Ні дерибану "Більшовика": У Києві протестувальники перекрили вулицю (ВІДЕО)

Київський завод "Більшовик" 27 жовтня планують продати на аукціоні і він піде на знесення під житлову забудову, а робочі звільнені

Надія Собенко
Журналіст розділу Depo.Київ.
Ні дерибану "Більшовика": У Києві протес…
Фото: Скріншот

Працівники "Першого київського машинобудівного заводу" (ПКМЗ, колишній "Більшовик") влаштували акцію протесту проти розпилювання заводу на металобрухт.

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на Телеграм-канал "Київ. Головне. Політика".

Зазначається, що 27 жовтня завод буде проданий на аукціоні і піде на знесення під житлову забудову, а робочі звільнені.

Співробітники підприємства вимагають дотримати їх права і зберегти виробництво, як передбачено законодавством.

"У відповідь керівництво заводу, яке вже півроку ночами вивозить унікальні верстати на металобрухт, виставило автобуси з поліцією і нацгвардейцамі", – йдеться у повідомленні.

Мітингувальники перекрили вулицю Гарматну, щоб привернути увагу влади до своєї проблеми. 

Мітингарі тримають у руках плакати з написами: "Ні дерибану "Більшовика", "Більшовик" – не металобрухт", "Не віддамо долю людей у руки рейдеру".

Нагадаємо, аукціонна комісія з приватизації ПАТ "Перший київський машинобудівний завод" (завод "Більшовик") запропонувала встановити стартову ціну 1,4 млн грн. 

Аукціон відбудетья 27 жовтня. У Фонді держмайна розраховують на високу конкуренцію та високу ціну продажу заводу.

Довідка: Київський чавуноливарний і механічний завод у далекому 1882 році заснували чеські підприємці. Через 40 років завод націоналізований радянською владою отримав назву "Більшовик". У 2018 році в ході декомунізації його назву змінили на Перший київський машинобудівний завод (ПКМЗ).

Підприємство спеціалізується на металообробці, виробництві циліндрів, гідродомкратів, роторів, переробці гуми і пластмас. У 1996 році на заводі працювало близько 6 тис осіб, у 2021 році залишилося трохи більше 200 співробітників.

На території понад тридцять будівель, однак для потреб заводу частково використовуються лише два приміщення. Решта здаються в оренду або пустують. На оренду припадає до 80% грошових надходжень ПКМЗ.

У 2020 році Перший київський машинобудівний завод отримав 22 млн грн збитку, а загальна сума боргу перевищила 500 млн грн. Щорічно підприємство зобов'язане сплачувати в бюджет столиці 40 млн грн земельного податку.

Зараз завод  "Більшовик" перетворився на "руїни" .

За словами в. о. голови правління ПКМЗ Леоніда Крупника, відновити виробництво на території заводу неможливо. Фонд держмайна включив завод до приватизаційного списку і планує продати його в червні 2021 року.

Прозорий аукціон АТ "ПКМЗ" може відбутися вже у червні 2021 року, якщо Верховна Рада розблокує велику приватизацію, а Кабмін затвердить умови приватизації заводу.

Завод розташований уздовж магістрального проспекту Перемоги з одного боку і так званої малої Кільцевої дороги – з іншого. Потенційного покупця цікавлять не виробничі потужності заводу, а 35 га землі. Зараз це одна з найкращих і найцікавіших великих ділянок для забудови серед усіх об'єктів приватизації.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme