Смерть Екопарку: Як Кличко витягує за вуха зведення міста висоток на Осокорках

Столична влада вирішила дати ще один шанс скандальному забудовнику на Осокорках, який планує зводити житлові висотки на березі озер

Смерть Екопарку: Як Кличко витягує за ву…

Останнє засідання Київради в четвер, 6 грудня, розпочалося з "гарячого": депутатам запропонували розірвати договір оренди землі на Осокорках, де стартує скандальне будівництво цілої купи житлових висоток.

Тема ця вже давно дійшла до точки кипіння. Ще у 2015 році на сайті мерії з'явилася петиція щодо створення ландшафтного природного парку замість забудови Південних Осокорків. Пропозиція навіть набрала більше десяти тисяч потрібних голосів, але питання досі не зрушується з мертвого місця, і забудовник, ТОВ "Контакбудсервіс", вперто веде роботи щодо підготовки будівництва висоток, які ще більше завантажать і без того не найпростіший район.

"Контакбудсервіс" хоче звести житло у прекрасному місці на березі озер Тягле та Небреж. Проте будівництво захопить і озеро Мартишів, розташоване поруч. Ці екосистеми знаходяться трохи на південь від станцій метро "Осокорки" та "Позняки". Місцеві мешканці, та й загалом багато киян, виступають проти такої перспективи і хочуть, аби на берегах озер була зелена зона. За даними активістів, якщо забудовник втілить свої плани у життя, то на Південних Осокорках з'явиться ще 100 тисяч мешканців, які проживатимуть у десятках висоток. Це, природньо, призведе до повного колапсу в Дарницькому районі, який і так вже дихає на ладан у питаннях інфраструктури, передусім транспортної. Щодня місцеві мешканці стоять у шалених заторах, щоб переїхати Південний міст, та й в метро зранку з кожним роком все важче влізти. Майже 100 тисяч нових мешканців лише загострять ці проблеми.

Вже не перший місяць активісти вимагають від мера Кличка заборонити забудову Південних Осокорків. Але очільник столиці завжди був непохитний: у забудовника є ледь не усі документи, і свої роботи він проводить законно. Проте в якийсь момент натиск небайдужих киян все ж взяв своє, і мер, здавалося, почав вагатися. Ще минулого тижня в Київраді пропонували розірвати договір оренди землі на Південних Осокорках для ТОВ "Контакбудсервіс". Проте Кличко захотів "взяти паузу", запевнивши депутатів і громадськість, що забудовник дав йому слово призупинити будівельні роботи, поки не буде розставлено усіх крапок над "і". Хоча багато депутатів одразу сказали, що забудовник дурить мера і припиняти роботи не збирається.

Цього разу Кличко виступив з несподіваною, особливо як для нього, заявою, що договір все ж потрібно розривати. Мовляв, "Контакбудсервіс" таки дурив міську владу, і весь останній тиждень на Південних Осокорках працювала будівельна техніка. Більше того, з'ясувалося, що забудовник винен міському бюджету понад 65 млн гривень за оренду землі, а саму земельну ділянку на Осокорках мав почати освоювати ще до 2008 року. Усе скидалося на те, що очільник міста та його команда налаштовані дуже рішуче. Проте усе вийшло, як завжди, коли питання заходять про "прижучування" знахабнілих ділків, що перетворюють колись зелену столицю на безглузді бетонні джунглі.

Як виявилося, депутатам запропонували проголосувати за проект рішення про розірвання договору оренди землі на Осокорках лише в першому читанні. Це означає, що міська влада дає забудовнику ще один шанс, аби таки звести шалену кількість "квадратних метрів" на берегах озер. Та й сам мер Кличко не приховував, що у ТОВ "Контактбудсервіс" є ще 20 днів аби стати "слухняними". Для цього забудовник, по-перше, має сплатити до бюджету столиці усі борги, а також довести, що має на меті розвивати інфраструктуру в межах запланованого зведення житлових висоток. Найближчим часом має відбутися Містобудівна рада, на якій забудовнику дадуть змогу представити макет майбутнього житлового кварталу на Південних Осокорках. Якщо в макеті буде місце для дитсадків, шкіл, поліклінік та інших соціальних об'єктів, то столична влада таки дасть "зелене світло" на будівництво. Про те, що "Контактбудсервіс" в принципі проспав всі терміни, аби будуватися на колись "віджатій" у міста ділянці, зрозуміло, не йшлося.

Під час обговорення Кличко навіть не згадував про екопарк "Осокорки", який так хочуть місцеві мешканці. Усе зводилося лише до того, що забудовник просто має сплатити гроші до бюджету та звести кілька інфраструктурних об'єктів. Але якщо він навіть на це погодиться, то на березі озер на Південних Осорках все одно рано чи пізно з'являться висотки, і про будь-яку зелену зону можна забути. Що й не дивно: її по квадратних метрах 25 разів (зазвичай стільки поверхів в сучасних житлових висотках по-київськи) не продасиш, тобто один "головняк" і ніякого "навару" зацікавленим особам.

Зрештою депутати у першому читанні таки проголосували за проект рішення щодо розірвання договору оренди землі. Тепер у забудовника офіційно є 20 днів, щоб наобіцяти меру Кличку і його команді усіляких "смачних фішок", аби чиновники далі не заважали працювати будівельній техніці і не давали цього робити обуреним активістам. Якщо обіцянки не влаштують мера і його команду, то у другому читанні договір оренди землі, можливо, розірвуть. Хоча віриться у це слабо, оскільки любов мерської команди до забудовників столиці добре відома.

Та не забудовою єдиною: під час засідання Київради випливло ще одне скандальне питання. На розгляд депутатам запропонували ініціативу щодо додаткової охорони різноманітних соціальних об'єктів столиці. Під час доповіді цього питання керівник апарату Київської міськдержадміністрації Дмитро Загуменний нагадав, що у країні дуже складна ситуація, і Київ має бути готовим до можливих безпекових питань в контексті можливої загрози життєдіяльності міста. Тому чиновники мерії пропонують наступного року посилити охорону об'єктів транспортної інфраструктури, спеціалізованих закладів захисту населення, деяких лікарень, дитсадків, шкіл та інших соціальних установ. А для цього депутатам запропонували проголосувати за те, щоб охороною усіх цих об'єктів "на безкоштовній основі" опікувалося комунальне підприємство "Муніципальна охорона". Хоча пізніше у міському бюджеті все ж мають передбачити кошти на функціонування комунальних охоронців.

У депутатів одразу викликало сумніви те, що немає чіткої суми, яку потрібно витратити на охорону соціальних об'єктів, адже зрозуміло, що ніхто безкоштовно нічого не охоронятиме. Один з обранців навіть заявив, що чиновники Кличка хочуть ввести усіх в оману, щоб освоїти наступного року 600 мільйонів гривень на фінансування КП "Муніципальна охорона". Також були репліки, що рішення про те, аби надати право охороняти дитсадки та школи виключно комунальним охоронцям, порушує конкуренцію в галузі охорони. Мовляв, у столиці є півтори тисячі охоронних фірм, а команда мера хоче усе віддати тільки "Муніципальній охороні", а отже порушуються права конкуренції.

Були пропозиції просто надати кошти усім комунальним закладам, які потребують додаткової охорони, а вони вже через систему "Прозорро" хай закупають послуги з охорони. І якщо КП "Муніципальна охорона" щось виграє - будь ласка, нехай заробляють гроші. На що депутати від "Солідарності" одразу почали "торгувати" тим, що потрібно задіяти саме "Муніципальну охорону", адже хлопці, що в ній служать, начебто пройшли війну і знають, як і що робити. Хоча чи допоможе досвід бойових дій у боротьбі, наприклад, з криміналом чи хуліганством, які куди поки що реальніші, - те ще питання.

Врешті депутати таки проголосували за цей проект в першому читанні. Після цього почалися довготривалі голосування за різноманітні правки до проекту рішення. Наприклад, були намагання виключити позицію про те, що працівники КП "Муніципальна охорона" будуть безкоштовно охороняти усі заклади, адже це просто маразм - не брати гроші за роботу. В якийсь момент у депутатів від "Солідарності" почали здавати нерви. Вони звинуватили усіх інших в тому, що їм начхати на охорону дітей та хворих у лікарнях, мовляв, тут про святе говорять, а опоненти ще й мають совість критикувати. У відповідь деякі опозиційні депутати звинуватили провладних колег у тому, що ті просто прикриваються АТОвцями, які є у комунальному підприємстві "Муніципальна охорона".

Згодом даний проект рішення поставили на голосування у цілому та з усіма правками, але він не набрав потрібної кількості голосів: опозиційні депутати фактично завалили голосування через те, що команда Кличка відмовилася дослухатися до них.

Таким чином, остання сесій винесла на гору два скандали. Перший - зі спробами усіляко задовільнити апетити чергового забудовника. Другий - з бажанням мерії "продавити" свою "Муніціпальну охорону" і, зрозуміло, забезпечити її роботою. Все - за гроші киян. Незважаючи на те, треба їм ці чергові "покращання", чи ні.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme