Коронавірус у Києві: Як буде жити столиця на тотальному карантині

З 17 березня столиця, як і країна загалом, буде жити за особливими правилами

Коронавірус у Києві: Як буде жити столиц…
Фото: Depo.Київ

Тижень тому столична влада вирішила закрити через кононавірус усі навчальні заклади та кінотеатри. І от у Києві запроваджують додаткові обмеження в життєдіяльності міста. В понеділок, 16 березня, стало відомо, що в Олександрівській лікарні є пацієнт з підозрою на коронавірус. Тому міська влада вирішила перестрахуватися, щоб важка хвороба не розповсюджувалась. Depo.Київ розібрався, які заклади не працюватимуть з 17 березня.

Їсти тільки вдома

Отже, вже з вівторка у столиці мають закритися усі заклади громадського харчування. Це стосується ресторанів, кафе і барів. Звісно, це дуже потужний удар по бізнесу, адже приватні підприємці, що мають свій заклад харчування, фактично живуть з цього. У мерії кажуть, що розуміють це, але здоров’я людей є важливішим. Щоправда закладам харчування дозволили працювати в межах доставки їжі додому до клієнтів. Ця система вже відпрацьована у столиці, але з 17 березня вона буде працювати по повній програмі. Тобто якщо якомусь киянину захочеться з’їсти шашлика чи чебурека в улюбленому закладі, це можна буде зробити з доставкою додому. Добре, що у місті працюють одразу кілька потужних систем доставки їжі.

Забуваємо про спортзал

З 17 березня також закриваються усі спортивні зали в місті, а також спорткомплекси. Таким чином, киянам, які полюбляють займатися спортом, доведеться робити це вдома. Наприклад, віджимання від підлоги чи качання пресу можна виконувати без будь-яких додаткових спортивних снарядів. Крім цього, на вулицях теж є спортивні майданчики, які стануть для киян альтернативою спортзалам. Принаймні, поки їм не заборонять виходити з домівок. 

Торговельні центри – під забороною

У мерії вирішили призупинити роботу усіх торговельних центрів столиці з 17 березня. Хоча чи підуть на це самі власники ТРЦ – поки загадка. Справа в тому, що минулого тижня, коли міська влада обмежувала роботу торговельних центрів, деякі з них працювали у штатному режимі, адже ніхто не хоче втрачати прибутки. Крім цього, влада столиці минулого тижня обіцяла, що у ТРЦ будуть чергувати бригади медиків, а по факту цього досі немає. Наприклад, зранку, 16 березня, кореспондент Depo.Київ відвідав два великі ТРЦ. Один з них знаходиться на вулиці Луговій, а інший – на проспекті Романа Шухевича. В жодному з цих ТРЦ не було бригад медиків. Щоправда в торговельному центрі на вулиці Луговій, біля входу, сиділа дівчина, яка назвала себе представником санітарного контролю. Але уся її робота фактично зводиться до того, що вона роздає листівки з порадами, як вберегтися від коронавірусу.

З іншого боку продавці та касири у продуктовому магазині ТРЦ самі вирішують, працювати їм у захисних масках чи без них. Виходить так, що один касир може сидіти у масці, а інший – без неї.

Те саме стосується працівників кулінарно-м’ясних відділів. Наприклад, у супермаркеті, що знаходиться в ТРЦ на проспекті Шухевича, працівники цих відділів у масках, а от в супермаркеті ТРЦ на вулиці Луговій вже працюють без них.

Відвідувачів у цих ТРЦ обмаль, але мабуть більше через те, що був ранок понеділка. Усі бутіки та магазинчики працюють у звичному режимі.

Забуваємо про манікюр-педикюр

З 17 березня також призупиняється робота салонів краси. Таким чином, кияни поки не зможуть робити зачіски та манікюри. Хіба що в когось є свій майстер, який працює вдома. Також не будуть працювати SPA-салони, сауни і тату-салони.

Розваги будуть лише вдома

Також призупиняється робота розважальних закладів. Йдеться про нічні дискотеки та різноманітні клуби. Тому тепер містянам краще купувати якісь домашні ігри і "засідати" з ними вдома. Крім цього, міські чиновники вирішили призупинити роботу комп’ютерних клубів, які й досі користуються попитом у молоді.

З іншого боку, у Києві поки немає ніякої заборони на роботу продуктових та господарських магазинів. Тому не потрібно створювати ажіотаж із закупівлею продуктів на місяць вперед. Супермаркети працюють у штатному режимі і продукція регулярно поповнюється на полицях. Зранку, 16 березня, кореспондент Depo.Київ відвідав більше п’яти магазинів різних торговельних мереж. Туалетний папір і продукти харчування є в повному обсязі. Єдине, що не в усіх магазинах є антисептики, а якщо вони і продаються, то коштують в кілька разів дорожче, ніж зазвичай.

Також призупинення роботи з 17 березня не стосується автозаправних комплексів і банків з банкоматами.   

Громадський транспорт

Автобуси, тролейбуси, трамваї і метро працюють у звичному режимі. Але не довго: президент запропонував Кабміну, і зе рішення наймовірніше буде ухвалене, з 12:00 середи, 18 березня, столичний метрополітен буде зачинено для пасажирів. Розвозити людей можна буде лише наземним транспортом: до 10 людей за раз у маршрутках і до 20 людей в тролейбусах, автобусах і трамваях. 

Чиновники запевняють, що дезінфекція у салонах громадського транспорту проводиться вже кілька разів на день. Проте киян все ж просять без крайньої необхідності не виїжджати з дому в місто.

В’їзд до столиці обмежується

Мер Кличко також заявив, що з 17 березня обмежується сполучення між Києвом та іншими населеними пунктами країни. Проте у мерії поки не уточнюють, як саме буде відбуватися це обмеження на в’їзд до столиці. Поки це обмеження є рекомендаційним, а не обов'язком.

Втім, президент Зеленський вже запропонував Кабміну обмежити міжміське та міжобласне сполучення повністю. В разі ухвалення заборона вступає в силу з 12:00 середи, 18 березня. 

 

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme