Заборона музики в метро і висотний монстр біля Олександрівської лікарні: Що назасідала Київрада

На останньому засіданні Київради в деякі моменти в залі було лише трохи більше 60 депутатів зі 120
 

  • Київ
  • 12 листопада 2019 19:00

Заборона музики в метро і висотний монст…

Засідання Київради 12 листопада розпочалося з промови мера Кличка. Він акцентував увагу на тому, що в проекті державного бюджету на 2020 рік зменшуються доходи на місцевому рівні, а це вплине на фінансування сфери охорони здоров’я, освіти та соціального захисту. За словами Кличка, в проекті бюджету не встановлено освітні субвенції місцевим громадам у розмірі більше 100 мільярдів гривень. До того ж, не прописано гарантовані державні пільги на проїзд та зв’язок. Тому у Київраді одразу ж проголосували за звернення до Верховної Ради та Кабміну з проханням фінансово забезпечити потреби Києва.

Втім, перед голосуванням деякі депутати заявили, що вже неодноразово звертались до Верховної Ради та Кабміну з тими чи іншими проханнями, але зазвичай у відповідь надходять лише "відписки". Була навіть пропозиція запрошувати на засідання Київради народних депутатів, яких обирали за київськими мажоритарними округами у столиці – мовляв, ці нардепи мають знати про проблеми столиці.

Також депутати почали довгу дискусію щодо податку на доходи фізичних осіб. Справа в тому, що з Києва до державного бюджету вилучається 60% ПДФО, а для столиці залишається лише 40%. Депутати вимагають "вийти" на державний рівень, щоб у Києві залишався більший відсоток від податку на доходи фізичних осіб. Проте далі усних заяв ці ініціативи не дійшли.  

У своїй промові мер Кличко також висловив невдоволення тим, що останнім часом силовики звинувачують столичну мерію у корупції. Мовляв, лунають гучні заяви, що якісь чиновники привласнили бюджетні кошти, але до справжніх фактів справа не доходить. На це мер запевнив, що за його каденції у Київській міській державній адміністрації проводиться постійна робота з виявлення корупціонерів. За словами Кличка, за останні чотири роки до правоохоронних органів було передано стоси документації щодо корупції серед чиновників мерії, але до суду було доведено лише одиниці справ. 

Після цього депутати нарешті взялись до кропіткої роботи. Наприклад, одним зі знакових рішень Київради було затвердження нових правил користування метрополітеном. Чинні правила були затверджені ще всередині 1990-х років, деякі їхні пункти вже втратили актуальність. Тепер у столичному метро не можна жебракувати, клеїти рекламу, агітувати або займатися підприємницькою діяльністю. Меломанам та музикам тепер теж доведеться себе обмежити: у "підземці" більше не можна гучно слухати музику та грати на інструментах. Також пасажири метро мають бути охайно вдягненими. Зокрема до метро обіцяють не пускати в нижній білизні, адже були випадки, коли деякі пасажири заходили у метро в одних трусах. А ще в підземці не можна їздити на самокатах, роликових ковзанах та скейтах. Натомість у метро дозволили заходити пасажирам із собаками-поводирями, але тварина має бути в ошийнику, наморднику та мати спеціальне посвідчення. Крім того, така собака має пройти навчання в умовах метрополітену.

Але одним з найцікавіших питань, як завжди, було земельно-будівельне. "Родзинкою" стало питання земельної ділянки на вулиці Мечникова, 7-б, яка фактично межує з територією Олександрівської лікарні. Стосовно цієї проблеми була ціла доповідь від депутата Київради Наталії Манойленко. Дану земельну ділянку видддали в оренду приватній фірмі ще на початку 2000-х років, коли містом керував мер Олександр Омельченко. Майже 15 років бізнесмени нічого не робили на цій ділянці, як і не сплачували орендної плати за землю. Але у 2018 році раптом "прокинулися", огородили ділянку парканом і зрізали на ній усі дерева – мовляв, розпочали укріплення схилу під лікарнею. Втім, як стверджують депутати Київради, насправді забудовник зводить фундамент для майбутньої житлової висотки. Начебто йдеться про 22-поверхівку, але у Київраді є інформація, що це може бути навіть 35-поверховий монстр. І це при тому, що вулиця Мечникова розташована у центральній зоні міста, і тут можна зводити будівлі не вищі за 27 метрів – тобто не вище 9 поверхів.

Читайте також: Київрада провалила голосування за ДПТ, який депутат Кличка вніс з голосу

Більше того, проблема і в тому, що через територію Олександрівської лікарні їздить будівельна техніка, яка працює на ділянці по вулиці Мечникова, 7-б. Наприклад, депутат Юрій Сиротюк розповів, що влітку його дружина лікувалась в Олександрівській лікарні і просто потерпала від того, що повз лікувальні корпуси гасають будівельні вантажівки.  Зрештою депутати вирішили, що потрібно голосувати за те, щоб розірвати договір оренди землі із забудовником. Це підтримали навіть у фракції "Солідарність", яка традиційно виступає одним фронтом із фракцією вже згаданого ексмера Омельченка. Голова "Солідарності" Андрій Странніков додав, що за каденції мера Кличка не було виділено землю під жодне скандальне будівництво. Мовляв, усі скандальні забудови, що виникали останніми роками, були пов’язані з "папєрєдніками", які і видавали дозволи на виділення землі. Хоча депутати з інших фракцій одразу апелювали Страннікову, нагадавши йому, що за останні роки команда мера була ініціатором десятків скандальних детальних планів територій, за які охоче голосувала. І саме ці ДПТ зазвичай мають на меті забудувати усе навкруги житловими будинками без потрібної інфраструктури.

Читайте також: Десятки висоток і жодного дитсадка: Як у Кличка готують колапс на Оболоні

Після усіх цих дискусій на голосування було поставлено проект рішення про розірвання договору оренди земельної ділянки на вулиці Мечникова, 7-б. Але за це свої голоси віддали лише 54 депутати, хоча потрібно було мінімум 61 голос. Та ж промерська фракція дала лише 20 голосів, хоча має 48 депутатів. Причому семеро депутатів "Солідарності" взагалі не голосували. Інші фракції теж не дали всіх голосів. Наприклад, у фракції "Батьківщини" зараз є 14 депутатів, а голосували тільки п’ять. В "Єдності" є 15 депутатів, а голосували тільки сім. У "Свободі" є 14 депутатів, а голосували лише дев’ять.

 

Після того, як проект рішення було "провалено", в президії Київради пообіцяли поставити ще раз це питання на найближчих засіданнях.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme