"Бунтуй, кохай, права не віддавай": Як у Києві проходив Марш рівності

У столиці відбувся Марш рівності 2019 — мирна хода за права представників ЛГБТ-спільноти та усіх людей загалом

 

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
"Бунтуй, кохай, права не віддавай": Як у…
Фото: Олександр Хоменко / depo.ua

Цього року захід був дуже масштабним – за приблизними підрахунками участь в ньому взяли майже сім тисяч людей.

Не можна не відзначити безпрецедентні заходи безпеки на акції, які з року в рік (враховуючи збільшення кількості учасників), теж стають дедалі масштабнішими.

Вже з самого ранку головні  центральні вулиці столиці були перекритими. Заради безпеки зачинили і станції метро "Площа Льва Толстого", "Палац Спорту". Станція "Театральна" працювала лише на пересадку.  Практично по всій алеї вздовж бульвару Тараса Шевченка можна було спостерігати посилені групи правоохоронців, вибухотехніків, також групи поліції швидкого реагування, поліцію діалогу і кінну поліцію.

Учасники акції, журналісти та всі, хто своєю присутністю хотів підтримати ходу, приходили на місце збору за 1,5 -2 години. Учасники формувались у колони на вулиці Володимирській, неподалік Національної опери України, розгортали плакати та прапори. За даними організаторів, на Марш зареєструвалось понад 30 колон, серед яких була батьківська ініціатива ТЕРГО, група "Військові ЛГБТ та наші союзники", Queer&Disabled — квір-люди з інвалідністю (Queer – це загальний термін на позначення ЛГБТ людей, тих, хто не є гетеросексуальними  або цисгендерними – Ред. ).

Біля Київського будинку вчителя опоненти Маршу рівності влаштували контракцію. Учасники ЛГБТ-спільноти спокійно реагували на це зібрання, попри те, що активісти контракції вигукували у мегафон дискредитаційні гасла на кшталт "Гомосексуалізму – ні!, "Посієш сьогодні – пожнеш завтра!", "Україна – не Содом!", "Бог – родина". Опоненти мирної ходи називали Марш рівності ганьбою, також учасники розгорнули кількаметрову полотняну стрічку вздовж вулиці Володимирської, на якій велетенськими літерами було написано "Содомія – це дорога в пекло".

"Щороку кількість підтримки акції збільшується, маршрут збільшується, настрій в людей покращується. Мені здається, що ми рухаємось у правильному напрямку, в тому, аби відчувати себе більш вільними в цій країні", - поділилась настроєм з Depo.ua директор "КиївПрайду" Руслана Панухник.

Атмосфера перед початком акції була спокійною, учасники збирались на Марш у гарному настрої,  було багато волонтерів, які вели роз’яснювальну роботу та роздавали прапорці охочим. Здебільшого серед учасників Маршу рівності були молоді люди, хоча можна було зустріти людей різних вікових груп. Київську акцію приїхали підтримати учасники ЛГБТ-спільноти з Німеччини, також були представники посольства США, які охоче позували для преси, але без особливого ентузіазму спілкувались із журналістами.

"Це наш перший Прайд. Ми прийшли сюди підтримати друзів. Відчути цікаві емоції. На "антимітинг" я не звертаю увагу, бо не хочу, аби мені псували настрій. Я тут, до речі, разом з батьками", - заявила в коментарі Depo.ua одна з учасниць.

"Хотілось б, аби права ЛГБТ-спільноти захищались краще. Іноді люди страждають, а влада мовчить і нічого не робить", - поділились наболілим представники ЛГБТ-спільноти із Запоріжжя.

На Марш прибули і яскраві представники "Травесті-шоу" у епатажних образах.

"Я втомилась від цього "гетто", в яке нас намагаються загнати. Ми хочемо бути вільними. Ми хочемо з опонентами просто вести діалог, ми готові до цього. Але опоненти не завжди готові. Трохи переживаємо за безпеку. Ми хочемо показати всім, що ми є і у нас є свої проблеми. Бо чомусь нашу організацію називають "гомосектою", - заявила акторка шоу Брунгільда Голден.

 

Вже в перші хвилину Маршу рівності розпочались провокації. Хтось намагався кинути в учасників сміттям та папірцями, кілька агресивно настроєних громадян намагались прорватись в колону ЛГБТ-спільноти. Але учасників Маршу з усіх сторін охороняли правоохоронці у повній амуніції, тому усіх провокаторів швидко затримували. Загалом поліцейські затримали під час Маршу дев'ять осіб, проти яких вже порушені кримінальні провадження. Відомо, що їм від 18 до 48 років.

Учасники Маршу йшли від вулиці Володимирської, пройшли повз парк Шевченка, де хтось підірвав петарду, але, незважаючи на це, хода продовжила рух. Регулювати напрямок допомагав керівник поліції Києва Андрій Крищенко.  У периметрі правоохоронців хода завернула на вулицю Пушкінську, голосно вигукуючи гасла: "Бунтуй, кохай, права не віддавай!", "Борітеся, поборете!", "Всі різні, всі рівні!", "Ми – місто вільних!".

 

Увесь цей час  у небі ходу супроводжував коптер, на який був прикріплений "райдужний" прапор ЛГБТ-спільноти.  Марш зупинився на вулиці Богдана Хмельницького, де під контролем правоохоронців, учасники акції почали розходитись.

Нагадаємо, що 23 червня противники Маршу рівності почали "атакувати" представників ЛГБТ. Також користувачі соцмереж поділились враженнями та міркуваннями про цю подію.

Фото: Олександр Хоменко / depo.ua

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme