Повернений у власність держави Гостинний двір у Києві продовжує руйнуватися

Будівля Гостинного двору в Києві без належної консервації продовжує потроху руйнуватися, поки чиновники погоджують документи щодо його передачі в комунальну власність столиці

Повернений у власність держави Гостинний…

Київська влада прогнози по датах і ціні поновлення пам'ятника робити не береться. У свою чергу архітектори побоюються, що несприятливі погодні умови згубно вплинуть на стан будівлі, що згодом збільшить вартість її реставрації, повідомляє Depo.Київ з посиланням на сюжет "5 каналу"

Як розповів столичний архітектор Георгій Духовичний, раніше при Київраді було створено робочу групу, яка повинна була розробити концепцію оновленого Гостиного двору, але реалізувати її "шансу не було".

У Фонді державного майна, за яким право власності на пам'ятник було зареєстровано в січні 2019 року, коментувати ситуацію відмовилися, але в листі на запит журналістів відповіли, що "балансоутримувачем цього об'єкта залишається "Укрреставрація".

У свою чергу народний депутат Ігор Луценко заявив, що прискорити вирішення проблеми і зберегти пам'ятник можна за сприяння Кабінету міністрів України.  "Кабмін повинен уповноважити якусь інституцію, це може бути будь-яке державна юридична профільне особа, яка взялася б врятувати цей будинок від дощу і снігу. На жаль, це не робиться", - підкреслив нардеп.

Втім, представники столичної влади ніякої конкретики щодо подальшої долі Гостинного двору поки повідомляти не беруться. "Затримка пов'язана виключно з процедурами, тому що це документальний процес, потрібно просто почекати. А говорити про вартість зараз ще рано", - повідомив заступник голови Київської міськдержадміністрації Валентин Мондрієвський. 

Нагадаємо, що Київський апеляційний господарський суд Києва 28 лютого повернув у власність держави Гостинний двір на Контрактовій площі у Києві.

Раніше повідомлялося, що Гостиний двір на Контрактовій площі пішов величезними тріщинами, а всередині охоронці влаштували спортзал.

У червні 2017 року ПАТ "Укрреставрація" мала намір продовжити реконструкцію Гостиного двору, як тільки отримає відповідний дозвіл від Держархбудінспекції.

27 вересня 2016 року Господарський суд відмовив фонду Держмайна у поверненні архітектурної пам'ятки - Гостиного двору - в розпорядження держави. Фонд Держмайна обіцяв подати апеляцію на це рішення.

У листопаді 2016 року стало відомо, що прокуратура Києва вимагає повернути у власність держави будівлю Гостиного двору на Контрактовій площі.

Додамо, у листопаді 2015 року Окружний адміністративний суд м. Києва у своїй ухвалі постановив, "Визнати незаконною та нечинною постанову КМУ від 15 серпня 2011 року №1380 "Про виключення будівлі Гостиного двору у місті Києві із списку пам'ятників архітектури Української РСР, що перебувають під охороною держави"".

Постановою Кабінету міністрів №1380 від 15 серпня 2011 року Гостинний двір було виведено з Державного реєстру пам'яток архітектури.

20 вересня 2012 року Київрада передала "Укрреставрації" в оренду на 5 років земельну ділянку під Гостиним двором для проведення реконструкції цієї будівлі під торговельно-офісний центр з гостьовою стоянкою. Це рішення обурило столичних активістів, тому вони розпочали у Гостиному дворі акцію протесу.

3 серпня 2012 року тодішній президент Віктор Янукович виключив Гостиний двір з Переліку пам'яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації. Тривалий час на території Гостиного двору діяла "Гостинна республіка" – культурний проект, організований захисниками пам'ятки. Однак вранці 18 лютого 2013 громадських активістів витіснили з Гостиного двору.

2 березня 2013 року кияни організували мітинг-концерт на захист Гостиного двору. Наприкінці квітня 2014 року в. о. київського міського голови Володимир Бондаренко запевнив, що Гостиний двір буде повернуто у власність міста.

24 червня Київський апеляційний адмінсуд скасував рішення Київради про виділення землі забудовнику Гостиного двору під протиправну реконструкцію будівлі.

4 липня 2014 року Київрада розірвала договір оренди з ПАТ "Спеціальне науково-реставраційне проектне будівельно-виробниче підприємство "Укрреставрація" від 16 жовтня 2012 року.

За рішенням суду земельна ділянка під Гостиним двором була повернута місту, а будівлі в кінці 2014 року був присуджений охоронний статус – пам'ятка архітектури місцевого значення.

На консервацію будівлі було потрібно 3 мільйони гривень. Гостиний двір стоїть без даху, вікон і штукатурки ще з зими 2013 року.

Довідка. Гостиний двір – торговельний комплекс на Контрактовій площі у Києві, збудований у 1809 році.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme