Спека атакує: Як киянам вберегтися від теплових та сонячних ударів

Літо в розпалі й синоптики попереджають, що вже завтра температура повітря в Києві сягне +30 градусів

Спека атакує: Як киянам вберегтися від т…

Про це повідомляє Depo.Київ з посиланням на прес-службу Держпродспоживслужби в м. Києві.

Саме тому рятувальники радять столичним жителям вжити заходів задля попередження виникнення теплових і сонячних ударів. "Тепловий удар виникає при загальному перегріванні організму під впливом впродовж тривалого часу високої температури, а сонячний – під прямим впливом сонячних променів на голову і верхню частину шиї людини", - пояснюють фахівці.

До того ж, відзначається, що сонячні та теплові удари частіше виникають у дітей.

Як уберегти дітей

Для попередження сонячних і теплових ударів у дітей необхідно:

- уникати тривалого перебування під прямими променями сонця (не більше 10-15 хвилин);

- носити вільний одяг світлих кольорів з натуральних тканин, на пляж одягати пантофлі (шльопанці, в'єтнамки тощо);

- захищати голову від сонця панамами, хустками, капелюшками тощо (навіть у хмарну погоду), а також парасольками. Для захисту очей використовувати козирки;

- при перебуванні на пляжі забезпечити чергування відпочинку на піску або каменях (впродовж 10-15 хвилин) з плесканням у воді і плаванням (10-15 хвилин - для дітей 8-12 років, 25-30 хвилин - для дітей 13 років і старше).

"У першій половині дня купання краще закінчувати не пізніше 10-10.30, повторне кування у другій половині дня проводити з 16.00 до 19.00. Не дозволяти дітям спати під сонцем. На пляжі широко використовувати тіньові навіси", - наголошують фахівці.

- поза межами пляжу необхідно по черзі перебувати на сонці і у тіні дерев;

- не організовувати тривалих екскурсій (автобусних, піших) у період з 10.00 до 16.00;

- проводити культурно-масові заходи після 18.00 на свіжому повітрі або в залах з широким доступом свіжого повітря, при відсутності протягів. При проведенні масових заходів влаштовувати перерви через кожні 30 хвилин;

- проводити рухові ігри, змагання у періоди до 10.00 і після 16.00;

- забезпечити дітей впродовж дня достатньою кількістю питної води (не менше 2 літрів на дитину), не дозволяти вживання холодної води;

- проводити під час перебування у приміщеннях обливання обличчя, рук до ліктів, до плечей, ніг до колін прохолодною проточною водою (починати з + 24 - 26°С, кожні 2 дня знижати на 1°С і довести її до 16 °С).

Як не перегрітися на роботі

Фахівці наголошують, що спекотна погода шкідливо впливає на організм працюючого, сприяючи погіршенню самопочуття, зниженню працездатності та порушенню здоров'я.

Тож, які ходять на роботу, в умовах підвищеної температури повітря повинні дотримуватися низки правил:

- зокрема, організувати раціональний режим роботи.

"При роботах на відкритому повітрі і температурі зовнішнього повітря 35 ºС і вище, тривалість періодів безперервної роботи повинна складати 15-20 хвилин з наступною тривалістю відпочинку не менше 10-12 хвилин в охолоджуваних приміщеннях", - наголошують фахівці.

- у приміщенні, в якому здійснюється нормалізація теплового стану людини після роботи в нагріваючому середовищі, слід підтримувати температуру повітря на рівні 24 - 25 °C.

- робота при температурі зовнішнього повітря більше 37 ºС за показниками мікроклімату відноситься до небезпечних (екстремальних).

- з метою профілактики зневоднення організму рекомендується правильно організувати і дотримуватися питного режиму.

"Рекомендована температура питної води, напоїв, чаю + 10-15 ºС. Для оптимального водозабезпечення рекомендується також відшкодовувати втрату солей і мікроелементів, що виділяються з організму з потом, передбачивши видачу підсоленої води, мінеральної лужної води, молочно-кислих напоїв (знежирене молоко, молочна сироватка), соків, вітамінізованих напоїв, киснево-білкових коктейлів", - нагадують медики.

Фахівці радять пити воду слід часто і потроху.

"При температурі повітря більше 30 ºС і виконанні роботи середньої тяжкості потрібно випивати не менше 0,5 л води на годину – приблизно одну чашку кожні 20 хвилин", - йдеться в повідомленні.

- для підтримки імунітету і зниження інтоксикації організму рекомендується, при можливості, вживання фруктів і овочів.

Кияни, пам'ятайте, що чітке дотримання вище зазначених рекомендацій – збереже здоров'я.

Нагадаємо, Україна завтра, 25 липня, буде однією з найспекотніших країн Європи. У Києві завтра протягом дня до +30 градусів, проте дощі малоймовірні.

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme