Держспоживслужба заспокоює: Вода в річках Києва відповідає всім вимогам

Начальник Головного управління Держспоживслужби Києва Олег Рубан закликав мешканців столиці не турбуватися у зв'язку з хімікатами, які потрапили в річку Рось

Станом на 12 червня у водних об'єктах Києва не спостерігається відхилень за хімічними показниками, повідомляє Depo.Київ з посиланням на ObozTV.

Крім того, як відомо, Рось впадає в Дніпро нижче за течією від Києва, тому підстав для паніки немає в принципі. Занепокоєння в багатьох киян викликав той факт, что в Білій Церкві, розташованій всього на 80 км на південь від Києва, через забруднення Росі перекривали водопостачання (після отримання результатів аналізів воно було відновлене).

"Киянам не потрібно хвилюватися. Вода в річках Києва відповідає вимогам законодавства", – наголосив Рубан.

Він нагадав, що стан відкритих водойм і пляжів столиці постійно моніторить Київський міський лабораторний центр МОЗ України.

За його словами, минулого і цього тижня у відібраних пробах не було перевищень за хімічними та бактеріологічними показниками.

Додамо, що під час засідання Київської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було прийнято рішення обмежити вилов риби у річці Рось до 21 червня.

Нагадаємо, вихідними у річку Рось вилились хімікати. 

Так, зранку 9 червня мікроавтобус із хімікатами впав у притоку річки Рось у Збаржівці Вінницької області. Білоцерківська районна державна адміністрація Київської області повідомила, що у воду потрапила одна тонна інсектициду. Водночас рятувальники повідомляють, що в Рось вилилося близько 800 літрів гербіцидів та стимуляторів росту для рослин.

За даними поліції, хімікати були викрадені із одного із сільсгосппідприємств на Вінниччині. Кримінальні провадження відкриті за статтями про крадіжку та порушення правил охорони вод.

За інформацією Білоцерківської РДА Київської області, в результаті ДТП на території Вінницької області 1 тонна інсектициду потрапила до притоки річки Рось. У поліції не виключають, що автомобіль, що потрапив в аварію в селі Збаржівка та спричинив забруднення водойм, могли умисно підпалити.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook