Нараховували пеню під час карантину: АМКУ взявся за "Київтеплоенерго"

Згідно з законом у період дії карантину, пов’язаного із поширенням коронавірусу, заборонено нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені) за несвоєчасну оплату комуналки

Надія Собенко
Журналіст розділу Depo.Київ.
Нараховували пеню під час карантину: АМК…
Фото: Depo.ua

Північне міжобласне відділення Антимонопольного комітету розпочало справу проти КП "Київтеплоенерго", яке під час карантину нараховувало 3% річних та інфляційних втрат на суму боргу за опалення та гарячу воду.

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на прессужбу АМКУ.

"Північне відділення, відреагувавши на велику кількість скарг киян та народного депутата України щодо цього факту, за власною ініціативою дослідило дотримання підприємством законодавства про захист економічної конкуренції", – йдеться у повідомленні.

В результаті перевірки антимонопольники виявили, що "Київтеплоенерго" здійснювало додаткові нарахування і стягнення з боржників за ЖКП.

Комунальники 22 липня 2021 року отримали від АМКУ обов’язкові рекомендації:

  • утриматись від нарахування споживачам, які мають заборгованість за комунальні послуги (опалення, гаряча вода), 3% річних та інфляційні втрати на суму боргу, що виник в період дії карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19);
  • зробити перерахунки споживачам, яким було здійснено нарахування 3% річних та інфляційні втрати на суму боргу за комунальні послуги (опалення, гаряча вода), що виник в період дії карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

У відповідь підприємство повідомило Північне відділення про незгоду з його рекомендаціями та поросило не розпочинати розгляд справи щодо порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

В АМКУ нагадали, що 21 липня 2021 року у справі № 752/24896/20 Київський апеляційний суд зазначив, що нарахування та стягнення 3% річних та інфляційних втрат на суму боргу, який виник у період карантину, порушує норми матеріального права, оскільки під час карантину штрафні санкції не нараховуються в силу імперативної вказівки закону № 530-IX.

"Дії КП "Київтеплоенерго", що полягають у нарахуванні в період дії карантинних обмежень споживачам, які заборгували за опалення та гарячу воду 3% річних та інфляційних втрат на суму боргу містять ознаки порушення законодавства "Про захист економічної конкуренції", у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку надання послуг з централізованого опалення та на ринку надання послуг з централізованого постачання гарячої води у межах Києва, що призвело до ущемлення інтересів споживачів, яке було б не можливим за умов існування значної конкуренції на цьому ринку", – йдеться у повідомленні.

Відповідно адміністративна колегія Північного відділення АМКУ ухвалила рішення про відкриття справи за цими фактами.  

Нагадаємо, у липні столичні боржники за комуналку почали отримувати платіжки з коефіцієнтом інфляції.

Киянам запропонували укласти угоду про реструктуризацію боргу. Така угода, укладена під час карантину,  дозволить боржникам заощадити близько 30% на оплаті пені та майбутніх судових і виконавчих внесків. 

Довідка: Згідно зі ст. 26 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" від 9 листопада 2017 року № 2189-VIII, у разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги споживач зобов’язаний сплатити пеню в розмірі, визначеному в договорі – не вище 0,01% від суми боргу за кожен день прострочення. Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100% від загальної суми боргу. 

Зазначимо, що відповідно до "антикоронавірусного" закону № 530-IX від 17 березня 2020 року на період дії карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусу та протягом 30 днів з дня його відміни, заборонено нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені) за несвоєчасну оплату житлово-комунальних послуг.

 

 

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme