ТОП-5 скандальних самобудів-курників на київських будинках

Власники квартир у багатоповерхівках та історичних будівлях столиці не зовсім розуміють, що не можна збільшувати своє житло за рахунок жахливих прибудов 

ТОП-5 скандальних самобудів-курників на…
Фото: Facebook Максим Бахматов

З кожним роком у столиці стає все більше скандалів з тим, що деякі розумники вирішують зробити надбудову над історичним будинком, або ж просто розширити балкон у квартирі. Усе це паплюжить первісний стан будівель. Тому Depo.Київ вирішив зробити підбірку таких надбудов, які кияни між собою називають "курниками".

П'яте місце  

Деякі кияни полюбляють розширювати балкони. Вони вважають, що кілька квадратних метрів для балкону – замало, а тому майструють до нього прибудову. Наприклад, в одному з будинків на проспекті Маяковського місцевий мешканець зробив балкон майже удвічі більшим, ніж він був збудований спочатку. Причому, балкон збільшився не тільки у довжину, але й у ширину.  

Фото: Depo.Київ 

Четверте місце

Також у Києві стало дуже популярним облаштовувати на першому поверсі будинків магазини чи салони краси. Хтось просто купує квартиру і "виводить" вхід до неї на вулицю. Разом з тим біля фасаду будинку з’являється величезний "курник". Інколи до нього навіть облаштовують сходи.

Фото: Вечірій Київ 

Третє місце 

У лютому в будинку, що є пам’яткою архітектури місцевого значення, на вулиці Саксаганського, 43-б, у Голосіївському районі Києва почали зводити надбудову. Місцеві мешканці кажуть, що це робить власник однієї з квартир, яка розташована на останньому поверсі. Йому начебто дозволили відремонтувати дах над квартирою, але, напевне, будівельники так захопилися, що почали зводити надбудову.

Фото: Юрій Хорунжий (Facebook)

У Департаменті охорони державної спадщини повідомили, що цей будинок є пам’яткою архітектури місцевого значення. Його збудували у 1906 році, а дозволу на будівництво надбудови ніхто не видавав. Вже за тиждень після того, як усе історія набула розголосу, комунальники прийшли трощити цю незаконну надбудову. 

Друге місце 

Наприкінці лютого містяни почали бити на сполох через черговий курник на будівлі в центрі Києва. Так, на вулиці Антоновича, 17-а, до будинку, якому більше 100 років, зводять ще один поверх до існуючої мансарди.

Фото: Yurii Khorunzhyi

Будинок є пам’яткою архітектури, а тому на його фасаді взагалі не можна проводити якісь роботи без узгодження з фахівцями. 

Проте власники квартири на останньому поверсі зводять поверх з балконами і терасами до і без того надбудованої мансарди. Будівництво є, по суті, капітальним. 

Місцеві мешканці кажуть, що звертались в усі можливі інстанції, але лише отримують відписки чиновників, які кажуть, що власник квартири під цим "курником" не з'являється на запрошення контролюючих органів. 

Перше місце

І, нарешті, "переможець" нашого імпровізованого хіт-параду. Ним став вже легендарний "курник" на Майдані Незалежності. Кияни ще з минулого року спостерігають розбірки навколо прибудови на висотці по вулиці Софійській, 1, у самому центрі столиці. Власник квартири на останньому поверсі просто почав зводити надбудову над своїм житлом. Коли під тиском активістів чиновники зацікавилися самобудом, його власник заявив, що просто ремонтує дах будинку. Мовляв, не сидіти ж йому у квартирі на останньому поверсі зі стелею, що протікає. Крім цього, власник житла запевняв, що усі дозволи на такі роботи в нього є. Правоохоронці тоді відреагували на заяви активістів та відкрили кримінальне провадження. У жовтні 2019 року, після того, як кілька місяців зводився цей "курник", комунальники врешті вирішили його демонтувати. 

Тоді чиновники казали, що комунальні служби навіть працювали під "прикриттям" поліції. 

А в листопаді 2019 року мер Кличко заявив, що проблеми з "курником" на будинку по Софійській, 1, більше не буде. Мовляв, з власником приміщення на Софіївській, 1, досягли письмової домовленості про повернення даху у первісний стан, а також його утеплення, гідроізоляційні роботи, встановлення нової покрівлі, ремонт ліфту та приведення прибудинкової території в порядок. Проте майже одразу активісти заявили, що зведення надбудови відновилося 

Зрештою, на початку 2020 року, зявилися повідомлення, що Кличко все ж не міг зупинити ганебне будівництво.  Наприклад, спеціаліст з містобудівного права та адвокат Юрій Брикайло показав фото, як було до забудови і після.  

Бачимо, що на будинку був старий дах і його вирішили зробити іншим – повище. 

На фото видно, що між дахом та самими верхнім поверхом будинку утворився такий собі поріг, а сам дах підріс у розмірах.  У даху навіть є тепер вікно, що більше схоже на житло, а не дахову територію. 

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme