ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Про перевагу бабусь над поламаним колектором: Як Кличко грає у Черновецького-2

Столична влада в особі мера Кличка не хоче вчитися на своїх помилках через що наража столицю на техногенну катастрофу
Depo.
6 грудня 2015 15:00
ФОТО: depo.ua
Про перевагу бабусь над поламаним колектором: Як Кличко грає у Черновецького-2
Про перевагу бабусь над поламаним колектором: Як Кличко грає у Черновецького-2

Схоже, керівництво Києва вважає, що добрі справи для міста можна роботи тільки під вибори, а у проміжках між ним – згодиться як-небудь.

Не лякає команду мера Кличка навіть загроза масштабної техногенної катастрофи.

Усі кияни пам'ятають, як на початку серпня кілька районів міста декілька днів сиділи без води. Через відсутність водопостачання люди по кілька годин простоювали в чергах до бюветів.

Такі "сюрпризи" для киян виникли через аварію на головному каналізаційному колекторі в районі вулиці Фрунзе. 

Тоді Київ реально стояв на межі екологічної катастрофи, але якимось дивом усе минулося.

Цікаво, що буквально за два тижні до тієї масштабної аварії на колекторі, на початку серпня, у мерії Києва помпезно заявили, що виділили на продовження будівництва дублюючої нитки колектора аж цілих 40 млн. гривень.

Depo.Київ тоді з'ясував, що для завершення будівельних робіт потрібно було 670 млн. гривень. Тобто, столична влада виділила цього року лише 16 частину суми потрібної для запуску нового колектора.

Здавалося б, та страшна серпнева аварія на колекторі, яка ледь не скінчилася екологічною катастрофою, має освіжити думки чиновників столичної мерії на чолі з Кличком.

Не освіжила. На наступний рік у мерії планують виділили на будівництво колектора усього 60 млн. гривень згідно з програмою соціально-економічного розвитку.

Ще 240 млн. начебто має надати Державний фонд регіонального розвитку.

Чиновники Кличка сподіваються, що іншу частину потрібних грошей дасть Кабмін, очільник якого постійно розповідає про нестачу коштів у бюджеті. 

Виходить, мер Києва вважає, що проблему з головним колектором столиці має вирішувати не влада міста, а хтось інший.

Для порівняння, на початку серпня, коли трапилася аварія на колекторі, Кличко підписав розпорядження про виділення 40 млн. гривень для роздачі соціального незахищеним верствам населення грошей до Дня незалежності.

14 вересня мер підписав розпорядження про виділення ще 40 млн. гривень на матеріальну допомогу деяким киянам до Дня людей похилого віку. Втім, конверти від Кличка до цього свята отримували і молоді жінки, що обурювало їх. 

Ну і до Дня захисника України мер Кличко виділив ще майже 20 млн. гривень на матдопомогу постраждалим від під час Революції гідності.

Загалом, буквально за два місяці на матеріальну допомогу різним верствам населення з бюджету Києва пішло майже 125 млн. гривень. Усе це дивним чином збіглося з передвиборчою кампанією мера Кличка.

Напевно, киян, які отримували конверти від Кличка, навряд чи врятували кілька сотень гривень, які там лежали. Натомість кандидат у мери Києва підвищив свій рейтинг. Але колектор від цього не побудується.

А тепер порівняємо: 40 млн. гривень у поточному році було виділено на будівництво нового колектора і аж 125 млн. – на матеріальну допомогу малозабезпеченим перед виборами.

Напевно, у мерії почнуть думати про фінансування аварійних об'єктів тільки після масштабної техногенної катастрофи, яка "накриє" Київ. Мабуть тільки так можна змусити чиновників робити реальні справи.

Наразі ж новообраний голова комісії Київради з питань житлового-комунального господарства Володимир Бондаренко заявив Depo.Київ, що наступного року аварія на діючому колекторі буде набагато небезпечнішою ніж та, що була на початку серпня, адже проблема не вирішується. Мовляв, то був останній дзвінок для влади міста...    

Більше про життя столиці та області читайте на Depo.Київ