Чому Кличку не варто пишатися мільярдними інвестиціями у Київ. Частина перша

Серед інвесторів, яких залучає столична влада, є досить сумнівні особи. При цьому Кличко приписує собі заслуги своїх попередників у інвестиційній діяльності

Чому Кличку не варто пишатися мільярдним…

Нещодавно очільник столиці похизувався журналістам, що за його керівництва столиця стала дуже привабливою для бізнесу. Мовляв, за півтора роки столичній владі вдалося залучити у місто 1,7 млрд. гривень інвестицій. Depo.Київ провів розслідування того, що ж це за інвестори і у що вони вкладали свої гроші.

У Департаменті економіки та інвестицій столичної мерії нам заявили, що в період з 1 червня 2014 року по 31 грудня 2015 року ця структура провела 24 інвестиційні конкурси. За результатами цих заходів укладено інвестиційні угоди на понад 1,6 млрд. гривень. Щоправда, мер Кличко розповідав про "тверді" 1,7 млрд. гривень. Наразі ці інвестиційні договори знаходяться в стані реалізації.

Одним з головних інвесторів у Кличка називають дітище екс-"регіонала" Олександра Гереги, чия відома мережа супермаркетів розширилася завдяки будівництву торговельного комплексу по вулиці Полярній, 20, що в Оболонському районі. Цей інвестиційний проект затягнув більш ніж на 260 млн. гривень. Але поки збудована лише перша черга цього об'єкту.

Справа з будівництвом цього ТЦ тягнеться ще з часів, коли секретарем Київради була Галина Герега, дружина Олександра Гереги. На місці нинішнього торгового комплексу ще кілька років тому був один з найбільших автобусних парків столиці, транспорт з якого обслуговував десятки тисяч пасажирів. Наразі цей автобусний парк перенесли аж на Троєщину, а на дуже вчасно звільненому місці старої автобази родина бізнесменів звела свій черговий гіпермаркет.

Втім, Кличко чи його команда до цього проекту не мають стосунку. Насправді інвестора Герегу, заради якого знесли автобусний парк, два роки тому залучав нинішній депутат Київради Володимир Бондаренко, який після Революції гідності кілька місяців був головою КМДА. Нагадаємо, що вибори мера Києва були призначені на кінець травня 2014 року були призначені. А 21 числа того ж місяця Бондаренко підписав розпорядження про залучення інвестора до будівництва торговельного комплексу по вулиці Полярній, 20, після чого компанія екс-"регіонала" взялася стаханівськими темпами рівняти з землею колишній автопарк і зводити свій будівельний гіпермаркет.

Ще більш масштабним інвестором у мерії називають комунальне підприємство з питань будівництва житлових будинків "Житлоінвестбуд-УКБ". Директором цього КП є нинішній депутат Київради з промерської фракції В'ячеслав Непоп.

За часів мерства Кличка з цією структурою було укладено інвестиційних угод на понад 800 млн. гривень. Наприклад, більше 600 млн. піде на зведення житлового будинку на перетині вулиць Здолбунівської та Тепловозної. Наприкінці травня минулого року на цьому об'єкті трапився скандал, адже місцеві мешканці стверджували, що забудовник Кличка заради чергової висотки хоче засипати озеро. Втім, у забудовника знайшлося залізне "алібі" чи то "охоронна грамота", мовляв, частина квартир у новому житловому комплексі піде постраждалим в афері "Еліта-Центр".

Ще один інвестиційний договір на 140 млн. гривень підприємство Непопа планує реалізувати на вулиці Милославській. Тут також мають звести великий житловий комплекс. Такий самий комплекс, але вже на 86 млн. гривень, "Житлоінвестбуд-УКБ" має збудувати у провулку Платонівському. З цими двома ділянками у забудовника проблем начебто немає, адже вони, як мінімум, не занесені у "червону зону" на сайті Містобудівного моніторингу.  

Ще столична мерія також уклала інвестиційний угоду на 100 млн. гривень з ТОВ "Москіто мобайл", яке повинно збудувати у столичному метро Wi-Fi-мережу. Даний договір розрахований аж на 10 років. Згідно Реєстру юридичних осіб, кінцевим бенефіціарним власником цієї контори є кіпрські структури.

Інвестдоговір на 64 млн. укладений також з таким собі ТОВ "РТЛ Інвестмент компані". Ця контора хоче збудувати офісний комплекс по вулиці Ярославській, 3/1. За даними видання "Наші гроші", минулого року прокуратура звернулася до суду з твердженням, що інвестор отримав право користування і забудови ділянки 0,14 га за вищезазначеною адресою з подальшим оформленням у власність, не набувши статусу землекористувача і нічого не сплативши в бюджет м. Києва. Начебто єдиним платежем у бюджет міста Києва зі сторони "РТЛ Інвестмент Компані" є плата на створення соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури Києва у розмірі 550 тис. гривень. Втім, суд підтримав інвестора, який уклав свій договір з владою Києва.

Серед солідних інвесторів у мерії також називають приватну компанію під назвою ТОВ "ЛЮКС А", яка має вкласти 56 млн. гривень у будівництво житлового будинку по вулиці Лук'янівській. Згідно Реєстру юридичних осіб, кінцевим власником цієї контори є Абдулаєв Вагіф Гамза Огли. Цей громадянин також є власником фірми "Вагра", яка фігурувала у гучному скандалі зі зведення багатоповерхівки на Батиєвій горі по вулиці Волгоградській, 25. Місцеві мешканці запевняли, що з ними ніхто не радився стосовно будівництва, яке начебто може знищити гору. Там неодноразово відбувалися бійки між забудовниками і місцевими. Київрада з великими потугами розірвала договір оренди землі з цим забудовником.

На більш ніж 50 млн. гривень столична влада уклала інвестиційних договорів з ПАТ "Київхліб". Предмет інвестиційного проекту – створення об'єктів роздрібної торгівлі хлібом та хлібобулочними виробами, що користуються найвищим попитом. Втім, точно не вказується, що це за "об'єкти торгівлі", хоча киянам вони вже добрі відомі - чергові МАФи.

Дата укладення договорів – 24 грудня 2014 року. Саме тоді мерія Кличка підписала з "Київхлібом" документ про встановлення у столиці мережі кіосків з продажу соціального хліба - крім якого, щоправда, в цих ларьках можна купити будь-яку київхлібівську продукцію, а також "суміжні товари" типу напоїв, йогуртів чи "сметани". Наразі багато киян обурюються, що кіоски з хлібом ліплять де завгодно, а в багатьох випадках – на зелених зонах. Тобто, з одного боку мерія начебто бореться з МАФами, а з іншого – підтримує їх встановлення на траві. Крім того, обіцянки Кличка про 200 кіосків з соцхлібом так і не були втілені у життя. 

У другій частині розслідування читайте про інших інвесторів, яких знайшов мер Кличко. 

ФОТО: kievcity.gov.ua

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme