Робота метро, COVID-сертифікати та ТРЦ: Які обмеження діятимуть в "червоній" зоні карантину в Києві

З 1 листопада столиця переходить до "червоної" зони карантину 

Сергій Фоменко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Київ
Робота метро, COVID-сертифікати та ТРЦ:…
Локдаун в Києві. Фото: gettyimages

Міський голова столиці Віталій Кличко оголосив про запровадження жорстких карантинних обмежень в Києві вже з 1 листопада — причиною став різкий спалах захворюваності на коронавірус. Державна надзвичайна комісія також ухвалила аналогічне рішення та перевела столицю до "червоної" зони карантину. 

Постійна комісія з питань ТЕБ та НС КМДА 28 жовтня затвердила протокол з повним переліком обмежень, які почнуть діяти в столиці з 00:00 1 листопада.

Журналісти Depo.Київ проаналізували документ та розповідають, як житиме Київ під час локдауну цього разу. 

Робота метро та громадського транспорту

Згідно з документом, з 1 листопада в столиці заборонено перевезення пасажирів громадським транспортом, зокрема метрополітеном, окрім неповнолітніх осіб без "жовтого" чи "зеленого" COVID-сертифікату, актуального негативного ПЛР-тесту або негативного експрес-тесту. 

Також забороняється перевезення пасажирів громадським транспортом у більшій кількості, ніж це передбачено технічною характеристикою транспортного засобу, йдеться про трамваї, тролейбуси, автобуси та маршрутки. 

Міський голова Віталій Кличко зазначив, що поліція контролюватиме виконання вищезазначених умов. Вибіркову перевірку документів у наземному транспорті та метро проводитимуть рейдові групи.

У разі відсутності відповідних документів у громадян складатимуться адмінпротоколи про порушення правил карантину, які потім направляються до суду для ухвалення рішення. Передбачений КУпАП штраф – від 17 до 34 тисяч гривень. Розмір штрафу визначає суд.

Тобто якщо люди вакциновані від коронавірусу, вони зможуть вільно користуватись будь-яким громадським транспортом, варто лише мати при собі сертифікат про щеплення в електронному вигляді чи паперовому. 

червона зона київ

ТРЦ, ринки, магазини та кафе

В "червоній" зоні карантину забороняється робота закладів громадського харчування, ТРЦ, непродовольчих ринків та магазинів, проведення масових заходів тощо. Працювати продовжують продуктові магазини, АЗС, пошта, банки, аптеки, ветклініки.

Водночас непродовольчі ринки, магазини, ТРЦ, розважальні заклади можуть працювати лише за умов, якщо всі працівники ринку отримали повний курс вакцинації від коронавірусу. 

Робота закладів громадського харчування також дозволяється за умови наявності у всіх відвідувачів та робітників закладу негативного ПЛР-тесту або експрес-тесту на визначення антигена строком дії 72 години або "зеленого" COVID-сертифікату, або документа про одужання, крім доставки та замовлень на винос. 

Окремо варто сказати, що забороняється відвідування ТРЦ неповнолітніми без супроводу дорослих, які мають негативний ПЛР-тест або "зелений" сертифікат про вакцинацію. 

Спортзали, готелі та масові заходи 

Відповідно до протоколу, який ухвалила міська влада, під час локдауну забороняється діяльність хостелів, приймання відвідувачів у спортивних залах, фітнес-центрах, басейнах, крім спортсменів національних збірних команд України та їх тренерів, проведення всіх масових заходів, крім офіційних спортивних заходів без глядачів, заходів з атестації та оцінювання якості освіти та проведення закладами охорони здоров’я усіх форм власності планових заходів з госпіталізації, крім низки невідкладних та термінових випадків.

Всі зазначені заходи дозволені за умови наявності у всіх клієнтів та робітників закладу негативного ПЛР-тесту або експрес-тесту на визначення антигена строком дії 72 години або "зеленого" сертифікату про вакцинацію, або документа про одужання від коронавірусу. 

червона зона київ

Робота шкіл та дитсадків 

Через стрімке поширення коронавірусу у Києві з 1 листопада всі школи будуть переведені на дистанційне навчання. "Столичні школярі з понеділка за парти не повертаються. Після канікул, з 1 листопада, навчальний процес відновиться в дистанційному режимі. Це стосується всіх учнів: із першого до одинадцятого класу. В такому режимі школи працюватимуть до поліпшення епідеміологічної ситуації в місті", – сказав мер Києва Віталій Кличко на брифінгу 28 жовтня. 

Кличко наголосив, що таке рішення місто ухвалило після консультацій з Міністерством освіти та Міністерством охорони здоров’я. Водночас, дитячі садочки, за словами міського голови, продовжать працювати, але з дотриманням правил "червоної" зони і за умови вакцинації 100% персоналу закладів.

Де можна вакцинуватись в Києві

Отже, задля того, щоб уникнути обмежень під час режиму "червоної" зони карантину необхідно вакцинуватись від коронавірусу та отримати "жовтий" (після першої дози) та "зелений" (після другої дози) COVID-сертифікати. 

В Центрі вакцинації проти COVID-19 (МВЦ, проспект Броварський, 15) всі охочі можуть щепитися від COVID-19 вакцинами CoronaVac, Moderna та Pfizer. Зареєструватися на вакцинацію можна через сервіс helsi.mе. Також вакцинуватись можна і в будь-якому пункті щеплень із тих, що розгорнуті на базі центрів первинної медико-санітарної допомоги всіх без виключення районів столиці.

Читайте також: Не Пфайзером єдиним: Що відомо про вакцину Moderna, якою почали щепити в Києві

У Києві також у вільному доступі можна отримати щеплення від коронавірусу в ТРЦ, зокрема в гіпермаркетах "Епіцентр", Ocean Plaza, River Mall, "Ашан Петрівка", Cosmo Multimall, Blockbuster Mall, Retroville, SkyMall та Dream Town.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme