Скумбрія атлантична натуральна: У Києві зафіксували випадок ботулізму

В торговельний мережі міста Києва дана продукція виявлена у мережі магазинів ПІІ "Білла-Україна"

Скумбрія атлантична натуральна: У Києві…

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на пресслужбу головного управління Держспоживслужби у Києві.

"Від Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області надійшло повідомлення про реєстрацію випадку захворювання на ботулізм, пов’язаного з вживанням рибної консерви "Скумбрія атлантична натуральна з додаванням олії", у мешканця с. Софіївська Борщагівка, Києво-Святошинського району Київської області", - йдеться в повідомленні. 

Спеціалістами Об’єднанням ветеринарної медицини в м. Києві проведено роботу по виявленню зазначеної продукції на виконання доручення начальника Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві. "Рибні консерви ТМ "Аквамарин", дата виробництва 05.07.2018 р. партія 80УБ23ИРФ виробництва ТОВ "РКЗ "Південний", (вул. Ізмаїльська,106, м. Білгород-Дністровський, Одеська область, 67700), згідно з інформацією уповноваженого лікаря ветеринарної медицини, вказані консерви зняті з реалізації оператором ринку всією мережею", - йдеться в повідомленні. 

В інших торговельний мережах м. Києва вищезазначена рибна продукція не виявлена. Робота по виявленню небезпечної продукції продовжується.

Додамо, що фахівці попереджають, що ботулізм — гостра токсикоінфекція, викликана паличкою Clostridium botulinum і її токсином, що міститься в неправильно приготовлених і збережених консервах. Захворювання реєструється повсюдно, окрім районів вічної мерзлоти. Присутність ботулотоксину в харчових продуктах не змінює їх органолептичних властивостей.

Нагадаємо, що найчастіше реєструються захворювання, пов'язані з вживанням грибів домашнього консервування, копченої або в'яленої риби, м'ясних і ковбасних виробів, бобових консервів. Ці продукти частіше викликають групові, "сімейні" спалахи захворювань. Якщо інфікований продукт твердофазний (ковбаса, копчене м'ясо, риба), то в ньому можлива, так звана, "гніздова" інфікованість збудниками ботулізму і утворення токсинів. Тому зустрічаються випадки захворювання на ботулізм, коли не всі особи, які вживали один продукт, хворіють. У даний час переважають захворювання, викликані отруєннями токсинами А, В або Е. Таким чином, основним шляхом передачі захворювання є харчовий, обумовлений вживанням консервованих у домашніх умовах продуктів харчування.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme