Звичайна зараза: Чому киянам не треба "вестися" на коронавірусну паніку

У Києві вже виявили коронавірус, але він виявився не китайського походження 

Звичайна зараза: Чому киянам не треба "в…

Зранку, 27 січня, на сторінці у Facebook Київського міського лабораторного центру міністерства охорони здоров’я з’явилась інформація, що за четвертий тиждень поточного року зареєстровано вже майже 11 тисяч хворих на грип та ГРІ, а це на 19% більше хворих ніж було попереднього тижня. Причому, понад 60% хворих – діти. Також медики повідомили, що у вірусологічну лабораторію було доставлено 73 зразки для дослідження на грип. Після цього було отримано 12 позитивних результатів. Наприклад, по три зразки дали позитивний результат на грип А і грип В. Але найголовніше, що один зразок був позитивним на коронавірус.

Кияни одразу з почали бити на сполох, уточнюючи чи це не китайський коронавірус. Фахівці з Київського міського лабораторного центру міністерства охорони здоров’я в коментарях до свого допису заспокоювали, що виявлений коронавірус не має стосунку за того, яким зараз лякають весь світ.

 

Разом з тим дописувачі у Facebook почали писати, що потрібно одразу уточнювати, яким є виділений коронавірус, зважаючи на те, що усі ЗМІ наперебій повідомляють, що Китаї від місцевого штама гинуть люди. Пізніше на сторінці лабораторного центру навіть з’явився окремий допис про те, щоб кияни не сіяли паніку. Бо згаданий коронавірус (HKU1) циркулює на території України вже протягом десятиріч і викликає лише захворювання верхніх дихальних шляхів. А от коронавірусу китайського походження ніхто не виділяв. 

У Міністерстві охорони здоров’я кажуть, що коронавіруси – це ціле сімейство респіраторних вірусів, які можуть викликати, як звичайну застуду, так і тяжкий гострий респіраторний синдром. Найперші симптоми коронавірусу є гарячка та ускладнене дихання. Тому медики закликають тих, хто мандрує світом, бути дуже обережними. Наприклад, якщо з’являються хоч найменші симптоми гострих респіраторних захворювань під час подорожі або вже після неї, потрібно негайно звернутися до лікаря і розповісти, де і коли людина мандрувала.

Разом з тим, фахівці радять регулярно мити руки або використовувати дезінфікуючі засоби. Під час кашлю чи чхання потрібно прикрити рот і ніс паперовою серветкою чи хустинкою. Одразу ж після цього папірець потрібно викинути і помити руки з милом. Не можна контактувати з усіма, хто має симптоми гарячки чи кашляє. Під час відвідин базарів в країнах, де фіксується новий коронавірус, потрібно уникати контакту з тваринами. І найголовніше – слід проводити достатню термічну обробку сирих продуктів тваринного походження. Особливо потрібно обережно поводитися із сирим м’ясом.

Нагадаємо, кількість загиблих внаслідок зараження новим типом коронавірусу в Китаї, за останніми даними, досягла 80 людей. Експерти Центру з контролю і профілактики захворювань Китаю знайшли сліди нового коронавірусу на ринку морепродуктів в УханіКитай ізолював уже 13 міст через вірус-вбивцю.

Станом на кінець минулого тижня випадки коронавірусної інфекції, яка вперше виникла в Китаї, офіційно зареєстровано у п'яти країнах: Китаї, Таїланді, Японії, Південній Кореї та США. Тим часом у мережі з'явилося відео із китайських міст, де люди падають, імовірно уражені коронавірусом, прямо на вулицях.

Клінічні випробування вакцин проти нового вірусу, що вразив Китай та вже поширився за його межі, можуть бути проведені влітку. З 20 січня при Апараті Ради національної безпеки й оборони України працює оперативна група з питань моніторингу та аналізу ситуації щодо поширення нового коронавірусу з Китаю.

Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань. До початку січня повідомлялося про близько 60 випадків захворювання, а збудник хвороби тоді залишався невідомим. Згодом з'явилася інформація, що всі хворі були покупцями або продавцями на місцевому ринку морепродуктів.

Серед симптомів захворювання – лихоманка, у деяких пацієнтів спостерігалося ускладнення дихання, рентгенівські знімки показували інвазивні пошкодження легенів. Китайська влада заявляла, що немає ніяких ознак передачі вірусу від людини до людини. 20 січня поточного року з'явилася інформація, що заразитися на цю страшну хворобу можна і при контакті з хворим. 

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) визначила небезпечний коронавірус – 2019-nCoV. Сімейство коронавірусів включає в себе 39 вірусів, які вражають кішок, собак, велику рогату худобу, свиней, зайців. Небезпечними для людини є тільки шість з них, коронавірус з Китаю став сьомим у цьому списку.

За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині. 

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme