Сезон кавунів і динь стартував: Як обрати гарні баштанні
На базарах і в магазинах дині та кавуни поки ще коштують не надто дешево, але деякі містяни вже почали куштувати ці баштанні культури. Проте потрібно бути обережними під час їхнього вибору
- Київ
-
30 червня 2020 12:00

Зазвичай українці звикли купувати кавуни і дині аж у серпні. Вважається, що в цей час баштанні культури вже абсолютно безпечні для вживання. Мовляв, раніше їх краще не купувати. Проте експерти кажуть, що якщо прискіпливо обрати кавун чи диню, то їх можна їсти навіть у червні. Просто потрібно знати кілька секретів під час вибору цих баштанних культур. Тим паче, червень був дуже спекотним, а дині і кавуни полюбляють таку погоду. Тому невдовзі їх буде дуже багато. Зараз кавуни вже продають у супермаркетах та на базарах, але їхня вартість поки зашкалює. Крім цього, почали продавати дині, але кілограм цієї баштанної культури коштує 40 гривень.
Де купувати кавуни
Найкраще купувати кавуни і дині на офіційних базарах. Тут, як мінімум, уся продукція має проходити санітарний контроль, і якщо вона не відповідає вимогам – її забракують, і на прилавку такий кавун чи диня не мають з’явитися. Найкраще на базарі мати, як кажуть, "свого" продавця – деякі містяни роками купують овочі і фрукти в одного й того самого реалізатора. Таким чином вже складаються ледь не дружні стосунки, а тому такий продавець навряд чи буде продавати "своєму" покупцеві поганий товар. Також можна купувати кавуни у магазинах великих мереж супермаркетів. Тут теж товар проходить усі можливі перевірки і можна навіть вимагати спеціальний супровідний листок на кавуни чи дині, який дає гарантію, що усе з продукцією нормально.
Краще не купувати кавуни на точках, що розміщені вздовж трас чи просто на вулицях. Зазвичай в таких місцях продають баштанні, що просто не пройшли санітарний контроль в магазинах чи на офіційних базарах. Звичайно, так буває не завжди, але навіщо випробовувати долю.
Мають бути, як на малюнку
Варто пам’ятати, що гарний і безпечний кавун, або ж диня, мають бути не пошкодженими. Наприклад, не слід купувати кавун, в якого є пошкодження шкірки. Так само і з динями. Не слід брати ті, що мають тріщини чи якісь плями, хоча зазвичай продавці запевняють, що така диня найсмачніша, адже вже "пускає усі соки". Це неправда. Баштанні мають бути чистенькими та без плям чи якихось тріщин. Справа в тому, що сонце провокує дуже швидке розмноження бактерій, і якщо вони опиняться в цих тріщинах кавунів чи динь, все це опиниться у шлунку людини, яка їстиме порепані баштанні.
Що з нітратами в кавунах
Нітрати є шкідливими для людини, але фермери дуже часто використовують ці сполуки задля швидкого росту кавунів чи динь. Проте слід пам’ятати, що найбільше нітратів є у м’якоті біля самісінької шкірки баштанних. Тому якщо вже припекло з’їсти раннього кавуна, не потрібно вигризати усю м’якоть аж до зеленої шкірки кавуна: залиште м’якоті близько 3 см від шкірки. Та сама ситуація з динями. Також можна самому визначити, чи кавун з нітратами: волокна, що йдуть від центру до шкірки, у нітратного кавуна будуть жовтого кольору. У кавуна без нітратів або з їхнім мінімальним вмістом ці волокна будуть білого кольору.
Проте, як би цього не хотілося, але фахівці все ж радять купувати кавуни хоча б наприкінці липня, а ще краще – в серпні. Тоді є майже 100% гарантії, що кавун буде якісним і без шкідливих домішок. Просто у другій половині літа вже немає сенсу шпигувати кавуни великою кількістю нітратів, адже вони й так достигнуть за допомогою сонця. Але найбільш вірний метод обрати гарного кавуна чи диню, придбати собі пристрій, який вимірює вміст нітратів у кавунах чи динях. Щоправда, коштує такий пристрій кілька тисяч гривень, але з ним покупець вже буде на 100% впевненим, що купує якісні баштанні.
Як обрати кавуна чи диню
Дуже важливо обрати стиглий кавун. Ця стигла ягода буде легша за нестиглу такого ж розміру. Тобто, якщо взяти два однакових кавуни, один з яких буде стиглим, а інший – ні, то стиглий кавун буде легший на вагах. До того ж стиглий кавун не буде тонути у воді, а нестиглий піде на дно.
Дехто під час вибору кавуна стукає по них. Стиглий кавун буде мати дзвінкий звук, а от нестиглий буде давати глухий звук.
Звертаємо увагу і на хвостик кавуна. Справа в тому, що коли кавун дозріває, то його хвостик просто відсихає і відпадає від рослини, яка є його "матір’ю". також не слід забувати про пляму на боці кавуна. Вона має бути жовтою, але тільки не білою. Біла пляма на боці – ознака нестиглості кавуна.
Диню обрати також неважко. Стигла диня буде видавати дуже приємний і тонкий аромат навіть якщо її не розрізати. Якщо ж диня майже не пахне, то її краще взагалі не брати. Також можна постукати по дині. Якщо буде досить глухий звук, то диня стигла – га відміну від кавуна, який навпаки має бути з дзвінким звуком. Також звертаємо увагу на хвостик дині. Він має бути сухим і досить товстим. І наостанок – тиснемо в межах плодоніжки. Якщо шкірна прогнеться, то таку диню можна сміливо брати. Але якщо шкірна не буде прогинатися, варто пошукати кращу диню.
Всі новини Києва читайте на Depo.Київ
Всі новини на одному каналі в Google News
- 19:20 ДБР оголосила підозру голові "Центру протидії корупції" Шабуніну
- 21:33Працюють верхолази, слідчі та кінологи: У столиці продовжують ліквідовувати наслідки нічного ворожого удару (ВІДЕО) Відео
- 21:1111 посадовців КМДА отримали підозру за збитки завдані міському бюджету, що сягнули майже 200 млн грн
- 19:23ЗМІ: Київська прокурорка обслуговує активи, підконтрольні родинам експрокурора Пшонки та загиблого Портнова
- 11:11Під час нічної атаки на Київ пошкоджено офіс "5 каналу": Мовлення тимчасово припинено Відео
- 08:44 Внаслідок масованого удару по Києву загинуло двоє людей, ще 16 - постраждали ФОТО
- 08:01Київ вночі атакували дронами та ракетами, постраждали понад 10 людей
- 22:45У парках, скверах і в центрі Києва встановлюють рамки-розпилювачі води
- 21:10Це плювок під патріотичним соусом в обличчя тих, хто працює, - екснардеп про звинувачення Безуглої на адресу ППО
- 19:05Провідні ІТ-компанії об’єдналися для створення AI-екосистеми в Україні: Що вирішили на першій стратегічній сесії ФОТО
- 18:20Палатний: Україні потрібний уряд національної згуртованості, який працюватиме на результат
- 13:51 СБУ затримала у Києві китайських шпигунів: Розвідували секретні дані про розробку "Нептунів" ФОТО
- 13:25Європейська бізнес асоціація закликала Міністерство розвитку не вводити коефіцієнти до залізничних тарифів у напрямку портів: "Укрзалізниця" отримає збитки
- 10:23Директор департаменту КМВА отримав підозру через переплату майже 5 млн грн за генератори
- 09:51Київщина зазнала масованої комбінованої атаки: Є поранені та руйнування ФОТО
- 21:26 Пакунок школяра: Батьки першокласників отримуватимуть 5 000 грн допомоги через Дію
- 19:37У підземному переході до київського метро незаконно продають вейпи та рідини до них, – ЗМІ ФОТО
- 13:12Повітряне командування "Центр" подякувало владі Києва за системну підтримку і закликало не поширювати брехню про ППО столиці
- 09:14У Києві невідомий впритул розстріляв водія авто. Чоловік загинув