Скандальна забудова Оболоні 

Цього разу в Київраді вдалося протягнули скандальний Детальний план територій Оболонського району, який охоплює 430 га. 

Від "ЄС" забудову Оболоні підтримали 16 депутатів, від УДАРу – 23, "Єдності" – 10, Слуги народу – 8, від "Батьківщини" – 11, ОПЗЖ – 10. "За" ДПТ також проголосував один позафракційний депутат. Франція "Голос" рішення не підтримала.

В зазначеному ДПТ передбачено будівництво 3082 квартир, а це майже 8000 нових мешканців. Загальна площа, на яку розробляється ДПТ становить 430 га і у цьому плані не передбачено нових шкіл та лікарень. 

Скандальна забудова Оболоні

Читайте також: Висотки без шкіл та лікарень: Що не так з планом забудови Оболоні, який може ухвалити Київрада

Озеро Вирлиця 

Депутати провалили голосування за проєкт рішення, який передбачає створення ландшафтного заказника місцевого значення "Озеро Вирлиця". Раніше його підтримали члени земельної комісії, але на сесії депутати дали лише 50 голосів, що фактично дає "зелене світло" забудові озера. 

Озеро Вирлиця  голосування

Відповідний проєкт рішення передбачає оголошення території площею 98 га ландшафтним заказником, що унеможливить забудову та використання території під меліорацію, а також сприятиме збереженню та відтворенню природних комплексів. 

Озеро Вирлиця 

Ініціаторка проєкту рішення та депутатка Київради Євгенія Кулеба зазначила, що провал голосування дає можливість забудовнику легко засипати озеро та змінювати його межі, а також бетонувати берег. 

Нагадаємо, що забудовник планує звести величезний торговельно-розважальний центр на березі озера Вирлиця. Комплекс, який буде складатись з ТРЦ, паркінга та інших об'єктів, розкинутих на площі 29,9 га, проти цього активно протестує місцева громада, в результаті чого ставались неодноразові сутички активістів, тітушок та поліції. 

Читайте також: Тотальна забудова чи ландшафтний заказник: Що буде з озером Вирлиця на Осокорках

Мораторій на забудову історичних будівель 

Депутати запровадили мораторій на реконструкцію або капітальний ремонт зі зміною об’ємно-просторових параметрів історичних будівель ХІХ-ХХ століття з метою унеможливлення їхнього знищення. Рішення підтримали 99 обранців. 

За словами секретаря Київради Володимира Бондаренка, це рішення буде сприяти створенню умов для захисту та охорони історичних будівель на період їх виявлення та дослідження, чіткого визначення охоронного статусу таких об'єктів і збереження історичної самобутності міста.

"Неможливо захистити будинки без статусу, досі 1 469 об’єктів не включені до реєстру, тому на засідання Київради внесено цей проєкт рішення на тимчасову заборону (мораторій) на реконструкцію та/або капітальний ремонт зі зміною об’ємно-просторових параметрів історичних будівель до повного дослідження та визначення історичної та культурної цінності цих об’єктів згідно із Законом України "Про охорону культурної спадщини", – зазначив він.  

Зазначимо, що дане рішення не обійшлося без "зради", оскільки в списку історичних будівель, які підпадають під мораторій не значаться щонайменше 60 цінних для культурної спадщини будинків, які розробили активісти з організації "Мапа Реновації", зокрема в проєкті немає садиби Барбана, частину якої нещодавно частково зруйнували під прикриттям тітушок, маєтку XIX століття на вулиці Студентська та жодного цінного будинку епохи модернізму. 

Мораторій на забудову історичних будівель 

Знищення садиби Барбана 

Нічні паркінги 

Київрада на засіданні 31 серпня підтримала внесенні змін в рішення "Про встановлення місцевих податків та зборів в Києві". Зміни додали 214 нових нічних паркувань на 21 657 паркомісць. Очільник інспекції з паркування Дмитро Рахматулін зазначив, що дані майданчики десятиліттями працювали нелегально та приносили прибуток окремим особам, а не міському бюджетові. 

Рішення підтримали 64 депутати. На існуючих 225 паркувальних майданчиках збільшені паркомісця до 7896, тепер в столиці діятимуть 660 облаштованих майданчиків на 60 159 автівок. 

Нічні паркінги голосування

Також за умови облаштування та експлуатації нових майданчиків, орієнтовно, в бюджет потраплятиме 46 млн грн на рік, а від збільшення кількості паркомісць на існуючих майданчиках — додатково 16,8 млн грн.

Кличко проти Ткаченка 

Одним з моментів минулої сесії 31 серпня стало продовження протистояння міського голови Віталія Кличка та міністра культури Олександра Ткаченка. Все почалось з того, коли Кличка викликали на минуле засідання РНБО для того, щоб заслухати доповідь про ситуацію із знесенням історичних будинків в Києві. Каталізатором стало знесення вже згаданої садиби Барбана, тоді Ткаченко заявив, що йому соромно за столичну владу, яка не може "стримати оскаженілих забудовників". На засідання РНБО Кличко не з'явився пославшись на робочу поїздку до Чернігівської області. 

Мер Києва вирішив відповісти Ткаченку та запросив його на засідання Київради, однак очільник мінкульту заявив, що він перебуває у відпустці, про що Кличку точно відомо, та прислав на засідання свою заступницю Світлану Фоменко. Зазначимо, що на РНБО Кличко також прислав свого заступника Миколу Поворозника. 

На жаль, до обговорення захисту культурної спадщини по суті справа не дійшла, адже заступниці Ткаченка не дали слова на сесії. Міністр культури у відповідь запросив Кличка до свого відомства 2 вересня для чергового "обговорення". Очевидно, що міністр та міський голова більше зацікавлені в політичному протистоянні, а не у конструктивному обговоренні та збереженні спадщини міста, адже поки чиновники обмінюються гучними заявами та звинуваченнями в Києві забудовники зносять чергові історичні будинки. 

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme