Десятки висоток і жодного дитсадка: Як у Кличка готують колапс на Оболоні

Команда мера продовжує "пачками" приймати скандальні детальні плани території, за якими місто має забудовуватися багатоповерхівками

  • Київ
  • 8 листопада 2018 14:00

Десятки висоток і жодного дитсадка: Як у…

Нещодавно у мерії розгорівся черговий скандал стосовно майже фінішного прийняття так званого детального плану території на Оболоні. Цей документ регламентуватиме майбутню забудову в межах вулиці Північної, проспекту Оболонського, вулиці Прирічної, проспекту Героїв Сталінграда та вулиці Маршала Малиновського.

Як завжди, чиновники запевняють, що про усе подбали, а будувати у місті нові будинки та торговельні центри - потрібно. Мовляв, без цього мегаполіс просто не зможе існувати. Більше того, основною метою ДПТ на Оболоні чиновники називають розвиток інфраструктури та створення комфортних умов для проживання мешканців мікрорайону.

Depo.Київ проаналізував, що ж чиновники з мерії хочуть набудувати на Оболоні, адже активісти були категорично проти цього детального плану території.

Загальна територія проекту становить 430 гектарів. Зараз 208 гектарів з цієї площі обіймає житлова забудова, за найближчі п'ять років її доля має становити вже 219 гектарів. Тобто будівництво житла вестиметься щонайменше на 11 гектарах.

Зараз в межах детального плану території проживає трохи більше 106 тис. осіб, а в найближчі п'ять років населення має зрости майже на шість тисяч осіб. Втім, якщо взяти навіть узагальнені цифри, то кількість населення стрибане не на заявлені чиновниками цифри, а помітно більше.

Згідно проекту ДПТ, на сьогодні в його межах є більше 2,6 млн. кв. метрів житлового фонду, і найближчою п'ятирічкою цей показник збільшиться до 2,91 млн кв. метрів. Традиційно, збільшення на 300 тис. кв. метрів житла відбудеться за рахунок багатоквартирних будинків. Загалом планується, що за рахунок ДПТ кількість квартир у мікрорайоні збільшиться більш ніж на три тисяч квартир.

Якщо взяти до розрахунків, що в одному будинку у середньому є 100 квартир, то ДПТ дозволить звести на Оболоні близько 30 висоток і 95% цього житла буде вище 16 поверхів. І якщо врахувати, що в одній квартирі у середньому мешкає три особи, то прості підрахунки свідчать, що у трьох тисячах квартир проживатиме майже 10 тисяч осіб, а не 6 тисяч, як вказано в папірцях забудовників і їхніх лобістів в Київраді. А враховуючи, що 100 кв. м – досить таки "жирний" метраж для квартири, тож в реальності буде побудовано куди більше квартир, ніж заявлені 3 тисячі. Таким чином, нових мешканців в районі має стати ще більше.

Згідно таблиці техніко-економічних показників ДПТ на Оболоні, на сьогодні в межах майбутньої забудови є дошкільні навчальні заклади на 5 650 місць. Протягом п'яти років, за які Оболонь має "прирости" висотками на три тисячі – а скоріше, на помітно більше – квартир, кількість місць у дитсадках збільшиться аж... на 35 місць. Між тим, якщо навіть у кожній п'ятій з новозбудованих квартир буде хоча б одна дитина дошкільного віку, це вже 600 дітей, яких треба якось забезпечити дитсадками.

У школах кількість місць взагалі не планують збільшувати: їх хочуть залишити на рівні наявних 14,6 тис. місць, хоча у вступному слові до ДПТ і згадується про реконструкцію шкіл №168 та №256 на вулиці Озерній з влаштуванням стадіону та додаткових спортивних майданчиків. Про медичні заклади також нічичирк. Таке враження, що проектувальники детального плану території думають, що в новобудовах будуть мешкати здорові дорослі без дітей.

Натомість збільшиться, вочевидь, наймиліша для Кличка і його команди площа –торговельних центрів. Зараз в межах ДПТ є магазини на більш ніж 44 тис. кв. м, а за п'ять років їх буде вже більше 51 тис. кв. м. Не слід забувати і про кількість автомобілів, яка збільшиться за рахунок нових мешканців. Навіть якщо враховувати, що з трьох тисяч нових квартир у мешканців кожної третьої буде автомобіль, то це ще плюс тисяча автівок у мікрорайоні. Про розвиток дорожної інфраструктури, звісно ж, в проекті не йдеться. Хоча вже зараз на вулицях району спостерігаються шалені затори – наприклад, можна згадати ранкові "корки" на проспекті Героїв Сталінграда в бік вулиці Електриків, коли тисячі водіїв на своїх автомобілях їдуть до центру міста на роботу. Ввечері усі вони повертаються додому і тоді вже мегазатори спостерігаються, починаючи від Подолу і через вулицю Електриків в бік Оболоні.

Здебільшого у поясненнях до ДПТ йдеться про суцільні житлові комплекси. Наприклад, висотки мають звести на розі Оболонського проспекту, вулиці Північної та території перспективної Великої кільцевої дороги. Також житловий комплекс зведуть на проспекті Оболонському, 52. Найскандальнішим можна назвати можливе – а скоріше, вже вирішене – зведення житлових будинків на проспекті Героїв Сталінграда, 45. Тут висотки хочуть збудувати навколо "смачного" озера Біле.

Замовником даного ДПТ на Оболоні виступає Департамент містобудування та архітектури Київської міськдержадміністрації на чолі з головним архітектором столиці Олександром Свистуновим. Поки проект ДПТ затверджений постійною комісією Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування. У складі комісії є 23 депутати 13 з яких – представники з фракції "Солідарність". За цей скандальний детальний план території проголосувало саме 13 членів комісії з питань містобудування. Серед голосуючих був, наприклад, голова комісії Олександр Міщенко та його заступник Владислав Турець. Обидва вони входять до промерської фракції.

Як відбувалося голосування за ДПТ можна подивитися починаючи з 2:21:20 години.

Тепер проект рішення щодо затвердження ДПТ в межах вулиці Північної, проспекту Оболонського, вулиці Прирічної, проспекту Героїв Сталінграда та вулиці Маршала Малиновського направлять на розгляд Київради. І якщо міськрада, де більшість належить фракціям мера Кличка та екс-мера Омельченка, проголосує за цей ДПТ, забудовники з радістю розпочнуть – точніше, продовжать – свою "роботу".

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme