Коронавірус, "сарай" від Кличка і тромбони в метро: Що назасідали депутати Київради

Останнє засідання Київради не відзначилось баталіями, як це частенько буває, але було досить багато цікавих рішень для містян 

Коронавірус, "сарай" від Кличка і тромбо…
Фото: Пресслужба Київради

Вже традиційно засідання міської ради розпочалось з досить великим запізненням у 45 хвилин.

Після виконання гімну України депутати одразу розпочали роботу, а слово взяв мер Кличко. Він заявив, що тепла погода цією зимою спонукає дорожників раніше розпочати ремонт доріг. Далі очільник міста вкотре нагадав, які дорожні об’єкти мають здати в експлуатацію цього року. Це, наприклад, Подільсько-Воскресенський міст через Дніпро, де мають відкрити автомобільне сполучення до кінця поточного року.

Після цього Кличко розповів, що кілька депутатів Київради захворіли, а тому не прийшли на засідання. Таким чином мер підвів усіх пристуніх до теми коронавірусу, який бушує у світі. Міський голова твердо запевнив, що цієї хвороби у столиці на даний момент не виявлено, але Київ готовий до протистояння з нею. Наприклад, очільник столиці заявив, що у деяких лікарнях міста є спеціальні бокси, де люди з підозрою на коронавірус можуть перебувати певний час. Також є бокси для проходження карантину. Проте Кличко не назвав, які саме лікарні мають такі можливості. Вже згодом це уточнили у Департаменті охорони здоров’я, де заявили, що спеціальні "коронавірусні бокси" є в шести лікарнях міста: Київська міська клінічна лікарня №4, Київська міська клінічна лікарня №9, Київська міська дитяча клінічна лікарня №1, Київська міська дитяча клінічна лікарня №2, Київська міська дитяча клінічна інфекційна лікарня і Олександрівська клінічна лікарня. Кличко ж продовжив розповідати, що Київ готовий до боротьби з коронавірусом і вже 28 лютого відбудуться навчання лікарів столиці щодо того, як протистояти хворобі.

Разом з тим мер наголосив, що і з населенням потрібно проводити відповідну роз’яснювальну роботу. Наприклад, в школах потрібно провести спеціальні уроки щодо коронавірусу. Втім, залишається лише загадкою, чому досі у Києві не проведені ані навчання лікарів, ані уроки для дітей, адже коронавірус вже по повній бушує в Європі, а звідти в Україну щодня прибувають тисячі людей. До того ж невдоволені депутати Київради вимагали від Кличка звіту керівника Департаменту охорони здоров’я щодо того, які кроки зроблені у попереджені захворюваності коронавірусом. "На килим" хотіли викликали і директора Департаменту транспорту, щоб він розповів, чому у громадському транспорті досі немає оголошень для пасажирів про те, як вберегтися від коронавірусу? Зрештою Кличко заявив, що чиновники працюють не покладаючи рук, а коли потрібно буде, то й нададуть звіти депутатам.

Далі ж депутати перейшли до питань комунальних. Наприклад, розпочалось чергове обговорення щодо взяття на баланс міста будинку Сікорського та Гостинного двору. Також у мерії хочуть взяти під крило будівлю Національного цирку та Палацу спорту. Мер Кличко навіть назвав останній сараєм, адже, за його словами, на першому поверсі цієї будівлі тхне туалетами. Мовляв, соромно в такий заклад запрошувати зірок світового рівня. В той самий час депутатам потрібно було проголосувати за внесення деяких змін до рішень, що були прийняті раніше стосовно заяв до уряду про взяття на баланс вищезазначених об’єктів. І в січні цього року з Міністерства розвитку економіки та торгівлі надійшов лист до мерії з уточненням, що відбудеться із закладами культури, які передадуть на баланс столиці? Тому депутати своїм рішенням запевнили, що профільний напрямок таких закладів залишиться незмінним, а Київ у свою чергу готовий вкласти гроші у реконструкцію таких закладів.

А ще Київрада проголосувала за рішення, що допоможе покращити життя киян, які мають інвалідність, або є маломобільними. Тепер протягом року фахівці мають промоніторити усі заклади комунальної сфери і визначити, наскільки вони готові для маломобільних громадян. Наприклад, у лікарнях мають встановити ліфти. А ще депутати затвердили порядок, згідно якого тепер під час видачі містобудівних умов на будь-яке будівництво мають враховувати потреби людей з інвалідністю.

Крім цього тепер вирішена проблема провозу музичних інструментів у метро. Справа в тому, що восени минулого року, коли депутати затверджували нові правила користування метрополітеном, була допущена помилка. До останнього часу за провіз музичних інструментів потрібно було платити. У зв’язку з цим депутатів закидали скаргами, які надсилали викладачі музики та студенти музичних закладів. Мовляв, дуже дорого виходить возити у метро свій інструмент. Тому депутати вирішили це питання своїм рішенням і тепер музичний інструмент можна безкоштовно провозити у метро.

І на останок з цікавих рішень є чергове звернення Київради до Верховної Ради щодо податку на доходи фізичних осіб (ПДФО). Справа в тому, що зараз 60% цього податку столиця віддає до державного бюджету, а інші міста віддають лише 25% з податку на доходи фізичних осіб. Депутати Київради навіть підрахували, що у Києві є близько трьох мільйонів офіційно зареєстрованих мешканців. Ще два мільйони просто проживають на території міста без реєстрації, а 400 тисяч людей практично щодня приїжджають до столиці на роботу. Усе це створює дуже потужне навантаження на інфраструктуру Києва. Мовляв, потрібно багато грошей для того, щоб розвивати громадський транспорт, яким користуються не тільки зареєстровані мешканці столиці. Також потрібно вкладати гроші в ремонт доріг. Тому депутати хочуть, щоб 100% ПДФО залишалось у столиці. За таке звернення до Київради вони й проголосували.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme