Київська обхідна дорога: У Кабміні розповіли, коли почнеться будівництво

Відбір підрядника для будівництва Київської обхідної дороги відбудеться за відкритою міжнародною процедурою

Надія Собенко
Журналіст розділу Depo.Київ.
Київська обхідна дорога: У Кабміні розпо…
Фото: Укравтодор

Кабінет міністрів затвердив проєкт постанови "Про реалізацію експериментального проєкту будівництва Великої кільцевої автомобільної дороги навколо Києва".

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на пресслужбу Мінінфраструктури.

Документ дозволить провести міжнародні відкриті торги для визначення компанії, яка будуватиме Київську обхідну дорогу. Експериментальний проєкт триватиме до 1 грудня 2023 року.

"Ми провели системну роботу з низкою міністерств, зокрема Мінфіном, Мінекономіки, Мінцифри, Мінʼюстом, вдосконалюючи та усуваючи можливі процедурні ризики при проведенні торгів. Також наголошу, що проєкт Постанови успішно пройшов антикорупційну експертизу НАЗК — ми враховували усі основні рекомендації та зауваження" — заявив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Зазначимо, що у рамках проєкту Київської обхідної дороги передбачається 7 окремих проєктних ділянок будівництва, які поєднають між собою магістральні автомобільні дороги державного значення: Київ — Ковель — Ягодин, Київ — Чоп, Київ — Одеса, Київ — Знам’янка, Київ — Харків — Довжанський, Київ — Чернігів — Нові Яриловичі. Також планується будівництво мостового переходу біля м. Українка Обухівського району Київської області.

Нагадаємо, проєкт Київська обхідна дорога (КОД) заплановано реалізовувати протягом чотирьох років. Також відомо, що до будівництва Київської обхідної дороги залучать американців.

Як відомо, 3 червня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №5309, який вносить правки до Закону України "Про публічні закупівлі"

Як зазначили у Мінінфраструктури, тепер будівництво Київської обхідної дороги можна проводити за міжнародним форматом контрактів EPC+F. До цього в українському законодавстві подібних можливостей не було.

Довідка:  EPC+F – це абревіатура з назв чотирьох етапів реалізації проєктів: проєктування — закупівля — будівництво — фінансування. Йдеться про те, що на конкурентних торгах підрядник визначатиметься не лише за ціновим критерієм, а й за умовами залучення фінансування. Тобто підрядник не лише проєктує та будує, але й забезпечує можливості фінансування для виконання цих робіт.

 

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme