"Подих" коронавірусу: Куди в Києві звертатися при підозрілих симптомах

Київ занурився у довготривалий карантин 

"Подих" коронавірусу: Куди в Києві зверт…
Фото: 5 канал

Про це повідомляє Depo.Київ.

І тому столична влада нагадує, що при проявах симптомів захворювання необхідно повідомити свого сімейного лікаря телефоном, бути з ним на зв’язку та дотримуватися його рекомендацій.

У разі повернення з країни, де зареєстровані випадки коронавірусу, необхідно зателефонувати за телефоном: 15-51. Такий дзвінок дасть змогу зафіксувати потенційного носія вірусу, моніторити його стан медичним працівникам та визначити групи ризику розповсюдження вірусу.

Читайте також: В Україні карантин через коронавірус: Що відбувається (ХРОНІКА)

Крім того, у столиці працює цілодобова гаряча лінія "Порада лікаря за телефоном", куди також можна звернутися в разі виявлення симптомів, схожих на ознаки коронавірусу. На неї кияни можуть телефонувати за номером: 15-83 зі стаціонарного (безкоштовно) та 044-235-01-01 – із мобільного (згідно з тарифами оператора).

Читайте також: Коронавірус у Києві: Як буде жити столиця на тотальному карантині

Експрес-тести для діагностування коронавірусу отримали усі 7 базових лікарень для прийому хворих із підозрою на захворювання, а саме:

Олександрівська клінічна лікарня м. Києва;
Київська міська клінічна лікарня № 4;
Київська міська клінічна лікарня № 9;
Київська міська дитяча клінічна лікарня № 1;
Київська міська дитяча клінічна лікарня № 2;
Київська міська дитяча клінічна інфекційна лікарня;
Київський міський центр репродуктивної та перинатальної медицини.

Експрес-тести проводяться виключно за медичними показами, в медичному закладі і безкоштовно.

Читайте також: Через коронавірус Київ закриває магазини, ринки, спортзали та ресторани. Пересуватися містом — по необхідності

Додамо, що COVID-19 і віруси грипу мають подібну клінічну картину захворювання. Тобто вони обидва викликають респіраторне захворювання. Обидва віруси передаються при тісному контакті, повітряно-крапельним шляхом і за допомогою фомітів – предметів, через які може передаватися інфекція.

Симптоми коронавірусу:

головний біль;
чхання;
кашель – сухий, вологий;
лихоманка;
біль у м’язах;
утруднене дихання, нестача повітря;
висока температура тіла;
ниркова недостатність – порушення функції нирок, яке на певному етапі безсимптомне, а згодом проявляється зменшенням кількості сечі через порушення  водно-електролітного балансу;
рідше може зустрічатися діарея, блювота, почервоніння очей.

За даними ВООЗ, хворобу  легко переносить 80% населення. 3,5% людей помирає. Найбільше схильні до ризику летального результату люди старше 70 років.

Основні запобіжні заходи:

Мийте руки. Руки слід мити: після повернення  вулиці додому або на роботу; після туалету; перед тим, як сісти за стіл; якщо руки брудні.

Провітрюйте приміщення. У задушливому приміщенні збільшується концентрація мікроорганізмів в повітрі.

Дотримуйтесь дистанції в громадських місцях. Тримайтеся від людей на відстані щонайменше 1 метра, надто  якщо у них кашель, нежить і підвищена температура.

Не чіпайте руками очі, ніс і рота. Руки торкаються багатьох поверхонь, на яких може бути присутнім вірус. Чіпаючи очі, носа  або рота, можна перенести вірус зі шкіри рук в організм.

Дотримуйтеся  правил респіраторної гігієни. При кашлі та чханні прикривайте рота і носа серветкою або згином ліктя; відразу викидайте серветку в контейнер для сміття з кришкою і обробляйте руки спиртовмісним антисептиком або мийте їх водою з милом.

Їжте добре приготовану їжу. М’ясо слід добре прожарювати, запікати. Не рекомендується вживання сирого молока й яєць.

Додамо, що дороги і мости Києва миють спецзасобами, а зупинки й переходи дезінфікують. А Київ з резервного фонду міського бюджету виділяє 10 млн грн на закупівлю медичних масок.

Нагадаємо, з 12 березня в Україні оголошено загальнонаціональний карантин на три тижні до 3 квітня. А Міністерство охорони здоров’я і мер Києва Віталій Кличко попередили про адміністративну або кримінальну відповідальність тих, хто намагатиметься не дотримуватися протиепідемічних заходів.

Читайте також: Телеуроки, розваги просто неба і звичні посиденьки в кафе: Як кияни житимуть під час "коронавірусного карантину"

Читайте також: Захист від коронавірусу: До кінця березня у Києві зачиняються школи і дитсадки. Всі масові заходи — скасовано

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme