По стопах Філатова: Навіщо Кличку власний загін комунальних охоронців

Поки депутати Київради відхилили ідею мера про створення нового КП "Муніципальна охорона", але Кличко рано чи пізно повернеться до неї

По стопах Філатова: Навіщо Кличку власни…

На останньому засіданні Київради мер столиці дуже хотів, щоб депутати проголосували за створення нового охоронного підприємства під егідою мерії. У Кличка навіть назву для нового КП вигадали - "Муніципальна охорона". А щоб депутати не мали зайвих питань, мер одразу "взяв" за живе - кошти бюджету міста та працевлаштування ветеранів АТО. Мовляв, створення нового підприємства допоможе зекономити 300 млн. гривень на охороні комунальних об'єктів столиці.

Кличко запевняє, що наразі місто витрачає 600 млн. гривень на рік на послуги поліції охорони, яка і дає захист усім комунальним установам міста: лікарням, школам, підприємствам і усьому, що підпорядковане мерії. Та й саму будівлю Київської міськдержадміністрації охороняють підрозділи МВС. На думку Кличка, якщо створити комунальне підприємство "Муніципальна охорона", то ця структура буде "тягнути" з бюджету не 600 млн. гривень, а лише 300.

Але усі ці розрахунки не надто вразили депутатів. Вони більше цікавилися тим, які будуть повноваження у охоронців з нового КП. Наприклад, ті ж бійці поліції охорони мають табельну зброю і, в разі необхідності, мають право її застосовувати. Бійці ж комунальної охорони зможуть мати максимум кийка. Один з депутатів Київради навіть потролив Кличка, мовляв, можна дати муніципальним охоронцям рогатку, щоб вони захищали комунальне майно від озброєних бандитів.

Побачивши, що депутатів так просто не спокусити, Кличко висунув наступний аргумент. І заявив, що у новому комунальному підприємстві будуть працювати ветерани АТО. Напевне, мер думав, що це одразу розчулить членів Київради. На його думку, таким чином міська влада вбиває одразу двох зайців: надає робочі місця АТОвцям і соціалізує їх після війни. А щоб взагалі "нокаутувати" депутатів, мер навіть представив керівника майбутнього КП "Муніципальна охорона" – виявляється, з ним вже визначилися – без вагань і конкурсів. Наразі майбутній "мініціпал" є головою спілки ветеранів АТО Києва.

Втім, усе це викликало зворотну реакцію. Зокрема, Кличку нагадали, що директори комунальних підприємств Києва повинні призначатися на конкурсній основі і ніяк інакше. А у проекті рішення про утворення КП "Муніципальна охорона" чітко записано, що керівника цього підприємства призначає особисто мер на контрактній основі за поданням голови апарату КМДА і за погодженням з першим заступником мера столиці. Тобто, враховуючи, що заступники мера ніколи не проти його ініціатив, фактично Кличко одноосібно може призначати директора охоронного КП.

Невдоволення депутатів викликало і те, що Кличко не вигадав ніякої іншої роботи для АТОвців, окрім як зробити їх звичайними охоронцями шкіл і полікліник. Мовляв, це навіть принизливо для ветеранів. Тим більше, у проекті рішення вказано, що рядовий боєць КП "Муніципальна охорона" отримуватиме п'ять тисяч гривень. Між тим, для якісної охорони об'єктів бійці мають бути завжди у формі, а для того - регулярно тренуватися, як роблять ті ж бійці поліції охорони. Але у муніципальних охоронців не буде навіть своєї бази для тренувань, адже в проекті рішення про це нічого не написано. Одним словом, всі намагання Кличка прикритися АТОвцями для потреби створення КП "Муніципальна охорона" так і не знайшли підтримки у депутатів.

Врешті-решт, депутати не проголосували за даний проект рішення Кличка. Навіть сателіт команди мера у Київраді - фракція "Єдність" - дала лише два голоси "за", хоча депутати промерської фракції майже у повному складі підтримали ідею лідера. Після провалу голосування Кличко особисто просив депутатів з інших фракцій все ж підтримати рішення про створення КП "Муніципальна охорона". Але і з другої спроби депутати завалили це питання.

Не виникає сумнівів, що мер Кличко ще повернеться до ідеї створення охоронної фірми під егідою мерії, і за першою провальною спробою будуть нові. Потрібно це йому може бути, наприклад, ось для чого. Все більше киян незадоволені тим, що забудовники нахабно зводять висотки, де їм заманеться. І в цьому питанні зазвичай на боці забудовника виступає саме влада міста, мовляв, інвестора треба підтримувати. тим більше, що забудовники є і комунальні – як, наприклад, КП "Житлоінвестбуд-УКБ", яким керує депутат з промерської фракції у Київраді В'ячеслав Непоп. Саме підприємство цього депутата намагалося забудувати озеро Качине на лівому березі. Тоді місцеві мешканці виступили категорично проти будівництва висоток на місці водойми, їх лупцювали тітушки, які називали такі побоїща "підтриманням громадського порядку". Врешті-решт, активісти таки домоглися того, що "Житлоінвестбуд-УКБ" дав задню.

А от якби у мерії було КП "Муніципальна охорона", то Непоп міг би без проблем звернутися до них з вимогою захистити інтереси комунального підприємства "Житлоінвестбуд-УКБ". Сам Непоп не раз заявляв, що незгодні із забудовою озера Качиного перешкоджають діяльності його підприємства. І за своїм уставом "Муніципальна охорона" повинна була б захистити комунального забудовника. Простіше кажучи, просто відлупцювати кийками активістів, які не пускали будівельну техніку до озера. Адже як інакше охоронці мають діяти, якщо начебто відбувається посягання на об'єкт, який вони захищають?

І 36 муніципальних охоронців, яких хоче набрати Кличко, має вистачити, аби вирішувати локальні конфлікти, скажімо, на скандальних забудовах. Більше того, навіть приватні забудовники, які зазвичай використовують тітушок для захисту своїх незаконних або скандальних об'єктів, зможуть наймати бійців КП "Муніципальна охорона". Адже за поданням Кличка, комунальники-охоронці можуть надавати комерційні послуги з охорони об'єктів. От найме якийсь скандальний забудовник абсолютно на законних умовах "муніципалів", дасть завдання охороняти будмайданчик, а коли туди прийдуть місцеві мешканці з протестом, муніципальні охоронці наче й будуть мати право дати їм відсіч, бо ті так чи інакше посягають на діяльність забудовника. І усе це буде підтримано на рівні міста, адже це не якісь тітушки відлупцюють киян, а цілком законні охоронці, придумав яких мер Кличко.

Враховуючи, що у фракції мера у Київраді є дуже багато забудовників, то створення КП "Муніципальна охорона" є фактично панацеєю для захисту від незгодних киян, які часто заважають не завжди "чистим" на руку забудовникам міста. І останнє. Насправді створення КП "Муніципальна охорона" немає нічого спільного з охороною комунальних об'єктів. За підрахунками депутатів Київради, лише на охорону шкіл столиці потрібно 800 охоронців. Тому не дуже вкладається в голові, як 36 бійців муніципальної охорони зможуть одразу працювати на 800 об'єктах. А ще є лікарні, дитячі садки та десятки комунальних підприємств. Тож усе зводиться до того, що Кличко на догоду своїм соратникам-забудовникам хоче створити цілком легальний загін для цькування активістів, які боряться зі скандальними забудовами.

Зазначимо, що ідея Кличка з його "Муніципальною поліцією" не є оригінальною. Не так давно на всю країну прогримів скандал з подібною структурою у Дніпрі, коли тамтешній мер Борис Філатов поставив на посаду головного "муніципала" екс-командира "Беркута" часів Євромайдану Андрія Ткаченка. Про якість самої структури може свідчити те, що двох співробітниць дніпровської "Муніципальної поліції" визнали такими, що мають схильність до вчинення правопорушень, та поставили їх на облік. З АТОвцями Філатов теж активно працює. Щоправда, дещо у інший спосіб – створюючи за міський кошт "ручну" організацію ветеранів і продукуючи чергові скандали.

На останок варто згадати і про майбутнього головного "муніціпала", якого Кличко так старанно просуває на посаду. Ігор Маріо фактично є одним зі співзасновників так званої "Муніципальної варти". Це громадське формування було зареєстроване взимку поточного року і має на меті охороняти громадський порядок і державний кордон. Тоді Маріо казав, що "Муніципальну варту" сформовано виключно з ветеранів АТО, а саме – з голів районних ветеранських організацій столиці. Сприяла у створенні цього громадського формування саме мерія столиці. І тоді чиновники не приховували, що "Муніципальна варта" є першим кроком для створення "Муніципальної охорони". У мерії називають Ігоря Маріо відповідальним чоловіком, який пройшов усю Революцію гідності на Майдані, а потім воював на Сході країни.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme