Комфортні зали і 30 платформ: У Києві після реконструкції відкрили Центральний автовокзал (ФОТО)

У Києві після масштабної реконструкції відкрили Центральний автовокзал, який приватизували у березні 2020 року

Надія Собенко
Журналіст розділу Depo.Київ.
Комфортні зали і 30 платформ: У Києві пі…
Фото: Укрпас

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на Facebook-cторінку компанії "Укрпас".

У модернізацію Центрального автовокзалу вклали 100 млн грн.

"Ще 20 млн грн інвестували в розробку IT-рішень, зокрема – омніканального сервісу з продажу квитків та автостанційного рішення, яке включає автоматизацію процесів, диспетчеризацію, інтегровану базу даних рейсів, обмін даними з перевізниками та іншими автостанціями, продажі квитків", – сказав директор "Укрпасу" Максим Скляренко.

Центральний автовокзал Києва

Центральний автовокзал Києва

На оновленому автовокзалі збільшили кількість платформ з 12 до 30, створили комфортні зали очікування, каси з квитками на рейси офіційних та перевірених перевізників, ескалатори, фудкорти, інфраструктуру для маломобільних груп населення (ескалатор, ліфт, пандуси), кімнату матері та дитини, охайні вбиральні та готель на 34 номери.

Готель в Центральному автовокзалі Києва

Центральний автовокзал Києва

Також задля безпеки пасажирів з 1 жовтня вхід на платформи буде закритим – лише за посадковим талоном (квитку на рейс) з QR-кодом.

Очікується, що автовокзал щороку прийматиме до 2,5 млн пасажирів.

Центральний автовокзал Києва

Мозаїка в Центральному автовокзалі Києва

Крім того, працює онлайн-маркетплейс, де можна придбати квитки з будь-яких автостанцій та напряму від перевізників по всій Україні та Європі. У розвиток IT-складової в найближчий рік інвестори планують вкласти ще 70 млн гривень.

Нагадаємо, у березні 2020 року Фонд державного майна продав за 230 млн грн 99,9% акцій компанії "Київпассервіс", у власності якої перебували Центральний автовокзал Києва, 5 автостанцій у столиці і 18 у Київській області.

Переможцем аукціону стала компанія Бастіон-груп. Умовою приватизації стало збереження діяльності автовокзалів в Києві мінімум на 5 років, а в області – 15 років.

Для управління пакетом нерухомості створили компанію "Укрпас", вона займається автостанційним бізнесом і продажем квитків. Орендою приміщень і обслуговуванням майнових комплексів займається "Київпассервіс".

Під час реконструкції автовокзалу виявилося, що приміщення оздоблене мозаїкою Ади Рибачук та Володимира Мельниченка. Цю мозаїку створили ще в 60-ті роки. Її інтегрували в новий інтер'єр автовокзалу.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme