Ткаченко пояснив, чому тягнули з реставрацією органа у костелі Святого Миколая у Києві

Реставраційні роботи органа у костелі Святого Миколая у Києві ускладнювала невизначеність перебування Будинку органної музики в цій будівлі

Надія Собенко
Журналіст розділу Depo.Київ.
Ткаченко пояснив, чому тягнули з реставр…
Фото: Facebook Дениса Монастирського

Згорілий орган у костелі Святого Миколая потребував ремонту, але йшли суди з приводу тендерів, через реставрацію відклали.

Про це у своєму Телеграм-каналі написав міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, повідомляє Depo.Київ.

"Інструмент дійсно потребував відповідного ремонту та і сама його конструкція вимагала серйозного вдосконалення. Та невизначеність щодо перебування будинку органної музики власне в цій будівлі ускладнювала роботи щодо реконструкції чи ремонту органа", – написав він.

За словами міністра, додатково у конструкції самого органа неможливо встановити захисні металеві конструкції для електроприводів. 

"Ймовірне замикання сталося (втім остаточне рішення ще за експертами), саме всередині органу після проведення профілактичних робіт щодо його очищення та початку репетицій. Сам орган переважно складається з 6-ти метрових дерев’яних конструкцій і тільки завдяки негайній реакції ДСНС ми маємо збережений костел, а не спалений Notre Dame", – зазначив він.

Ткаченко наголосив, що у костелі мала вже розпочатися реставрація зовнішнього фасаду, але йшли суди з приводу тендерів, тому процес було відкладено.

"Щодо внутрішніх робіт йшли дискусії між католицькою громадою та будинком органної музики, щодо того, як можна користуватися органом", – написав він.

За словами міністра, представники католицької громади вважали, що він має знаходитися не за вівтарем. Однак, зазначив він, орган був побудований саме для того місця, де він стояв.

"Розміщувати його в іншому місці не просто заборонено з огляду щодо закону про охорону культурної та історичної спадщини, а ще й вкрай небезпечно. Нарешті була досягнута домовленість і прописана дорожня карта, куди рухатися далі. Колектив Національного будинку органної та камерної музики мав переїхати до Будинку музики. До цього існує відповідний указ президента та рішення уряду", – зазначив Ткаченко.

Водночас він заявив, що за рік столична влада "не спромоглася прийняти рішення, де може бути побудований Будинок музики". 

Нагадаємо, пізно увечері 3 вересня у Києві сталася пожежа у костелі Святого Миколая. Займання сталося між першим та другим поверхами будівлі. Пожежі присвоїли другий ранг.

Займання сталося в органі під час репетиції – там щось затріщало і він загорівся.

За кілька годин пожежу локалізували, станом на 23:00 відкритого вогню в костелі уже не було.

Єпископ Київсько - Житомирської дієцезія РКЦ в Україні Віталій Кривицький розповів про наслідки пожежі у костелі Святого Миколая у Києві. 

Міністр культури Олександр Ткаченко зазначив, що триматиме розслідування ситуації під особистим контролем.

Основною версією пожежі в київському костелі Святого Миколая наразі є загоряння електропроводів всередині дерев’яного корпусу органу. 

Зазначимо, що це не перша пожежа у костелі. 25 жовтня 2012 року у будівлі з невідомих причин загорілися вхідні двері. Внаслідок цього була знищена частина костелу. Тоді вогнеборцям вдалося врятувати історичну будівлю.

Як відомо, між мером Києва Віталієм Кличком та очільником МКІП Олександром Ткаченком часто виникають суперечки щодо збереження історичної спадщини столиці. У Києві останнім часом почастішали випадки знесення історичних будівель і обидва представники влади перекладають відповідпальність за руйнування історичних пам'яток. Як приклад можна згадати боротьбу мід владою Києва та МКІП за Гостиний двір, знищення будівлі "Квіти України", знесення будівлі колишнього військового сухарного заводу на вулиці Протасів Яр, 3 чи зруйнованої садиби Барбана

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme