Літо набирає обертів: ТОП-5 порад, як пережити спеку в Києві
Дійсно пощастило тим, хто має нагоду провести це літо на природі, подалі від асфальту, транспорту та офісів
- Київ
-
11 червня 2020 13:41

Але багато киян залишаються в місті і Depo.Київ розкаже, як пережити спеку з мінімальними втратами для здоров'я.
Пити достатньо рідини
Всупереч усталеним уявленням, це не обов'язково має бути лише чиста негазована вода. Насправді газовані напої втамовують спрагу краще. Людина вагою 60 кг має впродовж доби випивати до 2,5 літрів рідини. Соки краще пити розведеними (можна додавати лід, тоді матимете помірно прохолодний напій).
Проте і тут є свої "підводні камені". Людям із захворюваннями серцево-судинної системи, порушеннями обміну речовин, захворюваннями нирок кількість рідини в спеку потрібно зменшувати до одного літра на добу, це враховуючи воду, перші страви, а також овочі та фрукти.
Ходити у натуральному одязі та в головному уборі
Це допоможе уникнути сонячного або теплового удару. Симптоми сонячного удару такі: запаморочення, головний біль, різка слабкість, погіршення концентрації уваги. При тепловому або сонячному ударі людина може стати або дуже блідою, або почервоніти. Допомога починається з того, що постраждалому забезпечують прохолоду. Підійде приміщення з кондиціонованим повітрям, холодні компреси чи обтирання тіла льодом, навіть нетривалий холодний душ.
Загалом лікарі радять не виходити на вулицю в період найбільшої сонячної активності - з 12 дня до16 вечора. Проте дозволити собі самому вирішувати, коли лишатися вдома, а коли йти на вулицю, можуть ті, в кого канікули та відпустки, а людям працюючим ця порада не підходить.
Коливання температур та ліки під рукою
Тобто, якщо на дворі +30°С, то не треба встановлювати кондиціонер на +17°С – від такого перепаду температури організм страждатиме. Те саме стосується й прохолодного душу – зробіть воду на 10 градусів прохолоднішою, ніж температура тіла, і отримаєте максимум задоволення. Щодо напоїв, також бажано вживати їх не дуже холодними.
Також у спеку варто завжди носити з собою певні медичні засоби. Навіть якщо ви самі почуваєтесь здоровим і повним сил, можливо, ваші ліки допоможуть комусь іншому. Здорові люди можуть обмежитися валідолом, корвалолом та нашатирним спиртом. Також не зайвим будуть вологі серветки та пляшечка з водою.
Ні - алкоголь, так - легка їжа
Алкоголь стимулює роботу серцево-судинної системи, а це негативно відбивається на концентрації уваги та загальному самопочутті. Пиво та інші слабоалкогольні напої теж належать до заборонених у денний час.
Ще одна пересторога – кава. Кофеїн, як і алкоголь, стимулює роботу нервової та серцево-судинної систем, тому важливо не вживати його у великих кількостях. До того ж, гаряча кава не дуже добре "йде" у спеку.
А от їжа має бути легкою, "літньою". Потрібно утриматись від смаженої, жирної, гострої і солоної їжі. Так, дієтологи рекомендують у спекотну погоду вживати холодні рідкі страви - окрошку, гаспаччо тощо, адже потреба в енергії в жарку погоду знижується приблизно на 5% і нашому організму влітку потрібна менш калорійна їжа. А от м'ясні і рибні страви варто перенести на вечерю або сніданок - в умовах прохолоди організму буде легше їх перетравити.
Кольоротерапія та цитрусові аромати в офісі
Влітку, коли температура стає нестерпно високою, важче працювати. В офісах загострюється атмосфера - люди роздратовані через спеку.
Отже, аби стало легше - тримайте на робочому столі предмети соковитих і пастельних відтінків. Фотографії рідних і близьких допоможуть вам відволіктися і налаштуватися на позитивний лад. Повісьте на робочому місці кілька плакатів з приємними картинками. Частіше проводьте на столі вологе прибирання.
Ще один спосіб пережити спеку - ароматерапія. Нанесіть на внутрішню частину зап'ястя кілька крапель олії лаванди, лимонника, грейпфрута, м'яти або апельсина. Приємний аромат відверне вас від не комфортних умов і ви помітите, що відразу стане легше дихати.
Нагадаємо, в Києві в четвер, 11 червня, +31°С..+33°С, без опадів.
Читайте також: "Метеорологічні гадання" на літо-2020: Від прохолоди до спеки, грози, шквали і град
Всі новини Києва читайте на Depo.Київ
Всі новини на одному каналі в Google News
- 16:45У Києві затримали чоловіка, який вистрілив у бік підтіків ФОТО
- 15:45 В Україні можуть ввести чотириденний робочий тиждень, - Гетманцев
- 20:53Випусник однієї зі столичних шкіл коригував масовані атаки рашистів по Києву
- 18:10Алфьоров зустрівся з колективом і представив п'ять базових напрямів трансформації УІНП
- 08:02На Київщині через повітряну атаку спалахнули пожежі, пошкоджені багатоповерхівки
- 07:01Окупанти вдарили по Києву:, постраждали щонайменше 14 людей
- 17:50Три військові підрозділи отримали ще 2350 дронів різних типів від столичної громади, — Кличко
- 16:25Брати Клички передали столичному центру реабілітації сучасні ноутбуки для лікарів та пацієнтів
- 21:18Трасу Київ-Чоп після вибуху на Житомирщині перекрили в обох напрямках
- 17:29Рейтинг BoxRec: Брати Клички та Олександр Усик – найкращі боксери за всю історію України
- 17:00 За Чернишова, якого підозрюють у хабарництві, внесли 120 млн гривень застави
- 16:10"Українська команда" передала бійцям на Дніпропетровський напрямок 12-тонну вантажівку з гідробортом Відео
- 15:24Керівник КМВА хоче примусити київську владу порушити закон, - директор безпекового департаменту КМДА про модульні укриття
- 12:30Силовики перейшли до наступного етапу тиску на столичних депутатів, щоб протиснути свого секретаря Київради, - екснардеп
- 20:16На Київщині затримали фальшивомонетників, "продукіцю" яких не розпізнавали навіть розрахункові машини банків Відео
- 19:10На Рівненщині вантажний потяг зійшов з рейок: Пасажирські поїзди затримуються
- 17:15 Колишній керівник Броварського ТЦК володіє елітною нерухомістю та автопарком на 1 мільйон доларів, — "Слідство.Інфо" Відео
- 15:43Три методики імплантації зубів: усі нюанси Актуально
- 10:22На кордоні з Польщею в багажі у двох киян знайшли цінностей на 12 млн грн