Стопами Мельника: Чому скандальний забудовник Микитась не зміг втекти з України

Колишній ректор Мельник свого часу примудрився зняти із себе електронний браслет і виїхати за кордон. А от експрезиденту будівельної корпорації "Укрбуд" Максиму Микитасю цього зробити не вдалося
 

Стопами Мельника: Чому скандальний забуд…
ФОТО: Facebook Максима Микитася

20 січня стало відомо, що Максим Микитась, який зараз перебуває під слідством, намагався виїхати за межі України. І це незважаючи на те, що він носить на собі електронний браслет. У мережі навіть з’явились фото, на яких видно, що Микитась якимось чином зайшов до літака і вже готувався сідати на своє місце.

Проте прикордонники вчасно "зняли" його з борту. Пізніше також стало відомо, що Микитась разом із дружиною хотів втекти до Лондона. 

Таким чином колишній президент корпорації "Укрбуд" збирався повторити "подвиг" ексректора податкової академії Петра Мельника, який, маючи на собі електронний браслет, втік за кордон.

ФОТО: NEWSONE

Нагадаємо, що історія зі скандальним ректором сталась ще наприкінці липня 2013 року. Мельника затримали за підозрою в отриманні хабара за те, що він сприятиме вступу до податкової академії кількох людей. Ректор усе спростовував і навіть одразу "захворів" після затримання правоохоронцями. Втім, йому все ж дали два місяці домашнього арешту і згодом навіть надягнули електронний браслет, щоб відслідковувати пересування підозрюваного. Але якимось чином Петро Мельник позбувся браслету і на початку серпня 2013 року втік за кордон. Спочатку були чутки, що він був в Австрії, куди приїхав через Білорусь, а згодом стало відомо, що Мельник перебуває в США, де проживала його донька. Навесні 2014 року Петро Мельник сам повернувся до України і був затриманий правоохоронцями. Зрештою на початку грудня 2017 року суд виправдав ексректора податкової академії, а в грудні 2018 року він помер від пневмонії.

Максиму Микитасю не вдалося повторити трюк із втечею, але й підозрюють його у більших порушеннях закону, ніж ексректора податкової академії. Проблеми у Микитася розпочались ще на початку липня минулого року. Тоді у Чернігівській області між ним та головою однієї з ОТГ Сергієм Пінчуком стався конфлікт, між чоловіками виникла штовханина. В якийсь момент Микитась вихопив у голови ОТГ смартфон і кинув "трубку" об стіну. Після цього Державне бюро розслідувань розпочало справу щодо хуліганських дій голови "Укрбуду". Зрештою наприкінці вересня 2019 року Микитасю таки вручили підозру щодо цих хуліганських дій.

А вже на початку жовтня у Микитася з’явились ще більші проблеми. Тоді детективи НАБУ за погодженням із Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою вручили клопотання щодо запобіжного заходу на той момент вже ексголові "Укрбуду". Його підозрюють у створені оборудки із житлом Нацгвардії. Слідство розглядає версію, що Микитась через підконтрольних йому керівників будівельної компанії укладав з головою Нацгвардії договори про обмін житлом. Йдеться про нерухомість у Печерському районі, яка належить Національній гвардії. Так, слідство стверджує, що відбувся нерівнозначний обмін цієї нерухомості на квартири на околиці столиці. Таким чином державі було завдано збитків на понад 80 мільйонів гривень. 8 жовтня НАБУ вимагало заарештувати усе майно колишнього нардепа Микитася. Зрештою стало відомо, що суд таки заарештував нерухомість та інше майно екснардепа.

Паралельно з цим Микитась таки сів до СІЗО, але згодом за нього внесли заставу у розмірі 5,5 мільйона гривень, і він вийшов зі слідчого ізолятора. Тоді "слуги Феміди" вирішили, що екснардеп і так нікуди не втече, а для застави достатньо 5,5 мільйона гривень. Мовляв, слідчі так і не довели, чому має бути застава у розмірі 300 мільйонів гривень.

Але на волі екснардеп пробув трохи більше двох тижнів, а далі Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду (ВАКС) змінила запобіжний захід колишньому депутату і експрезиденту компанії "Укрбуд": 22 жовтня стало відомо, що Микитася знову саджають до СІЗО із заставою вже у 80 мільйонів гривень. Проте за кілька днів і ця сума була внесена, колишній нардеп знову опинився на свободі, але на нього одягнули електронний браслет.

У цій історії прекрасно все. По-перше, Микитась не виправдав сподівань суду, який ще у жовтні вважав, що екснардеп нікуди не втече. По-друге, виникають питання, чому головному фігуранту справи про скандальний обмін житла Нацгвардії дозволили залишити у себе закордонний паспорт – людина ходить з електронним браслетом і перебуває під слідством, а тому чисто фізично і юридично не може виїхати за кордон. А ще дивним виглядає, як колишній нардеп, якого підозрюють у махінаціях, взагалі міг зайти аж у літаку у "Борисполі". Це означає, що він зі своїм закордонним паспортом пройшов усі види контролю, в тому числі і перевірку документів, а затримали його вже у салоні.

Варто додати, що в Телеграм-каналах, які пов'язують з Банковою, з'явилося чимало інсайдів про те, як втеча Микитася буцімто вирішувалася на найвищому рівні. Але в підсумку – все зірвалося. 

 

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme