"Покровителі у мене є. Думаєте, Кличко виходить на вулицю і йому потрібні ті зграї собак?" - інтерв'ю з догхантером Святогором
Скандальний борець з бездомними псами, догхантер Олексій Святогор не приховує, що ні про що не жалкує
- Київ
-
20 січня 2021 19:42
Днями Шевченкіквський райсуд Києва виправдав скандально відомого догхантера Олексія Святогора. Його звинувачували за частинами 2 та 3 статті 300 Кримінального кодексу України (щодо ввезення, виготовлення або розповсюдження творів, що пропагують культ насильства і жорстокості). Суд постановив виправдати обвинувачуваного "у зв’язку з недоведеністю, що в діях обвинуваченого є склад кримінальних правопорушень".
Як зазначалося у суддівському рішенні, висловлювання догхантера із закликами "робити депопуляцію собак" є "усними творами", і за це в інкримінованих йому статтях покарання не передбачено. Крім того, у суді впевнені, що крім висловлювань у медіа, підсудний мав би здійснювати "додаткові дії, що сприяли б досягненню результату створення відеопродукції". Цих "додаткових дій" служителі Феміди, вочевидь, не знайшли.
Читайте також: Скандального догхантера Святогора виправдали у суді: Чому так сталося
Depo.Київ не розділяє поглядів і цінностей співрозмовника, не підтримує його діяльності і в жодному разі не закликає до її наслідування. Ми вважаємо, що давати раду бездомним собакам має місцева влада і приклад багатьох країн світу свідчить, що проблема має цивілізоване рішення – якщо його шукати.
Прибравши тільки образливі випади на адресу зоозахисників, ми публікуємо цю розмову без купюр.
- Суд зняв з вас обвинувачення у створенні продукції, що пропагує культ насильства і жорстокості. Ви задоволені рішенням?
– Суд просто підтвердив усім зрозумілі речі: бродячі собаки на вулицях не потрібні. Тому як би хто не намагався захищати цих тварин, притомна людина ніколи не скаже, що їй подобаються зграї здичавілих псів на дитячих майданчиках. Я задоволений рішенням, хоча ми навели й інші докази з приводу незаконності обвинувачення. Просто суд їх навіть не розглядав, адже була порушена процедура зібрання доказів. Це як на війні: ворог був розбитий ще на ранніх підходах, він навіть не дійшов до окопів.
Але мені дуже сумно через ту обставину, що прокуратура і поліція свого часу повелися на крики зоозахисників. Дали їм Святогора на розрив, ну, і вийшло так, що 2-3 роки вони займалися маячнею і витрачали свій час ні на що.
- Ви на своїй сторінці в Facebook коментували рішення суду, зокрема написали наступне: "довелося з моїм захисником трохи покреативити і навіть розвести прокурора і представника терпіл на певні ходи, завдяки яким вони себе загнали в кут і "допомогли" судді написати розумний і правильний вирок ". Можете пояснити свої слова?
– Ми з адвокатом у своїх листах поставили декілька хитрих запитань, які змусили навіть самого представника потерпілих руйнувати позицію. Наприклад, обвинувачення просувало як доказ мій коментар з радіо "Магнолія" у якому я там до чогось закликав. Але в приватних розмовах виявилось, що вони це позиціонують, як "усні твори". Ну, вибачте, а до чого тоді тут радіо? Експерт взагалі написав, що те, що я казав у коментарі, – аудіотвори. Після цього навіть сам представник потерпілих визнав, що накосячив, адже за таке взагалі неможливо притягнути до відповідальності, закону такого просто немає. Ми й передбачали, що буде тиск на суд, якісь погрози і так далі. Бо там була знавісніла зграя тих захисників тварин, тому мені і моєму адвокату надали охорону. Крім того, я писав листи в прокуратуру і СБУ і попереджав, що може бути такий тиск з боку тих людей. Тому я дуже сподіваюся, що правоохоронці здійснили певні упереджувальні дії, наприклад, прослуховували найбільш активних.
- Ще раніше активісти в розмовах з журналістами часто натякали, що у вас є заступництво серед міської влади і навіть в судах. Це правда?
– Безумовно, що співпраця є, і тут немає нічого дивного. Я – законослухянна людина, тому співпрацюю з владою. А з ким мені ще працювати? З "ДНР" і "ЛНР"? І покровителі, безумовно, у мене теж є. Чи ви думаєте, що Кличко виходить на вулицю, і йому дуже потрібні ті зграї собак? Чи Зеленському вони потрібні? Безумовно, співпраця з владою є, і це нормально. Я, як громадянин України, маю на це повне право. (Жорстоке поводження з тваринами забороняється законом України, - ред)
- Якщо зоозахисники подадуть апеляцію, готові знову йти до суду?
– Ми були на усіх засіданнях. Хоча могли захворіти, надати суду довідку і потім сказати: закривайте провадження у зв'язку зі збігом строків, адже зі збігом п'ятирічного строку у даній категорії злочину справу закривають. А по останньому епізоду справи мені залишалося протягнути місяць чи два. Але ми на це навіть на пішли, бо знаємо точно, що ми не винні.
Я – чесна людина і мені нема чого боятися. Я готовий до того, що зоозахисники будуть писати апеляції. Водночас, я дуже дякую цим людям, які допомогли донести мою позицію до притомних людей.
- Ви, фактично, з 2018 року були під домашнім арештом. Що робили весь цей час?
– По-перше, я фаховий адвокат, журналіст. У мене більше 500 публікацій в українських виданнях. Коли мене затримали у 2018 році, я два тижні провів у СІЗО. Коли вийшов, то як адвокат взяв під захист людей, які перебували зі мною у камері. Зараз у мене десь пів сотні клієнтів. Цим і займався.
- Як у вас взагалі з'явилася ідея займатися догхантерством? Це щось особисте, на вас свого часу накинулась зграя собак?
– Собаки — найсвятіші створіння, які не кусають хороших людей. Тому ні, мене собаки не кусали.
- То як з'явилася ідея зайнятися догхантерством?
– Нормальні люди не чекають, коли захворіють,: вони миють руки, слідкують за якістю продуктів. Тому і я так вважаю, що потрібна профілактика. Моя позиція така: не потрібно поглиблювати цю пробему. А люди, які повсюди бігають і верещать, що собаки — святі, це особи, які працюють на ворожі спецслужби.
- Як взагалі відбувається процес?
– Купую протитуберкульозні ліки, які можна придбати в аптеках без рецепту, і годую собак.
- Знаєте, чи є у Вас послідовники?
– Звісно, є, в багатьох містах.
- Як до вашого догхантерства ставляться друзі та родина?
– Абсолютно спокійно. Я виходжу на вулицю і в моєму дворі нема собак. Я вітаюся з сусідами, які годують котиків і кажуть мені: слава богу, що у нас нема тут зграї собак. Люди виходять — і навколо усе чисто.
- Ви тримаєте вдома якихось тварин?
– Маю одного равлика-ахатину. Спочатку їх було двоє, але другий помер нещодавно. Колись ще були папуга і кіт. Кота, до речі, я підібрав на вулиці. Але побув він у мене недовго, я віддав його батькам у село. Він там собі живе на природі, розважається.
Довідка Depo.Київ
Олексій Святогор народився 1974 року, має юридичну освіту. Упродовж декількох років він відстрілював або ж труїв бездомних собак. Догхантерством, за його ж заявами, займається приблизно з 2011 року. Він багато про це розповідає, не соромиться робити це публічно, в тому числі в соціальних мережах і на телевізійних програмах. Зокрема, у дописах на "Фейсбуці" він визнавав, що "є прихильником і, за деякими версіями, лідером руху догхантерів Києва, СНД та околиць".
З часом на дії Святогора звернули увагу зоозахисники. Спочатку вони влаштовували акції протесту поблизу урядових будівель, а коли їхні заклики до влади відреагувати на догхантера виявилися безрезультативними, вдалися до більш рішучих кроків.
Зокрема, у 2017 році у поштову скриньку будинку за місцем реєстрації догхантера невідомі заклали гранату РГД-5. Тоді від вибуху постраждав його брат Євген Святогор. Судячи з того, що чоловік відмовився від госпіталізації, серйозних травм він не отримав.
Про затримання догхантера стало відомо 8 червня 2018 року, проте того ж дня його відпустили додому. 11 червня суд взяв чоловіка під варту на два місяці без права на заставу, але пізніше відпустив під цілодобовий домашній арешт із забороною полишати місце проживання до 7 серпня 2018-го. У лютому 2019-го Олексія Святогора добряче відгамселили – довелося звертатися до лікарні. Втім, затятості і ненависті до чотирилапих безхатьків це, вочевидь, не позбавило.
Всі новини Києва читайте на Depo.Київ
Всі новини на одному каналі в Google News
- 21:45В окремих районах Києва не працює система оповіщення про повітряну тривогу
- 20:33Favbet Foundation оголошує у Києві набір на безкоштовну секцію самбо для дітей військовослужбовців і ВПО ФОТО
- 19:13Військовий розповів, як Алла Ландар і її фірма “Петро Великий” знущаються з пам’яті загиблих
- 08:18"УЗ" додає нові рейси по Україні: подробиці
- 21:28Столичні поліцейські в міжрегіональному наркокартелі вилучили понад 5 тонн заборонених речовин (ВІДЕО) Відео
- 17:26Було сумно: У Борисполі чоловік викликав поліціянтів, щоб випити з ними чаю
- 17:16Кличко передав батальйону "Свобода" партію допомоги від громади Києва ФОТО
- 14:43 Зеленський відреагував на російській удар міжконтинентальною балістичною ракетою Відео
- 13:56Допомога ветеранам: Київ додатково оплачуватиме виготовлення протезів високої функціональності та комфорту, - Кличко
- 22:11I рівень небезпеки: У низці областей 21 листопада синоптики прогнозують дощ та мокрий сніг
- 21:19Чому модульна концепція бронежилетів є важливою у сучасній війні Актуально
- 18:52Кличко перевірив роботу міського Ситуаційного центру протидії загрозам і показав, як він працює
- 17:49"Приберемо гаражі, завершимо туристичний маршрут і ніякого іншого будівництва", – секретар Київради про Пейзажку Відео
- 11:25 ППО збила 56 із 122 ворожих БпЛА та 2 з 6 ракет в ніч на 20 листопада
- 10:58Ворог атакував дронами столицю: Уламки впали в двох районах
- 10:20СБУ затримала баристу з Вінниці, що коригував удари по Києву та намагався вчинити диверсії на залізниці ФОТО
- 09:55В Києві відбудуться безпекові навчання: В місті встановлять блокпости, перевірятимуть транспорт та документи
- 09:35На Київщині через атаку дронів пошкоджені дитсадок, школа і магазини
- 20:03Військовий поскаржився на працівницю "УЗ" за перегляд російських серіалів на робочому місці: у компанії відреагували