Гроші в топку: Як у Києві два тижні викидали мільйони на опалення пустих шкіл та дитсадків

До навчальних закладів діти не ходять з 12 березня, але весь цей час пусті приміщення опалювались

Гроші в топку: Як у Києві два тижні вики…
Фото: Depo.Київ

Тема коронавіруса та карантину цілковито поглинула Київ. Щодня мер Кличко виступає з брифінгами щодо ситуації у місті. Для школярів у період карантину на комунальному телеканалі навіть запровадили телеуроки, а самі школи і дитячі садки закриті ще з 12 березня і, як мінімум, до 3 квітня, а скоріше за все, вже довше. І усі ці два тижні в школах та дитсадках "кочегарили" батареї, обігріваючи пусті класи та групи у дитсадках. Тільки з 25 березня чиновники вирішили все ж відключати заклади освіти від опалення. Мовляв, ніхто в них не навчається, а Києву потрібно на боротьбу з коронавірусом близько мільярда гривень. Тож якщо відключити гарячі батареї у школах та дитсадках, зекономлені кошти можна буде направити саме на боротьбу зі страшною епідемією.

У зв'язку з цим одразу виникає риторичне питання: а навіщо було чекати аж 25 березня, щоб вимкнути опалення у закладах освіти? Можливо, перші дні вчителі ще ходили до шкіл у справах, аби розробляти дистанційне навчання для учнів, але ж потім, карантин "накрив" і їх. Більше того, ще на початку минулого тижня, а це 16-17 березня, мер Кличко заявляв, що на роботу мають ходити виключно медики, поліцейські та продавці в магазинах та аптеках. Тому вчителі, оскільки є бюджетниками, вже з минулого тижня залишались вдома, адже хто з них буде порушувати слова мера, який дає публічний наказ. Тобто весь цей час у школах та дитячих садках опалення працювало лише для того, щоб обігріти, наприклад, охоронців, якщо вони там були, та повітря.

З одного боку, чиновники можуть сказати, що не знали, коли діти підуть до шкіл та дитсадків, а тому не могли "відрубити" опалення, яке потім не так вже й легко повернути назад. Але з самого початку було відомо, що карантин затягнеться як мінімум до 3 квітня. І відповідальні особи знали, що три тижні маленьких киян не буде у закладах освіти, а коли вони туди повернуться, на вулиці вже буде справжня весна. Крім цього, вже минулого тижня можна було припускати з великим рівнем вірогідності, що 3 квітня освітній процес у столиці не відновиться, адже поки що кількість хворих на коронавірус лише збільшується, тенденції тривожні, і загалом ситуація загострюється порівняно до першої половини березня, коли відправлялися на карантин школи та дитсадки. Та й напередодні мер Кличко визнав, що говорити про відновлення навчального процесу у Києві поки зарано, адже спочатку має нормалізуватися епідемічна ситуація.

Таким чином, чиновники ще минулого тижня знали, що до тепла школи і дитячі садки точно ніхто не відкриватиме, але опалення все одно не вимикали, буквально спалюючи бюджетні кошти. І усе це – на тлі постійних заяв мера Кличка і його команди, що місто має економити кожну копійку, а ти паче під час коронавірусу, на боротьбу з яким потрібно треба виділяти величезні гроші з міського бюджету за умов скорочення надходжень, адже економічне життя в столиці фактично заверло.

У Києві близько 400 шкіл комунальної форми власності, тобто ті, що утримуються за рахунок бюджету. Також у столиці є понад 500 дитячих садків. Разом це майже тисяча закладів для школярів та вихованців дитячих садків. Щоб зігріти цю тисячу закладів на місяць потрібні мільйони гривень, які можна було б зекономити і спрямувати на інші, бульш важливі цілі. Проте аж до 25 березня в мерії нічого "не помічали", де-факто даючи заробити бюджетні гривні на повітрі столичним постачальникам тепла.

Разом з тим, у мерії поки мовчать про те, коли ж відключать опалення і у житлових будинках. Морозів синоптики вже не прогнозують, але за гарячі батареї – і гарячі настільки, що доводиться цілодобово лишати на провітрювання вікна та балкони, тобто за свій рахунок обігрівати вулицю – кияни вимушені будуть заплатити. Усе це – на тлі, знову ж таки, карантину, внаслідок якого чимало киян сидять без роботи або "за свій архунок", а значить, без доходу. Гроші, які вони мають потім витратити на опалення, їм би зараз дуже знадобилися – на продукти харчування та здоров'я.

Загалом з роками дії керівництва міста у питанні опалення будинків та закладів освіти стають усе більш незрозумілим. Наприклад, восени 2014 року мер Кличко на кожному кроці казав, що Київ має економити газ, який потрібен для виробництва теплоносія у будинках та школах і дитячих садках. Тоді справа дійшла до того, що навіть наприкінці жовтня 2014 року навчальні заклади "сиділи" без опалення, хоча на вулиці вже були заморозки. А зараз, коли на вулиці вже досить тепло, а в школах і дитсадках ніхто не навчається, міська влада півмісяця опалює пусті комунальні заклади. Осінь 2014 року була з холодними квартирами і для киян – тоді опалення почали вмикати лише на початку листопада, і містяни навіть діставали старі дідівські грілки, щоб залити в них нагріту на газовій плиті воду. Тоді теж Кличко казав, що столиця не вмикає опалення через економію газу. Тепер же мер нічого не економить і навіть не згадує про те, що опалення в квартирах можна вимкнути, аби зменшити фінансовий тягар для містян.  

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme