Шостий опалювальний сезон Кличка: Як киян зігрівали протягом каденції мера-боксера

Протягом останніх п'яти років кияни пережили абсолютно різні опалювальні сезони, а деякі з них супроводжувались навіть скандалами

Шостий опалювальний сезон Кличка: Як кия…

Цього року опалювальний сезон у столиці стартував як ніколи рано. Ще наприкінці вересня у мерії заявили, що почнуть підключати до опалення дитячі садки, школи та лікарні. Вже на початку жовтня багато цих об’єктів були з теплом. А от житловий фонд вирішили підключити до опалення 25 жовтня. Звісно, це триватиме не один день, а тому деякі будинки відчують "потепління" за кілька днів, а може і більше.

Depo.Київ вирішив дослідити, коли і як в останні п’ять років розпочинався опалювальний сезон у столиці.

Сезон 2014-2015 років  

Входження в опалювальний сезон 2014-2015 років був дуже складним і "приправлявся" відсутністю гарячої води у більшості будинках містян. Гарячу воду відключили ще влітку, в деяких будинках вона з’явилась лише на початку листопада. В той час, коли на вулиці було вже дуже холодно, багато киян вимушені були гріти воду, щоб помитися. Проте у мерії неодноразово повторювали, що просто потрібно економити газ, а тому немає гарячої води. Мовляв, під час війни з Росією країна-агресор може прикрутити вентиль, а так можна буде вижити за рахунок зекономленого газу. Влітку 2014 року мер Кличко казав навіть, що газ потрібно економити на зиму, а тому містяни сидять без гарячої води.

Проте згодом виявилось, що справа не зовсім у відсутності газу в країні. А в тому, що "Нафтогаз" припинив подачу газу, наприклад, на ТЕЦ-6, яка виробляє теплову енергію, зокрема, для Троєщини та Оболоні. У НАКу наполягали, що Київ має дуже великі борги за використаний газ і відновлення газопостачання відбудеться лише після їхнього погашення. Зрештою опалювальний сезон 2014-2015 років розпочався з 22 жовтня. Проте на ділі тоді кияни почали отримувати тепло у своїх квартирах лише на початку листопада.

Сезон 2015-2016 років 

Опалювальний сезон тоді розпочався 5 жовтня. Саме з цього дня того року почали гріти батареї у дитячих садках, школах та лікарнях. А вже 19 жовтня з опаленням були більшість будинків, що перебувають у комунальній власності. Хоча в той самий час без теплих батарей сиділи мешканці 350 будинків, де були пошкоджені тепломережі.

Сезон 2016-2017

5 жовтня 2016 року у мерії вирішили розпочати підключення до опалення житлових будинків. Станом на 13 жовтня до опалення тоді було підключено менше 20% житлових будинків. І навіть станом на 1 листопада 2016 року ще не усі будинки були з теплими батареями. Проте у мерії казали, що це усе через старі тепломережі, які постійно прориває.

Сезон 2017-2018

Того року 9 жовтня почали давати опалення у заклади бюджетної сфери: дитячі садки, школи і лікарні. Усе це відбувалось за заявками керівництва цих установ. У свою чергу опалення почали подавати у житлові будинки з 16 жовтня.

Сезон 2018-2019

Минулого року у Києві знову були проблеми з гарячою водою. У більшості будинків її не стало ще влітку, а з’явилось це благо цивілізації лише всередині жовтня. Тобто багато киян три місяці вимушені були митися у тазиках. Як і у 2014 році вода була відсутня через борги Києва перед "Нафтогазом" і вентиль з блакитним паливо прикрутили. Сам же опалювальний сезон фактично стартував з 15 жовтня, а вже 19 жовтня більшість дитячих садків, шкіл та лікарень були з опаленням. У житлових будинках теплі батареї з’явились починаючи з 20 жовтня, а вже 23 жовтня більша половина висоток були "зігріті".

Отже, поточний опалювальний сезон виявився не схожим на усі попередні. Якщо у минулі роки підключення опалення було більш рівномірним і соціальні об'єкти отримували тепло лише приблизно за тиждень до того, як теплоносій починали подавати у житлові будинки, то цього року ситуація дещо змінилась.  

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme