"Червона сова": Серед молодих киян набирає обертів чергова "гра в смерть"

В Україні з'явилася нова суіцидальна інтернет-гра "Червона сова"

Depo.
7 грудня 2017 10:50
ФОТО: depo.ua

Про це у "Фейсбуці" написав Уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба, повідомляє Depo.Київ.

За його словами, принцип гри такий само, як і в сумнозвісних "Синіх китах".

"Спочатку дітей заманюють в гру. Надсилають їм посилання, за яким потрібно перейти (воно ніби викидає помилку). Але завдяки цьому посиланню "куратори" дізнаються орієнтовну адресу, де проживає учасник. А потім, якщо дитина відмовляється виконувати якесь завдання – її шантажують, що знають адресу і приїдуть до неї на "розбірки"", - пише Кулеба.

Зазначається, що одні з основних завдань – постійно бути online, моментально відповідати на повідомлення кураторів, які вони надсилають 24/7, а також, дивитися психоделічні відео посеред ночі.

"Після цих відео дорослому можна посивіти, вже не говорю про те, що відбувається з психікою дітей. А ще аудіо з "потойбічного світу"", - запевняє він.

Кулеба також додав, що "Червона сова" ледь не вбила 14-річну Леру з Києва.

"На наступний день після зникнення, дитину знайшли в Умані. Знайомі дівчини повідомили, що вона була у відчуженому стані, з порізами на руках, повністю розібраним на деталі телефоном і інструкцією у кишені для подальших дій", - пише він.

За попередньою інформацією, поліція підозрює, що причиною стала гра "Червона сова". Наразі чекають підтвердження цьому.

"Батьки, звертайте увагу на поведінку дітей. Основні поведінкові ознаки участі дитину у "групах смерті" такі: відчуженість, втома, постійно хоче спати, сидить в мережі посеред ночі, з'являються порізи на руках.
Якщо ви помітили ці прояви у дитини – не дорікайте і не кричіть на неї!Одразу починайте довірливу розмову. Запевніть, що ви допоможете їй вийти з гри і захистите від наслідків", - пояснює Кулеба.

Якщо дитина не йде на контакт, підсумовує Уповноважений президента з прав дитини, то потрібно негайно звернутися до психолога.

Нагадаємо, близько 13 тис. дітей середнього і старшого шкільного віку зареєстровані в соціальних групах, які підштовхують їх до суїцидальних настроїв.

Більше про життя столиці та області читайте на Depo.Київ