Київрада проти столиці: Депутати привітали мера, але не схотіли зменшити витрати киян

Депутати Київради від промерської більшості не захотіли скасувати розпорядження про підвищення вартості талонів і жетонів до восьми гривень. А мера Кличка навіть без нього привітали з Днем народження

Київрада проти столиці: Депутати привіта…

Засідання Київради 19 липня знову розпочалося з пікетування. Цього разу мерію в облогу взяли працівники кіосків "Союздрук". На мітинг зібралися сотні людей, які вимагали від влади не демонтувати кіоски з продажу преси.

Конфлікт виник тому, що комунальники забрали з вулиць міста вже три кіоски, де продають газети і журнали, і не факт, що на цьому зупиняться. У мерії вважають, що кіоски "Союздруку" здебільшого продають канцелярію, а тому їх так багато і не потрібно у місті. Мітингувальники, у свою чергу, заявляють, що 92% їхнього асортименту – газети і журнали, які охоче купують містяни.

Лідером мітингу була директор "Союздруку" Ганна Кулаковська. За її словами, в галузі продажу преси вона працює вже понад 30 років, але такого ще не було, щоб влада знищувала кіоски преси. Зрештою "кіоскери" простояли під мерією кілька годин, але якихось зрушень в їхньому питанні, схоже, не досягли. Мер, якого вони кликали на розмову, пішов у відпустку, а інші чиновники, напевне, вирішили, що їх проблема кіосків з газетами і журналами не обходить.

Разом з тим, в мерії до протестів традиційно підготувалися: будівлю від мітингувальників охороняли десятки спецпризначенців. Вони були і на вулиці, і ледь не на усіх поверхах мерії. Особливо багато поліцейських із шоломами в руках стояло на четвертому поверсі Київради, де депутати проводять свої засідання. Спецпризначенці у кулуарах навіть окупували місця, де зазвичай сидять журналісти.

Самі ж депутати Київради розпочали своє засідання з того, що поставили на голосування проект рішення про скасування скандального розпорядження мера щодо підвищення вдвічі тарифів на проїзд у громадському транспорті. Минулого тижня саме через це питання між депутатами виникла бійка. Тоді навіть довелося припинити засідання Київради. Але 19 липня усе було тихо і мирно. Під час першого голосування скасування тарифів підтримали лише трохи більше 20 депутатів. Практично у повному складі цей проект рішення проігнорували депутати від "Солідарності". Пізніше даний проект рішення ще двічі намагалися поставити на голосування, але депутати Кличка знову не дали голосів.

А от за земельні питання голоси промерської фракції одразу знаходилися. Як завжди, "тамадою" в цих справах був голова постійної комісії Київради з питань містобудування та земельних відносин Олександр Міщенко, який входить до складу тої самої фракції "Солідарність". Усе відбувалося за "накатаною" схемою: земельні питання, які депутати "завалили" на минулому засіданні, з успіхом "проштовхувалися" на нинішньому. Саме так в Київраді приймаються скандальні детальні плани територій, які дозволяють забудовникам зводити сотні тисяч квадратних метрів житла в обхід давно вже "мертвого" Генплану. Цього разу за ДПТ не голосували, але кілька земельних питань все ж ставили на голосування. І якщо голосів не вистачало, то це робили ще раз, поки не "набирався" 61 голос.

А ще на засіданні Київради заочно вітали з Днем народження мера Віталія Кличка. Саме 19 липня йому виповнилося 47 років. Після того, як секретар Київради про це нагадав, депутати з промерської фракції почали гучно плескати у долоні, а також вигукувати "Юхууу". Дарма що самого мера у залі засідань не було, адже напередодні він пішов у відпустку.

Окрім цього, депутати абсолютною більшістю проголосували за новий метод фінансування дошкільних закладів. Тепер з бюджету столиці будуть виділяти гроші не на фінансування усього дитячого садка, а окремо на кожну дитину. Причому, батьки зможуть віддавати своїх дітей, як у комунальні дитячі садки, так і у приватні, а за перебування малечі у цих закладах платитиме місто. Так буде затверджений базовий фінансовий норматив на кожну дитину, який виділять з бюджету. Логічно, що різницю за перебування дитини у приватному дитсадку, мабуть сплачуватимуть самі батьки, а у комунальних садках і приватних вартість кардинально відрізняється. Хоча чиновники сподіваються, що таким чином буде конкуренція між дитсадками, що має покращити умови перебування в них дітей.

Перед голосуванням за це рішення депутати від промерської фракції не могли натішитися, що за останні чотири роки було створено 13 тисяч нових місць у дошкільних закладах. Хоча скільки малечі додалося у місті за ці чотири роки, усі промовчали. Як і про те, що забудовники не хочуть "підкріплювати" своє житло школами та дитсадками.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme