Захоплення мосту Метро у Києві: Що нового відомо про "мінера", який намагається вийти з СІЗО

Українці розділились у думках, яке покарання потрібно застосувати до людини, яка захопила міст у столиці, погрожуючи його підірвати 

Захоплення мосту Метро у Києві: Що новог…

27 вересня – рівно тиждень, як суд вирішив відправити колишнього АТОвця Олексія Белька до СІЗО за те, що він захопив міст Метро у столиці і погрожував його підірвати. Далі суд вирішить, яку міру покарання слід застосувати до чоловіка. 

Depo.Київ нагадує, ким насправді є той "мінер"-невдаха, який 18 вересня зробив у столиці транспортний колапс, адже міст Метро, який він погрожував підірвати, був перекритий майже п’ять годин.

Де народився

Олексій Белько є уродженцем кримського Форосу, де свого часу розташовувалась службова дача президентів України.

Колишній спецпризначенець

Офіційно підтверджено, що Олексій Белько служив в Силах спеціальних операцій, які є елітною складовою Збройних сил України. Проте, за даними представників ССО, Белько був звільнений з цього підрозділу в липні цього року. За даними ЗМІ, у Силах спецоперацій він був начальником радіостанції радіоцентру польового вузла зв’язку військової частини, що дислокується на Київщині. Дана частина входить до окремого батальйону управління та забезпечення ССО Збройних сил України. Крім цього, деякі волонтери неодноразово казали, що Белько брав участь у спецопераціях у війні на Донбасі як снайпер-розвідник.

Версії захоплення мосту

Є досить багато версій того, чому Белько захопив міст. Однією з них з самого початку вважалось психологічне потрясіння. Мовляв, дівчина зрадила йому з іншим військовим, а тому у колишнього АТОвця зникла "земля під ногами". Були навіть версії, що під час захоплення мосту Белько вигукував ім’я своєї колишньої дівчини – "Альона".  

Ще одна версія причини захоплення мосту – Белько вимагав не капітулювати перед Росією у війні на Донбасі. Начебто його не влаштовувало те, що останнім часом позиція держави стосовно Донбасу не така, як раніше, а заради миру керівництво держави хоче піти на деякі поступки.

Був під "кайфом"

Після затримання "мінер" під час допиту зізнався, що перебував під дією наркотиків, коли захоплював міст. Далі Белько почав нести якусь ахінею, що він вже шість діб не спав. Мовляв, в його квартирі трапляються дивні речі, і хтось не давав йому спати. Тому чоловік вирішив приймати наркотики. Крім цього, на його думку, наркотики допомагали йому мати ясний мозок, щоб не нашкодити оточуючим.   

Мали б взяти на контроль

Відомо, що влітку Олексій Белько добровільно здав до поліції кілограм вибухівки та майже сотню патронів. Проте після затримання "мінера" у поліції казали, наче самі вилучали у колишнього АТОвця вибухівку влітку. Як би там не було, а серед українців шириться думка, що поліція мала б якось контролювати людину, яка мала в себе стільки вибухівки. Більше того, в коментарі одному з телеканалів відомий український оперативник та один із засновників Управління боротьби з організованою злочинністю Валерій Кур заявляв, що в разі здачі такої кількості вибухівки, за його часів, Белька б міцно "вели" правоохоронці.

Стали на захист

Після того, як "мінера"-невдаху затримали, думки суспільства щодо покарання для Олексія Белька розділились. Одні вимагали найбільш суворого покарання і з самого початку ходили чутки, що колишнього АТОвця судитимуть за статтею кримінального кодексу "Підготовка до теракту". Проте згодом стало відомо, що до Белька застосують статтю "Хуліганство". Більше того, у Міністерстві ветеранів АТО казали, що усіляко будуть захищати "мінера". Мовляв, він воював за Україну на Донбасі, а зараз хтось намагається очорнити ветеранів.

Крім цього голова МВС Арсен Аваков також казав, що до Белька не потрібно застосовувати жорсткого покарання. Більше того, зазначив, що проситиме суд якнайменшого покарання для "мінера" і хотів взяти колишнього АТОвця на поруки. Вже під час засідання суду 20 вересня троє народних депутатів також хотіли взяти його на поруки . Проте суд вирішив арештувати Олексія Белька на два місяці із можливістю внести заставу у розмірі майже 230 тисяч гривень. Днями ж стало відомо, що сторона захисту "мінера" подала апеляцію до суду щодо скасування арешту. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook