Нардепи перейменували місто Переяслав-Хмельницький у Київській області

За відповідне рішення проголосували 267 народних депутатів
 

Нардепи перейменували місто Переяслав-Хм…

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на "Радіо Свобода".

Зокрема, місто називатиметься "Переяславом". Із відповідною пропозицією до парламенту звернулася Київська обласна рада.

"Перша літописна згадка про Переяслав датується 907 роком у договорі Русі з Візантією. У середині ХІ століття Переяслав став потужним центром Переяславського князівства, яке певний час мало статус третього княжого столу після Києва й Чернігова. У 1585 році місту надано Магдебурзьке право, а в 1654 році в Переяславі відбулась Переяславська рада, яка визначила подальшу долю України", – йдеться в пояснювальній записці.

12 жовтня 1943 року постановою Президії Верховної Ради УРСР, Ради народних комісарів УРСР і ЦК КП(б)У і Указом Президії Верховної Ради СРСР місто Переяслав перейменоване на Переяслав-Хмельницький.

Український інститут національної пам’яті підтримав пропозицію про повернення місту Переяслав-Хмельницький його історичної назви Переяслав.

ДОВІДКА: уперше Переяслав згадується в літописних записах 907р. у договорі князя Олега з Візантією.
Місто Переяслав входив у Київське намісництво. Улітку 1648р. Переяслав був центром округи – Переяславського полку. На території кожного округу розміщувався окремий полк. Глава полку – полковник, крім військової, був наділений також адміністративною й судовою владою. Загальне керівництво округом здійснювалося за допомогою козацької старшини – обозного писаря, осавула й хорунжого. Переяславський полк, один з найбільших в Україні, 1649 року нараховував 18 сот.
Під час Визвольної війни Переяслав був важливим центром поставок зброї й продуктів харчування для війська. У цей час Переяслав відіграє роль дипломатичного центра держави. У місто приїжджали польські, російські, угорські, татарські, турецькі посли. 1782 року Переяслав став повітовим містом Київського намісництва, а на початку XIX ст. увійшов до складу Полтавської губернії. 17 вересня 1941 – 21 вересня 1943 – окупація Переяслава гітлерівськими військами.
Жовтень 1943 – перейменування міста на Переяслав-Хмельницький.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"