ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Чи варто викупити у Гобліна Бахчисарайський палац для Пирогова

Національний музей архітектури та побуту України у Пирогові відмовився від ідеї влаштувати поблизу хат музей тоталітаризму і замість цього збирається побудувати там куточок кримськотатарської культури та побуту
Depo.
22 травня 2015 20:00
ФОТО: depo.ua
Чи варто викупити у Гобліна Бахчисарайський палац для Пирогова
Чи варто викупити у Гобліна Бахчисарайський палац для Пирогова

Про це depo.ua повідомила прес-секретар музею Олена Зеленко.

Нещодавня заява міністра культури культури України про те, що воно планує звезти до музею українського побуту демонтованих леніних більшість українців обурила.

Люди ж їдуть до Пирогова подивитися на пасторальні картинки українських хаток, відчути себе у старовинному селищі. А тут посеред дахів за млином буде стирчати голова якогось радянського вождя? Комусь за 24 роки цих упирів ще не вистачило? Ну правда, хоч шини тягни!

Згодом міністр В'ячеслав Кириленко уточнив, що ніякого музею тоталітаризму у Пирогові не буде. Може буде пара-трійка бюстів у "Радянському селі", але то таке.
Тим часом після влаштованого кримськими татарами у київському парку "Нивки Хидирлезу" подумалося, що непогано було б зробити у Пирогові містечко кримськотатарської культури та побуту.

Бо не діло, що в народу, який залишився вірним Україні і який за це виживають з їхньої рідної землі, свого місця у Києві нема. Тим паче, що свідомі українці зараз поїхати в Крим та подивитися на Бахчисарайський палац не можуть. А культурою кримських татар, як продемонстрували останні заходи, кияни цікавляться.

Чи варто викупити у Гобліна Бахчисарайський палац для Пирогова - фото 1

Виявилося, що в музеї кримськотатарською тематикою вже почали займатися.

"Ми плідно співпрацюємо з земляцтвом кримських татар у Києві і зараз вони розробляють проект того, як вони це бачать. - розповідає Олена Зеленко. - Буде в нас проходити і свято кримськотатарської культури, буде створено центр кримськотатарської культури".

У якому вигляді воно буде: куточок, кримськотатарське міні-селище чи містечко, в прес-службі поки що не знають.

В земляцтві depo.ua повідомили, що від музея в Пірогово інформація до них не надходила, тож, який проект вони наразі мають розробляти невідомо.

"Ми розсилали свої пропозиції у багато інстанцій, відповідей не було, але, може до вас інформація надходить швидше, - припустив координатор ГО "Земляцтво кримських татар" Ельвін Кадиров.

За його словами, з облаштуванням кримськотатарського селища у Пирогові є деякі труднощі: українські хати було розібрано, вивезено до музею і там зібрано знову, а кримськотатарські будинки як тепер з Криму вивезеш?

Але у принципі кримські татари не проти поставити в музеї української культури кримськотатарський будиночок, щоб показати братам українцям життя своїх пращурів.

"В нас є майстри, котрі могли б його побудувати за старовинними технологіями та відтворити у тому будинку кримськотатарське оздоблення", - каже Кадиров.

На нашу думку, крім кримськотатарського будиночку доцільно було б побудувати на території Пирогова ще й ханський палац - такий як у Бахчисараї. Більше ніде в Україні такого архітектурного витвору нема.

Чи взагалі перевезти той самий бахчисарайський палац до Києва. Як українські хати, що розібрали по колоді, привезли та знову склали, викупити палац татарського хана у Гобліна Аксьонова, розібрати, перевезти у столицю України та зібрати. Встановити у Пирогові, адже кримські татари - українці, і їх культурна спадщина - вона й наша. А коли Крим від окупації звільнимо - повернімо на місце.

Недобре, щоб стінами палацу Гераїв вешталися якісь "апалченці", які вважають, що все, що є доброго в Криму, то їх Катерина-друга зробила. 

То може, шановне панство, скинемось, викупимо в окупантів одну з кримських перлин. Гоблін же ж мабуть до грошей голодний.

Скільки грошей забажає, як вважаєте?  

Але, скільки би він не забажав, звісно, Бахчисарайський палац повинен залишатися в Криму, як і татари, а ми усі як можемо наближати момент, коли татари стануть господарями на своїй землі. 

Як писав depo.ua, кримські татари влаштували у Києві Бахчісарай.

Читайте також: Навіщо Кириленко будує музей Леніна в шевченківській хаті