Фонд держмайна продав київський "Більшовик": Скільки виторгували за завод

В аукціоні з приватизації АТ "Перший київський машинобудівний завод" (колишній завод "Більшовик") брали участь три учасники, стартова ціна "лоту" становила 1,34 млрд грн

Надія Собенко
Журналіст розділу Depo.Київ.
Фонд держмайна продав київський "Більшов…
Фото: KV

У середу, 27 жовтня, відбувся аукціон великої приватизації. На тогри виставили АТ "Перший київський машинобудівний завод" (колишній завод "Більшовик").

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на Facebook голови Фонду державного майна України Дмитра Сенниченка.

У відкритих конкурентних торгах за право власності змагалися три учасники. Стартова ціна "лоту" становила 1,34 млрд грн. Завод продали за 1 429 017 000 грн. Стартова ціна зросла майже на 3%. Переможцем аукціону стала компанія "Дженерал Комерс".

Тепер переможець протягом 10 днів повинен підписати договір купівлі-продажу і 30 днів після підписання договору перерахувати кошти у державний бюджет. Після цього 100% акцій перейдуть на рахунок покупця. А далі, як зазначили у ФДМУ, розпочнеться новий етап розвитку цілого кварталу у столиці.

"Тепер вступають в дію умови приватизації, які гарантують захист інтересів працівників та подальший розвиток підприємства - всі заборгованості мають бути погашені, а інвестиції в модернізацію активів є чіткою вимогою.  На місці напівзруйнованого заводу інвестор має можливість втілити в життя успішний інвестиційний проект, який забезпечить податкові надходження до бюджету та нові робочі місця", – заявив Сенниченко.

Зазначимо, що за даними порталу youcontrol, ТОВ "Дженерал Комерс" існує на ринку 3,5 роки і має статутник капітал 4 110 грн.

Дані про "Дженерал комерс"

За даними ЗМІ, "Дженерал Комерс" пов'язана із групою UFuture Василя Хмельницького та Андрія Іванова.  Засновники – Володимир Долгополов, АТ "ЗНВКІФ "Ларам Систем" та "АБ Пілар Холдінгз Лімітед" (Кіпр). Директор – Ігор Хижняк.

Долгополов також є співзасновником ТОВ "КУА ЮДП Ессет Менеджмент".

Нагадаємо, уукціонна комісія з приватизації ПАТ "Перший київський машинобудівний завод" (завод "Більшовик") запропонувала встановити стартову ціну 1,4 млн грн. 

Аукціон запланували на 27 жовтня. У Фонді держмайна розраховують на високу конкуренцію та високу ціну продажу заводу.

Довідка: Київський чавуноливарний і механічний завод у далекому 1882 році заснували чеські підприємці. Через 40 років завод націоналізований радянською владою отримав назву "Більшовик". У 2018 році в ході декомунізації його назву змінили на Перший київський машинобудівний завод (ПКМЗ).

Підприємство спеціалізується на металообробці, виробництві циліндрів, гідродомкратів, роторів, переробці гуми і пластмас. У 1996 році на заводі працювало близько 6 тис осіб, у 2021 році залишилося трохи більше 200 співробітників.

На території понад тридцять будівель, однак для потреб заводу частково використовуються лише два приміщення. Решта здаються в оренду або пустують. На оренду припадає до 80% грошових надходжень ПКМЗ.

У 2020 році Перший київський машинобудівний завод отримав 22 млн грн збитку, а загальна сума боргу перевищила 500 млн грн. Щорічно підприємство зобов'язане сплачувати в бюджет столиці 40 млн грн земельного податку.

Зараз завод  "Більшовик" перетворився на "руїни" .

За словами в. о. голови правління ПКМЗ Леоніда Крупника, відновити виробництво на території заводу неможливо. Фонд держмайна включив завод до приватизаційного списку і планує продати його в червні 2021 року.

Прозорий аукціон АТ "ПКМЗ" може відбутися вже у червні 2021 року, якщо Верховна Рада розблокує велику приватизацію, а Кабмін затвердить умови приватизації заводу.

Завод розташований уздовж магістрального проспекту Перемоги з одного боку і так званої малої Кільцевої дороги – з іншого. Потенційного покупця цікавлять не виробничі потужності заводу, а 35 га землі. Зараз це одна з найкращих і найцікавіших великих ділянок для забудови серед усіх об'єктів приватизації. Раніше топменеджери девелоперської компанії SAGA Development оцінювали земельну ділянку заводу в 120-150 млн доларів (3,2–4 млрд грн).

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme