Вакцини, тяжкість захворювання, симптоми та лікування: Що відомо про новий штам коронавірусу "Омікрон"

Світом активно розповсюджується новий штам коронавірусу "Омікрон", який може бути набагато небезпечнішим за інші варіанти інфекції 

Сергій Фоменко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Київ
Вакцини, тяжкість захворювання, симптоми…
Штам коронавірусу "Омікрон". Фото: Getty Images

Незабаром до столиці може прийти новий небезпечний штам коронавірусу " Омікрон", який виявили в Південній Африці. Новий варіант коронавірусу має декілька мутацій, які можуть вплинути на його якості, зокрема, на можливість розповсбюдження або тяжкість захворювання. 

Враховуючи швидкість розповсюдження коронавірусної інфекції в світі, виявлення нового штаму коронавірусу в Києві є лише питанням часу. Журналісти Depo.Київ на основі даних Всесвітної організації охорони здоров'я розповідає все, що відомо про штам коронавірусу "Омікрон" на сьогоднішній день. 

Як передається штам "Омікрон"

На сьогоднішній день вчені проводять дослідження для поглиблення розуміння якостей штаму "омікрон". У ВООЗ зазначають, що на поточний момент невідомо, чи має новий штам коронавірусу підвищену контагіозність, тобто властивість легше передаватись від людини до людини у порівнянні з іншими штамами, зокрема, штамом "дельта". 

Також зазначається, що в районах Південної Африки, де сьогодні вирує новий штам, збільшилась кількість людей, які захворіли на коронавірус, на сьогодні проводяться додаткові дослідження для встановлення того, викликано це новим варіантом інфекції чи іншими факторами. Тобто, у ВООЗ поки не можуть однозначно сказати про властивість нового штаму до більш активного розповсюдження.

Омікрон

Тяжкість захворювання "Омікроном"

Достеменно невідомо, чи викликає новий штам коронавірусу більш тяжкий перебіг хвороби у порівнянні з варіантом "дельта". За попередніми даними ВООЗ, частота госпіталізацій в Південній Африці стрімко зростає, однак це може бути викликано загальним зростанням кількості інфікованих, а не штамом "омікрон". 

На сьогодні не має точних даних, які дозволяють вважати, що симптоми, які пов'язані зі штамом "омікрон" відрізняються від симптомів, які мають інші штами коронавірусу. Зазначається, що задля розуміння важкості перебігу хвороби за нового штаму потрібно декілька тижнів, а всі варіанти коронавірусу можуть викликати важкий перебіг хвороби та летальний результат. 

Ефективність вакцин та лікування 

За попередніми даними, новий штам коронавірусу "омікрон" має більший ризик повторного зараження, тобто люди, які вже перехворіли на коронавірус, матимуть більше шансів інфікуватись знову. Найближчими тижнями у ВООЗ пообіцяли дати додаткову інформацію на цей рахунок. 

Що стосується ефективності вакцин проти нового штаму "омікрон", то у ВООЗ зазначили, шо щеплення має найважливіше значення для скорочення тяжкості захворювання та смертності, а вакцини, які сьогодні застосовують в світі продовжують ефективно захищати людей. Також зазначається, що сьогодні тривають додаткові перемовини з виробниками вакцин щодо ефективності проти штаму "омікрон". 

Читайте також: Десятки людей та щільні черги: Що відбувається в пунктах вакцинації від COVID в Києві (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Омікрон

Щодо ефективності тестів за штаму "омікрон" у ВООЗ заявили, що наявні ПЛР-тести допомагають виявляти захворювання, зокрема й новим варіантом коронавірусу. На сьогодні тривають додаткові дослідження для виявлення впливу "омікрону" на ефективність інших типів тестів, включно з експрестестами. 

У ВООЗ не ставлять під сумнів наявні засоби лікування коронавірусу проти нового штаму "омікрон", зокрема, в питанні лікування важких хворих. Низка засобів лікування також пройдуть додаткову перевірку на те, чи зберігають вони свою ефективність проти нового штаму. 

Рекомендації для людей 

У ВООЗ підкреслюють, що найефективнішими мірами проти нового штаму коронавірусу "омікрон" є дотримання соціальної дистанції, носіння масок, відкриття вікон для провітрювання, уникнення масових скупчень людей, гігієна рук та якомога найшвидша вакцинація. Тобто, методи профілактики за нового штаму коронавірусу залишаються незмінними.

Також ВООЗ продовжить публікуват інформацію про штам "омікрон" за мірою надходження.

Омікрон

Де можна вакцинуватись в Києві

Отримати щеплення від коронавірусу також можна в Центрі вакцинації проти COVID-19 (МВЦ, проспект Броварський, 15), там всі охочі можуть щепитися від COVID-19 вакцинами CoronaVac, Moderna та Pfizer. Зареєструватися на вакцинацію можна через сервіс helsi.mе. Також вакцинуватись можна і в будь-якому пункті щеплень із тих, що розгорнуті на базі центрів первинної медико-санітарної допомоги всіх без виключення районів столиці.

Читайте також: Не Пфайзером єдиним: Що відомо про вакцину Moderna, якою почали щепити в Києві

У Києві також у вільному доступі можна отримати щеплення від коронавірусу в ТРЦ, зокрема в ТРЦ Ocean Plaza, River Mall, "Ашан Петрівка", Cosmo Multimall, Blockbuster Mall, Retroville, SkyMall та Dream Town.

Враховуючи попередній досвід розпосюдження нових штамів коронавірусу світом, прихід штаму "омікрон" до Києва та України є лише питанням часу, а тому варто бути готовими до можливого погіршення ситуації з коронавірусом в столиці через неминучий прихід нового штаму. 

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme