День йоги: 7 причин стати на килимок і подовжити своє життя

21 червня у світі відзначають День йоги

Цю дату встановили на Генеральній Асамблеї ООН в 2014 році, аби підвищити рівень обізнаності людей щодо позитивного впливу йоги на різні сфери життя. Дату святкування обрали не просто так: прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді звернувся з пропозицією на адресу ООН 21 червня відзначати Міжнародний день йоги, оскільки це найдовший день у році (день літнього сонцестояння) в Північній півкулі і має особливе значення в багатьох частинах світу.

Батьківщиною йоги є Індія. Вибір дати 21 червня припав на найдовший день у році для половини Земної кулі. Ця дата пов'язана з активністю Сонця, має певне значення для багатьох народів і відома як день літнього сонцестояння.Ініціативу прем'єр-міністра Індії підтримали всі 175 держав, що мають представництва в Генеральній Асамблеї ООН.

Трохи історії

Історія йоги сягає своїм корінням у давні часи. На кількох печатках, знайдених в долині річки Інд (які відносились до періоду Індської цивілізації (3300-1700 роки до нашої ери), були зображені фігури в медитативних або йогічних позах. Археологічні знахідки вказують на можливість того, що населення Хараппської цивілізації практикувало одну із стародавніх форм йоги або споріднений їй ритуал. Вважається, що йога розвинулася з аскетичних практик (тапаса) ведичної релігії, які згадуються в ранніх коментарях до Вед - Брахманів (датуються періодом з X по VI століття до нашої ери) . У брахманів, зокрема, в "Шатапатха-брахманів", присутні ідеї єднання розуму, тіла і душі з абсолютом. В Упанішадах (індійські священні тексти), найбільш ранню згадку про йогу і медитацію можна виявити в "Брихадараньяка-Упанішаді" - одній з найдавніших упанішад, що датується вченими X - IX століттям до нашої ери і в Катха-Упанішаді.

У Європі вперше філософію йоги почав вивчати Шопенгауер, одним з основних джерел філософських поглядів якого були Упанішади. Після виступу Свамі Вівекананди (індійський філософ) на Чиказькому конгресі релігій в Нью-Йорку і прочитання циклу лекцій з йоги в кінці XIX століття, інтерес на Заході до неї зростав.

Відображенням популярності йоги на Заході можна вважати те, що найбільш сучасна скульптура із золота (роботи Марка Куїнна, 50 кг, 1,5 млн фунтів стерлінгів, Британський музей) зображує відому модель Кейт Мосс, яка сідає в позу "голова в колінах" (дві пада ширшасана).

Користь йоги

1. Йога позитивно впливає на стан хребта, який, як відомо, є запорукою здоров'я всього тіла. Більшість йогівських асан направлені на підтримку його правильного функціонування, завдяки чому нерви активно забезпечуються азотом і киснем. Також правильно підібраний комплекс йоги допомагає позбутися від хронічного болю в нижній частині спини. Тут важливо розуміти, що для людей з проблемами хребта важливо спершу проконсультуватись з кваліфікованими йога-інструкторами, аби не нашкодити здоров'ю.

2. Правильна практика йоги може стати ефективною і при сексуальних розладах. Практика бандх (енергетичних замків) покращує кровопостачання статевих залоз як у чоловіків, так і в жінок.

3. Американські дослідники з Hampton University довели, що заняття йогою корисні для підлітків, які страждають від зайвої ваги. В результаті дослідження, яке проводилось 12 тижнів над старшокласниками, з'ясувалося, що регулярна практика здатна істотно знизити індекс маси тіла. Вчені заявили, що йога змінює кровопостачання і обмін речовин в головному мозку, а також зменшує обсяг шлунка, що неминуче призводить до корегування обсягів денного раціону.Також доведено, що практика сприяє виробленню в організмі гамма-аміномасляної кислоти, відповідальної за зниження ваги. Йога допомагає розібратися із психологічними причинами переїдання і ожиріння, а більшість асан включають в роботу такі глибокі м'язи, які не "зачіпають" інші види спорту, але також відповідальні за створення стрункого силуету.

4. У сучасному світі люди занадто часто потерпають від стресів і швидко витрачають енергію, у буквальному сенсі "зливаючи" її на непотрібні речі. Нервова енергія зберігається в області сонячного сплетіння. Завдяки певним практикам йоги вона вивільняється, піднімаючи рівень життєвої енергії, покращує концентрацію і силу. Відтак, людина стає більш ефективною, не страждає від перевтоми. Накопиченню енергією сприяє також глибока релаксація, якій практикуючий навчається, займаючись йогою. Це природний "інструмент" перезарядки для фізичної, розумової та духовної складової людини, під час якої прана майже не витрачається. Розслаблення, яке може тривати всього п'ятнадцять хвилин, може дати такий самий ефект я кілька годин хорошого сну.

5. Йога також допомагає розвитку особистості. Ті, хто практикують йогу, вчиться прислухатись до своїх справжніх бажань, пізнає свою справжню природу, стає ближче до самого себе. Практикуючі стають більш впевненими у собі, розвивають силу волі, стають вільними та відповідальними особистостями.

6. Практика йоги розвиває інтуїцію, дарує спокій духу і, найголовніше – усвідомленість того, що все, що робить людина, може набувати нового сенсу.

7. Також доведено, що регулярна практика йоги продовжує тривалість життя. Наприклад, йога для обличчя, яку практикують індійські жінки, покращую овал обличчя, у результаті тренувань м'язів голови щоки підтягуються, друге підборіддя стає менш вираженим. Також йога допомагає повністю заспокоїтися і розслабитися. Це можливо завдяки нетривалої медитації перед проведенням комплексу вправ. Перш ніж почати практикувати, необхідно забути про всі проблеми і зосередитися лише на йозі.

За матеріалами: Enjoyoga та Garna.

Фото: ЕРА

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook