Плюс 600 гривень: Скільки кияни платитимуть за гарячу воду і опалення з новими тарифами Кличка

Киян почали заздалегідь готувати до травневого підвищення тарифів на опалення та гарячу воду
 

Плюс 600 гривень:  Скільки кияни платити…

Не встигли мешканці столиці оговтатися після того, як з 1 січня гаряча вода і опалення зросли у вартості більш ніж на 20%, як чиновники задумали нове підвищення тарифів на ці послуги. Комунальне підприємство "Київтеплоенерго", яке тепер "зігріває" киян, оприлюднило проект зростання цін на опалення та гарячу воду. Тепер комунальники, якими повністю керує мер та його команда, скаржаться, що навіть з останнім підвищенням "прайс" на їхні послуги забезпечує лише 78,85% від собівартості послуг. Таким чином, киянам натякають, що влада міста покриває за них різницю між чинним тарифом та тим, скільки послуги коштують – на думку комунальників.

Взагалі обгрунтування підвищення тарифів від "Київтеплоенерго" – воно досить заплутане. Зокрема на підприємстві нагадують, що з травня зростає вартість газу, а це чи не основна складова у структурі тарифу на опалення та гарячу воду. Також комунальники скаржаться на подорожчання оренди землі, подорожчання води він "Київводоканалу" та електроенергії. Куди екзотичніше "підвищенням витрат на ремонти підрядним способом у зв’язку із заключенням договорів відповідно до проведених тендерних процедур" і "зниженням тарифу на виробництво теплової енергії, що виробляється на установках з використанням альтернативних джерел енергії СП "Завод Енергія" на 0,1%". Крім того, комунальники не можуть звести дебет з кредитом і тому, що в них на 14% знизився план виробництва теплової енергії. Тобто вони планували продати одну кількість теплової енергії, але обсяги зменшилися, і кияни мають за це заплатити. Причому винна у зниженні кількості виробництва теплової енергії... погода – за останні п'ять років у Києві значно підвищилась температура повітря в опалювальний період. Тепліше на вулиці – менше потрібно "нагрівати" квартири киян, що призводить до зменшення використання теплоенергії. Також по прибутках комунальників вдарило й те, що у більшості столичних будинків тепер встановлені лічильники тепла, тобто "зі стелі" показники в "платіжки" вже не напишеш, і це також зменшило споживання опалення. Тому у "Київтеплоенерго" вирішили покрити усі свої втрати – а точніше, недоотримані прибутки – за рахунок підвищення тарифів.

Більше того, комунальники вирішили включити до тарифу навіть власні грошові втрати, які відбулися наприкінці минулого року. Мовляв, вже у другій половині грудня 2018 року мали діяти підвищені тарифи, але через процес їхнього розгляду та затвердження нові ціни на опалення та гарячу воду вдалося запровадити лише з 1 січня. У проекті підвищення тарифів вказується, що понесені втрати через запізніле запровадження нових цін на опалення і гарячу воду наприкінці минулого року тривав з 12 грудня 2018 року до 31 грудня 2018 року. Тому з 1 травня пропонується впровадити "відшкодувальні" тарифи на тепло – на рівні 117,17 гривень за кубічний метр гарячої води і 2003,81 грн за Гкал теплової енергії для опалення квартир.

Коли період їхньої дії закінчиться, комунальники чітко не вказують – як і те, яке тепло вони планують подавати в травні, по закінченню опалювального сезону. Але, враховуючи, що втрати вони несли близько трьох тижнів у грудні, то можна припустити, стільки ж і будуть діяти "втрачені" тарифи. А оскільки опалення у будинках містян відключать у квітні і тому, можливо, що тариф з урахування втрат комунальників буде діяти з наступного опалювального сезону. З гарячою водою й так усе зрозуміло.

Depo.Київ вирішив узяти до розгляду тарифи на опалення і гарячу воду, які будуть діяти вже після відшкодування втрат "Київтеплоенерго", адже навіть ці тарифи зростуть більш ніж на 20% у порівнянні з тими, що діють зараз. Так, пропонується, що 1 Гкал теплової енергії для опалення квартир з лічильниками тепла киянам коштуватиме 1986,14 грн, позаяк зараз – 1654,41 грн. Тобто підвищення складе понад 20%. В той же час у будинках без лічильників пропонують встановити тариф на опалення на рівні 47,94 гривні за 1 кв. метр, а зараз  - 38,5 гривні. А от гаряча вода для населення, за планами комунальників Кличка, коштуватиме трохи більше 116 гривень за один кубічний метр (зараз – трохи менше 98 гривень). Тобто підвищення – близько 20%.

А тепер порахуємо, на скільки подорожчає платіжка для киян за опалення та гарячу воду після введення нових тарифів. За новим тарифом на опалення містяни вже будуть сплачувати наступної осені. Враховуючи платіжки поточного опалювального сезону, на обігрів, наприклад, стандартної трикімнатної квартири на 65 квадратних метрів, комунальники нараховували близько 1,2 Гкал теплоенергії на місяць, а це дві тисячі гривень. Тому наступного опалювального сезону з новими тарифами за опалення тієї ж трикімнатної квартири доведеться сплати вже майже 2400 гривень. Тепер що стосується гарячої води. Середньостатистична сім'я з чотирьох осіб, що проживають у трикімнатній квартирі, споживають близько десяти "кубів" гарячої води на місяць. Зараз за таку кількість води доводиться сплачувати майже 980 гривень. З новими тарифами ця сума складе вже більше 1160 гривень. Тобто на 180 гривень більше. Таким чином загальна платіжка за опалення і гарячу воду подорожчає мінімум на 600 гривень. 

Якщо нові тарифи все ж затвердять, а в цьому не доводиться сумніватися, то фактично за чотири місяці та ж гаряча вода подорожчає з 80 гривень за "куб", які кияни платили до 1 січня 2019 року, до 116 гривень, які будуть сплачувати з 1 травня. Тобто ця послуга загалом подоржчає за чотири місяці майже на половину. Та ж ситуація з опаленням. 

І останнє. Виникає питання, навіщо знадобилося з травня піднімати тариф на те, що не використовується – опалення. І тут можна припустити таку собі гру на "замилення очей". Враховуючи досвід попередніх років, навряд чи в КМДА зупиняться на разовому підвищенні тарифів – не виключено, що восени чи взимку знову буде поставлене питання про збільшення цін. І тоді чиновникам буде набагато простіше "страртувати" з травневої ціни, ніж з нинішньої, адже підняття на чергові "прийнятні" 20-22% зовсім не те, що зростання одразу на 45-50%.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme