Київські машини-привиди: Коли з-під будинків зникне металобрухт на колесах

Схоже, проблему з покинутими машинами біля будинків киян вирішити буде не просто

Київські машини-привиди: Коли з-під буди…

Вибух автомобіля у Києві, внаслідок якого серйозно постраждали четверо дітей, безумовно, сколихнув столицю. Чиновники одразу заметушилися, а мер навіть дав наказ перевірити території районів, щоб виявити усі покинуті автомобілі. Звичайно, ніхто не може гарантувати того, що в якійсь з покинутих автівок немає якогось вибухового пристрою, як було у тій "Волзі", що вибухнула у Святошинському районі.

Кличко вже навіть вигадав, як буде боротися з покинутими машинами. За його словами, якщо автомобіль перебуває в жахливому стані і на ньому відсутні номерні знаки, то у комунальників є всі підстави, щоб евакуювати таку машину на штрафмайданчик до з'ясування, хто є власником авто. А якщо власника евакуйованого автомобіля не знайдуть, то з часом автівку слід утилізувати.

Та з цими планами не усе так просто. Для початку слід нагадати, що за часів мера Кличка у Києві вже були спроби очистити місто від металобрухту на колесах. Навесні 2015 року комунальні служби просто забирали покинуті машини з-під будинків. Схема роботи була така: за три дні до евакуації комунальники вішали на авто оголошення про свої наміри, а якщо власник машини не з'являвся, то транспортний засіб забирали на спецмайданчик. Киян закликали повідомляти про покинуті машини, а комунальні служби навіть "почистили" кілька "точок" із такими автівками.

Втім, цей "атракціон небаченої рішучості" тривав недовго, згодом комунальники заспокоїлися. Хоча час від часу чиновники знову підіймали дану тему, мовляв, настане момент, коли весь автонепотріб треба буде кудись вивезти. Але з кожним роком покинутих автівок біля будинків киян стає все більше. Зараз, після трагедії із вибухом у "Волзі", у мерії наче і розв'язані руки, щоб зачистити місто від нікому непотрібних машин, і більша частина киян, мабуть, підтримала б такі потуги керівництва міста. Адже ніхто не хоче стати жертвою через сусіда, який у своєму добитому "Запорожці", що не їздить роками, ховає, скажімо, несправний, але заправлений газовий балон чи ще щось небезпечне, що може вибухнути. Проте навіть у Київраді визнають, що процес евакуації покинутих авто буде дуже тривалим і важким.

Голова постійної комісії Київради з питань житлово-комунального господарства Володимир Бондаренко погоджується, що машини, в яких немає власника, дійсно досить просто прибрати. "Одна справа, якщо автомобіль стоїть без номерів вже довгий час і дійсно невідомо, хто його власник. Тоді можна евакуювати таке авто на спеціальний майданчик, а потім, якщо власник з'явиться, нехай його забирає шляхом викупу – платить за послуги евакуатора та простою машини на спецмайданчику", - каже Бондаренко. З іншого боку є і машини, які просто стоять на узбіччях чи біля будинків, але в них є власники, і на машинах висять номерні знаки.

За словами директора "Інституту міста" Олександра Сергієнка, якщо таке авто стоїть без порушення Правил дорожнього руху, то його ніхто не може евакуювати. "Звичайно, ця машина може створювати певні незручності для мешканців будинку, але власник цієї машини все одно нічого не порушує, а тому евакуювати таке авто ніхто не зможе, бо це протизаконно", - каже Сергієнко.

Ще одна проблема - як визначити, чи авто покинуте, чи воно, все ж таки, чиєсь. Володимир Бондаренко вважає, що для складання бази покинутих машин можна було б залучити двірників. "Вони щодня прибирають біля будинків і знають, які машини їздять, а які стоять вже роками", - каже депутат.

А от на думку директора інституту міста Олександра Сергієнка, перш за все потрібно, щоб у цьому напрямку працювали дільничні інспектори поліції. "От нехай вони походять по своїх дільницях і виявлять машини, які стоять без руху довгий час. Складуть списки і перевірять, чиї це машини, і чи взагалі є в них власник", - вважає експерт.

Але навіть це не вирішить у Києві проблему з покинутими машинами. Олександр Сергієнко запевняє, що проблему може вирішити лише зміна у законодавстві. "Наприклад, можна зробити постанову Кабміну, яка б дозволяла місцевій владі за спрощеною процедурою евакуйовувати покинуті авто. Можна було б спробувати прийняти спеціальне рішення Київради стосовно таких машин. Без подібних рішень навести лад з покинутими авто у місті буде досить складно. У Києві більше мільйона машин, а скільки ще приїжджає з інших регіонів. І ясно, що не усі машини їздять постійно, а більшість просто стоять біля будинків", - резюмує Сергієнко.

Зрештою з ним солідарний і згаданий вище голова постійної комісії Київради з питань житлово-комунального господарства Володимир Бондаренко. Мовляв, деяких киян можна змусити прибрати свої автомобілі, що роками стоять біля будинків, лише за допомогою певних правил. "В тій самій Іспанії чи Німеччині таких проблем із покинутими автівками взагалі немає. Якщо машина буде місяцями стояти на узбіччі, то її врешті-решт евакуюють і ніхто там питати не буде, адже така машина створює різноманітні незручності для людей", - робить висновок депутат.

З огляду на усе це є вірогідність, що слова керівництва міста про наведення ладу з покинутими автівками залишиться лише словами. Тим більше, що три роки тому ця боротьба вже закінчилася поразкою для чиновників – покинуті машини біля будинків як стояли, так і стоять. Звісно, машину без власника забрати легше за все. Та варто дивитися правді у вічі і визнати, що більшість машин, які роками стоять біля будинків зі спущеними колесами, все ж таки, мають господарів. У багатьох таких автовласників в думках одне: за кілька тисяч гривень свою машину не продам - нехай краще гниє під будинком. А ще проблема в тому, що такі машини у багатьох випадках дійсно стоять без порушення правил дорожнього руху і створюють здебільшого незручності візуального характеру - не усім до вподоби, коли біля будинку стоїть якийсь "Москвич" із вибитим склом, хай і з номерними знаками. Тому чиновникам, напевне, слід думати, як вести діалог з такими власниками автомобілів, але паралельно прибирати покинуті машини з вулиць міста.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme