Київ на межі екологічної катастрофи (ХРОНІКА)

У столиці обвалився головний каналізаційний колектор

Київ на межі екологічної катастрофи (ХРО…

Про це повідомляє Depo.Київ.

На думку директора "Інституту міста" Олександра Сергієнка, аварія на головному колекторі - це прогнозований результат діяльності міської влади, яка не звертала уваги на загрозу обвалу споруди.

"Думаю, комунальники просто латають колектор, який ще років з десять тому вичерпав свій термін дії і був визнаний аварійно небезпечним. Зроблять якісь підпорки, але проблему це не вирішить", - сказав Сергієнко.

Він додав, що у випадку серйозної аварії, як про це вже пишуть в Інтернеті, не тільки столиці, але й усій Україні загрожує екологічна катастрофа.

"Усі нечистоти Києва можуть потрапити у Дніпро, а з нього п`є воду половина населення країни. Різні болячки тоді забезпечені", - резюмував експерт.

У свою чергу депутат Київради Тетяна Меліхова додала, що аварія на колекторі дуже масштабна. 

За її словами, аварії на колекторі траплялися і раніше, але вони були не досить масштабними, тому ремонт здійснювався без відключення води у квартирах мешканців різних районів Києва.

"Стоки продовжували йти, а комунальники ремонтували колектор. А от зараз повністю відключили воду киянам. Це говорить лише про те, що без таких дій аварію локалізувати вже не можуть, тому вона є дуже масштабною", - запевнила Меліхова.

У той же час джерела в КМДА підтвердили обвал головного колектора Києва: причиною припинення водопостачання у кількох районах Києва є обвал головного колектора на вулиці Фрунзе.

Наразі без води залишаються Подільський, Оболонський і частина Шевченківського району столиці.

У КМДА сподівають, що до вечора проблему вдасться вирішити, але впевненості немає.

Але кияни готуються жити без води не одну, а три доби: мешканці правого берега хвилюються, що комунальникам не вистачить одного для ліквідації аварії на головному каналізаційному колекторі.

Слід зазначити, що, згідно повідомлень "Київводоканалу", від водопостачання з метою зменшення навантаження на каналізаційні мережі відключені багатоповерхівки, до яких дитячі садочки не відносяться.

До того ж, на думку Тетіни Меліхової, в авральному порядку треба зупиняти головний каналізаційний колектор і вводити в експлуатацію дублюючу нитку цієї споруди.

"Усього на добудову другого колектора треба 327 мільйонів гривень. З державного бюджету повинні виділити 159 мільйонів і ще 40 мільйонів має бути з міського бюджету. Якщо на наступний рік ще дадуть 128 мільйонів, тоді закінчимо будівництво нового колектора і проблема з екологічною безпекою у столиці вирішиться", - заявила Меліхова.

Втім, вона додала, що з 40 мільйонів, які заплановані з міського бюджету на будівництво нового колектора, виділено лише 11 млн.

"Аварія на колекторі змусить чиновників швидше діяти стосовно виділення коштів", - впевнена депутат.

На її думку, уся проблема в неправильному розподіленні коштів міського бюджету.

"На останній сесії Київради було перерозподілення грошей, але перед виборами більшість депутатів вирішили пустити пил в очі киян, шляхом виділення грошей на косметичні ремонти під`їздів та інших дрібниць. А про колектор ніхто й не думав. От зараз, коли десятки тисяч киян не можуть, вибачте, у туалет сходити через аварію на колекторі, то усі ті ремонти парадних нікому не потрібні", - резюмувала Тетяна Меліхова.

Кияни ще добу будуть сидіти без води через аварію на колекторі - аварія дуже серйозна. 

Екс-міністр з питань житлово-комунального господарства Олексій Кучеренко заявив, що КМДА не контролює ситуацію з аварією колектора.

"Київводоканал" організував в столичних мікрорайонах роботу автоцистерн з питною водою

Команда Кличка не має впливу на роботу аварійного колектора: чиновники міської адміністрації навіть не мають чіткої карти підземного господасртва Києва.

Ремонтні роботи на головному каналізаційному колекторі у Києві продовжили з технічних причин: жителі трьох столичних районів будуть без води ще добу.

Кияни по кілька годин стоять у черзі, щоб набрати води з бюветів.

У КМДА визнали, що жителі трьох столичних районів будуть без води ще добу. Ремонтні роботи на головному каналізаційному колекторі у Києві продовжили з технічних причин.

Читайте також: Київ на межі катастрофи: Сморід, антисанітарія, хвороби

Що чекає на Київ через прорив колектору дивіться на прикладі Харкова: 20 років після каналізаційної катастрофи. Харків досі ризикує піти під землю.

Про те, як політики піаряться на цій проблемі читайте  в статті Кличко хоче виграти вибори на "фекальному піарі".

Кличко лякає киян гробовим мовчанням.

Де кияни можуть набрати питну воду з цистерн (СПИСОК АДРЕС)



 

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme