Пільговий проїзд: Чому в Києві пенсіонери мають подружитися з валідаторами

З 1 січня усі пільговики, які їздять у наземному громадському транспорті, мають "пропікати" "Картку киянина" на валідаторі

Пільговий проїзд: Чому в Києві пенсіонер…

Киянам знову нагадали, що потрібно готуватися до запровадження нової системи оплати проїзду у громадському транспорті. Ще восени минулого року майже усі автобуси, тролейбуси та трамваї обладнали спеціальними пристроями – валідаторами. До кінця 2018 року тривало тестування нової системи з оплати проїзду, і тепер чиновники з мерії запевняють, що найближчим часом вона запрацює по повній програмі.

Тим часом валідаторами у громадському транспорті вже мають користуватися пільговики для яких проїзд - безкоштовний. Усе дуже просто: приклав "Картку киянина" до пристрою і усе. Зараз про це постійно нагадують кондуктори у автобусах, тролейбусах і трамваях. Проте поки у більшості випадків пенсіонери не можуть зрозуміти, навіщо їм це потрібно. Мовляв, проїзд в нас і так безкоштовний, то чому ми маємо прикладати ту "Картку киянина" до валідатора, гроші все рівно не зніматимуться? У мерії пояснюють, що усі ці операції потрібні для того, щоб підрахувати, скільки насправді пільговиків користуються громадським транспортом. На основі цих даних той самий "Київпастранс", що є оператором наземного транспорту, отримуватиме відшкодування з бюджету за перевезення пільгових категорій населення. Чим більше пільговиків скористається громадським транспортом – тим більше бюджетних коштів отримають транспортники.

Стежити за тим, як пасажири використовують валідатори, будуть контролери. Вони матимуть спеціальні пристрої, до яких можна прикласти ту ж "Картку киянина" і дізнатися, чи була вона задіяна під час поїздки. Втім, чиновники визнають, що фактично покарати пільговика за те, що він не приклав "Картку киянина" до валідатора, неможливо: пасажира з пільгами просто не можуть позбавити права на безкоштовний проїзд. На даному етапі чиновники лише сподіваються, що ті ж пенсіонери будуть сумлінними і виконуватимуть операції з валідаторами.

Як отримати "Картку киянина"

Право на безкоштовний проїзд мають пенсіонери, учні шкіл, багатодітні батьки, учасники АТО і ще багато інших категорій киян. З повним переліком пільговиків можна ознайомитися, наприклад, на сайті "Київпастрансу". Зараз кияни мають на руках більше 780 тисяч "Карток киянина" і 670 тисяч з них дають право на пільговий проїзд у громадському транспорті. Щоб отримати картку, потрібно звернутися до будь-якого відділення "Ощадбанку". Із собою потрібно мати паспорт, ідентифікаційний код та документ, що підтверджує право на пільги. На місці потрібно заповнити анкету і протягом 4-7 днів отримати "Картку киянина". У самому ж "Київпастрансі" заявляють, що з 1 січня право на безкоштовний проїзд для пільговиків дає лише наявність "Картки киянина", а посвідчення вже не дає такого права.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme