Робота транспорту, закриття шкіл та дистанційна робота: Що чекати від нового локдауну в Києві
В столиці через нову хвилю коронавірусу можуть запровадити черговий локдаун
У Києві розпочинається нова хвиля коронавірусу, спричинена розповсюдженням нового штаму "Омікрон", що породжує низку питань про можливе посилення карантинних обмежень, адже різкий спалах захворюваності створює серйозне навантаження на медичну систему. Столичні можновладці вже сьогодні роблять заяви з приводу можливого локдауну в Києві.
Журналісти Depo.Київ розповідають, чого очікувати киянам в разі запровадження нового локдауну.
"Омікрон" біля воріт
На сьогодні Київ перебуває на порозі нової хвилі коронавірусу. Заступниця голови КМДА Ганна Старостенко заявила про неминучість нової хвилі захворюваності в місті. "Ми живемо у глобальному світі і бачимо, що зараз відбувається у США, в Європі, і ні в кого немає сумнівів, що і до нас ця хвиля дійде. Зараз всі повернулися з новорічних канікул, відпусток, свят. Під час цих свят багато людей контактували між собою, багато подорожували за кордон. Ми готуємося до нового сплеску захворюваності", – сказала чиновниця.
Вона зазначила, що новий штам коронавірусу "Омікрон" у Києві зафіксували у грудні і зараз людям треба докласти максимум зусиль, щоб вберегтися самим і захистити своїх близьких від можливого захворювання. Старостенко закликала вакцинованих киян отримати бустерну дозу.
Читайте також: Вакцини, тяжкість захворювання, симптоми та лікування: Що відомо про новий штам коронавірусу "Омікрон"
Віддалений режим роботи
У зв'язку з початком нової хвилі коронавірусу в КМДА закликали роботодавців максимально перевести співробітників на дистанційний режим роботи. Якщо працівників неможливо перевести на дистанційну форму роботи, роботодавців просять слідкувати за дотриманням маскового режиму та соціальної дистанції.
"Місто радить роботодавцям за можливості перевести працівників на дистанційний режим роботи. У разі, якщо це неможливо, необхідно провітрювати приміщення якомога частіше, слідкувати за дотриманням маскового режиму та соціальної дистанції. А в разі появи перших симптомів застуди — залишатися вдома. Усі ці заходи можуть значно знизити швидкість розповсюдження вірусу серед населення столиці", — заявила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко.
Вона також додала, що оскільки новий штам коронавірусу Омікрон дуже контагіозний, особливо в закритих приміщеннях, то знизити ризик інфікування можна, лише дотримуючись основних санітарних правил: дотримання маскового режиму, дистанції та гігієни рук (часте миття і обробка дезінфектором). "Ми бачимо, що в Україні вже почалася нова хвиля пандемії коронавірусу, адже кількість нових випадків захворюваності на COVID-19 стрімко зростає. І Київ не стане винятком. Тож ми маємо бути напоготові і максимально запобігти розповсюдженню вірусу серед мешканців міста", – зауважила чиновниця.
Читайте також: Захист від "Омікрону" та імунітет: Як можна отримати бустерну дозу вакцини від коронавірусу в Києві
Робота шкіл
Столичні школи працюватимуть у режимі очного навчання, про перехід на "дистанційку" поки що не йдеться. У КМДА зазначають, що у столиці кількість хворих учнів не надто висока.
Поки що в Києві ситуація не надто катастрофічна, тому про локдаун говорити поки зарано. А рішення про закриття класів окремі школи можуть ухвалювати в автономному режимі. Як відомо, через зростання кількості хворих на ковід школярів, учні шкіл Закарпаття, Сум та Львова переходять на дистанційне навчання.
Транспорт та метро
У разі нового локдауну у Києві метро закривати не планують – влада запровадить спецперепустки. Про це заявив перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Микола Поворозник. Чиновник переконаний, що міська влада не закриватиме метрополітен, як під час першого локдауну. "Ми будемо переводити транспорт в спеціальний режим перевезення, у нас все готово", – заявив чиновник.
Водночас міська влада сподівається, що жорстких обмежень вдасться уникнути завдяки високому рівню вакцинації від коронавірусу у Києві.
Втім, окремі спецперепустки, як це було раніше, влада випускати не планує. Натомість, носіями дозволу на користування транспортом стануть транспортна чи соціальна (пільгова) картки. Для цього роботодавці мають зареєструватися на сайті системи "Карантин" і подати заявки з інформацією про ПІБ працівників і номери їхніх карток.
Водночас під час жорсткого карантину громадським транспортом не можна буде скористатися іншими електронними квитками, які не є носіями спеціальних перепусток. Вони будуть деактивовані на час "червоної" зони. Також не працюватимуть електронні квитки у вигляді QR-кодів, зокрема й на паперовому носії. Власникам карток із спецперепустками заборонено їх передавати іншим особам.
Де можна вакцинуватись в Києві
Отримати щеплення від коронавірусу можна в Центрі вакцинації проти COVID-19 (МВЦ, проспект Броварський, 15), там всі охочі можуть щепитися від COVID-19 вакцинами CoronaVac, Moderna та Pfizer. Зареєструватися на вакцинацію можна через сервіс helsi.mе. Також вакцинуватись можна і в будь-якому пункті щеплень із тих, що розгорнуті на базі центрів первинної медико-санітарної допомоги всіх без виключення районів столиці.
Читайте також: Не Пфайзером єдиним: Що відомо про вакцину Moderna, якою почали щепити в Києві
У Києві також у вільному доступі можна отримати щеплення від коронавірусу в ТРЦ, зокрема в ТРЦ Ocean Plaza, River Mall, "Ашан Петрівка", Cosmo Multimall, Blockbuster Mall, Retroville, SkyMall та Dream Town.
Враховуючи швидкість розповсюдження штаму "Омікрон" у світі, найближчим часом варто очікувати активного спалаху захворюваності на коронавірус у Києві, а тому бустерна доза вакцини, особливо для груп ризику віком 60+ може суттєво зменшити потенційне навантаження на медичну систему та врятувати життя.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ