Дешевий хліб, маски та таксі для медиків: Як у столичному регіоні готуються до "коронавірусних виборів"

Столичний регіон не віддавали нікому з великих бізнесменів "під крило", або офіційно – для підтримки боротьби з коронавірусом. А тому цим тут займаються самі чиновники
 

Дешевий хліб, маски та таксі для медиків…
Фото: Пресслужба КМДА

Нещодавно президент Володимир Зеленський збирав українських олігархів, щоб вони на час коронавірусу взяли під опіку регіони "країни. Наприклад, Рінату Ахметову дістались Львівська, Івано-Франківська, Донецька та Луганська області, а також рідний для Зеленського Кривий Ріг. Декому дісталось по одній чи дві області. Проте столицю і Київську область чомусь нікому з великих бізнесменів не запропонували. Таким чином, столичним регіоном поки опікується влада на місцях.  

Столична влада зараз зайнята боротьбою з коронавірусом, і навіть здається більше, аніж власним піаром. Навіть мер Віталій Кличко, коли закривав метрополітен, заявив, що розуміє, як це б’є по його політичній репутації, але, мовляв, в такий складний час йому не цікаві рейтинги. Проте усе це тільки на перший погляд. З адміністративним ресурсом в руках, у мера Кличка зараз набагато більше можливостей, ніж у його конкурентів, на майбутніх виборах очільника столиці. Наприклад, Кличко чи не щодня розповідає, що домовляється з бізнесом про надання допомоги малозабезпеченим верствам населення столиці. В першу чергу це стосується продуктових наборів, які мережі супермаркетів видають пенсіонерам. Крім цього очільник столиці вже неодноразово розповідав, що кілька служб таксі пропонують безкоштовно перевозити медиків до лікарень.

Втім, усе це з самого початку нагадувало ребус. Наприклад, після того, як у Києві запровадили карантин, мер повідомив, що у місті створено спеціальні маршрути для доставки медперсоналу у лікарні. Проте вже за кілька днів очільник столиці заявив, що такі маршрути лише розробляються. Зрештою, коли громадський транспорт просто закрили для рядових киян, чиновники заявили, що автобуси і тролейбуси будуть возити лише власників спеціальних квитків, які будуть видавати також і лікарям. Втім, про служби таксі, які мають надавати безкоштовні послуги з перевезення лікарів, мер Кличко останнім часом вже воліє не згадувати. Як і про маски та інші засоби індивідуального захисту, які видають у тих самих лікарнях та у закладах комунальної сфери. Проте усе це фактично закуповується за бюджетні кошти столиці. Для прикладу, зараз столична Олександрівська лікарня є практично базовим опорним пунктом у країні для лікування коронавірусу. У цей медзаклад возять навіть з Одеси, як це сталось з одним з місцевих прокурорів. До того ж, в Олександрівській лікарні лікуються народні депутати та олігархи, як, наприклад, Валерій Хорошковський. Таким чином, на території, підпорядкованій меру Кличку, лікується увесь політичний бомонд, якщо в когось з них виявляють коронавірус.

Разом з тим, минулого тижня Київрада ухвалила рішення про знижку у 50% для орендарів комунального майна. Вона діятиме аж до кінця липня. Таким чином очільник столиці також показує, що начебто турбується не тільки про малозабезпечених, але й про столичний бізнес. Невідомо тільки, де тим самим бізнесменам знайти гроші на виплату хоча б половини вартості оренди на місяць, якщо фактично усі точки, де ведеться бізнес, мають бути закриті.

Не слід також забувати, що під час карантину продовжують працювати кіоски з продажу хлібу, де власники "Картки киянина" мають змогу придбати духмяний товар зі знижкою. Хоча усі інші МАФи у столиці мають бути зачинені на карантин. Тобто, коронавірус коронавірусом, а усі пенсіонери знають, що прийдуть до спеціального кіоску і отримають хліб, як це і обіцяв мер. Усі ці фактори зводять до того, що навіть під час карантину Кличко демонструє усім, що за бюджетні кошти та за допомогою координації з бізнесом продовжує дбати про електорат.

В той же час, інші столичні політики поки не проявляють якоїсь шаленої активності. Хоча, наприклад, депутат Київради Володимир Гончаров, що є генеральним директором однієї з найбільших мереж будівельних супермаркетів, регулярно постить на своїй сторінці у Facebook, як ця мережа маркетів допомагає киянам у боротьбі з коронавірусом.

Трохи інша ситуація у Київській області, якою керує Василь Володін. Він тимчасово виконує обов’язки голови Київської обласної державної адміністрації з 11 березня поточного року. До цього, з кінця минулого року, Володін був заступником голови КОДА. Напевне, якби президент Зеленський мав далекоглядні плани на цього чиновника, він призначив би його керувати областю без приставки "в.о.". Проте з іншого боку, якщо Володін зарекомендує себе, як справний борець з коронавірусом, можливо, Зеленський і не буде шукати нового керівника Київської області. Сам в.о. голови ОДА зараз активно їздить Київщиною, роздаючи місцевим лікарням засоби індивідуального захисту. Звісно, усе це робиться за бюджетні кошти, але ж надається ця допомога медиками саме з рук чиновника. Крім цього, на Київщині було створено антикризовий штаб, щоб залучати допомогу від приватного бізнесу – наприклад, у Білій Церкві під егідою цього штабу місцеві бізнесмени надають дезінфектант власного виробництва. 

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme