ДБР арештувало 100% акцій київського заводу "Більшовик"

Слідчі ДБР встановлюють усі обставини незаконного відчуження завод "Більшовик" з державної власності за заниженою вартістю

Надія Собенко
Журналіст розділу Depo.Київ.
ДБР арештувало 100% акцій київського зав…
Фото: KV

Державне бюро розслідувань підозрює зловживання під час приватизації Першого київського машинобудівного заводу (відомого як завод "Більшовик"), яка відбулася 27 жовтня 2021 року.

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на пресслужбу бюро.

Наразі слідчі ДБР встановлюють усі обставини незаконного відчуження вказаного заводу з державної власності за заниженою вартістю. Це завдало економічних збитків державним інтересам. Службовців Фонду держмайна України підозрюють у зловживанні під час приватизації підприємства.

"Експертизою встановлено, що звіт про оцінку майна, який використано для визначення вартості акцій заводу, не відповідає вимогам законодавства. Це могло негативно вплинути на правдивість такої оцінки", – йдеться у повідомленні.

У вівторок, 11 січня 2022 року, слідчий суддя, за клопотанням сторони обвинувачення, наклав арешт на 100% статутного капіталу ПКМЗ з метою збереження речового доказу.

Досудове розслідування триває.

Кримінальне провадження розпочато з частиною 2 статті 364 Кримінального кодексу України – зловживання владою або службовим становищем. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Як відомо, у листопаді голова ФДМУ Дмитро Сенниченко повідомив, що йде у відставку з посади очільника фонду за власним бажанням. Водночас за інформацією ЗМІ, причиною звільнення є приватизаційний скандал навколо заводу "Більшовик". 

Нагадаємо, 27 жовтня АТ "Перший київський машинобудівний завод" ("Більшовик") продали на аукціоні за 1,429 млрд грн. Переможцем аукціону стала компанія "Дженерал Комерс", яка існує на ринку 3,5 роки і має статутник капітал 4 110 грн.

За даними ЗМІ, "Дженерал Комерс" пов'язана із групою UFuture Василя Хмельницького та Андрія Іванова.  Засновники – Володимир Долгополов, АТ "ЗНВКІФ "Ларам Систем" та "АБ Пілар Холдінгз Лімітед" (Кіпр). Директор – Ігор Хижняк.

Долгополов також є співзасновником ТОВ "КУА ЮДП Ессет Менеджмент".

Умови приватизації передбачають погашення заборгованості працівникам підприємства і подальший розвиток підприємства.

Завод розташований уздовж проспекту Перемоги з одного боку і так званої малої Кільцевої дороги – з іншого. Покупця цікавлять не виробничі потужності заводу, а 35 га землі. Зараз це одна з найкращих і найцікавіших великих ділянок для забудови серед усіх об'єктів приватизації. Раніше топменеджери девелоперської компанії SAGA Development оцінювали земельну ділянку заводу в 120-150 млн доларів (3,2–4 млрд грн).

Як відомо, цех №5 ПКМЗ, розташований на перетині проспекту Перемоги та вул. Вадима Гетьмана, хоче викупити міська влада. Земля під ним потрібна для будівництва елемента розв'язки і правого повороту з проспекту Перемоги на вулицю Гетьмана. Це дозволить завершити реконструкцію Шулявського шляхопроводу.

У 2020 році перший заступник київського міського голови Микола Поворозник розповідав, що ФДМ оцінює цех у 700 млн грн. Місто вважало цю ціну завищеною.

У березні 2021 року Depo.Київ повідомляло, що КМДА майже домовилась про викуп цеху №5 заводу "Більшовик", який заважає добудові Шулявської розв'язки.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme