ТОП-5 жлобізмів киян, які роблять нестерпним життя у столиці
Багато містян не розуміють, що повсякдень псують життя і оточуючим, і, за великим рахунком, самим собі
- Київ
-
29 серпня 2018 18:00
Depo.Київ зробив підбірку того, чого не потрібно робити у столиці.
П'яте місце: велодоріжка і пішоходи
Їх дуже не полюбляють велосипедисти. Йдеться про пішоходів, які ходять велодоріжками. Для початку варто зазначити, що велодоріжок у столиці й так не багато, а ті, що є, зазвичай окуповані пішоходами. Наприклад, так постійно стається на Троєщині: тут велодоріжка зроблена на тротуарі, але вона позначена спеціальною розміткою.
Частенько бувають випадки, коли пішоходи йдуть саме по велодоріжці, а тому велосипедистам доводиться їх об'їжджати. Хоча полегшити життя всім учасникам велопішохідного руху дуже просто: пішоходи мають ходити по своїй частині тротуару, а велосипедисти їхати – по своїй.
Четверте місце: "дикі" пасажири метро
Багатьом пасажирам метро потрібно навчитися елементарних правил поведінки у "підземці", перш ніж в неї заходити. У метро є свої правила – майже як правила руху для автомобілістів на дорогах. Потрібно лише слідкувати за спеціальними інформаційними табличками і голосовими оголошеннями. Особливо це стосується пересадочних вузлів між станціями. Наприклад, пересадочний вузол зі станції "Хрещатик" на "Майдан незалежності": тут три тунелі розподіляють людські потоки, щоб регулювати шалений рух пасажирів, позначені спеціальними знаками, що дозволяють або забороняють прохід у той чи інший тунель.
Втім, деякі пасажири взагалі не звертають увагу на інформаційні таблички. Усе це призводить фактично до заторів на пересадочних вузлах. Пасажири, які йдуть у тунель з червоним знаком, просто заважають виходити пасажирам, що йдуть, не порушуючи правил. Хоча якби усі брали до уваги інформацію на табличках, що дозволяють або забороняють рух, хаотичного натовпу людей вдалося б уникнути. А це економить час.
Насправді є декілька базових правил поведінки в метро. Передусім, при проході турнікетів треба спочатку дочекатися відповідного світлового сигналу-стрілочки, а не брати його штурмом, щойно кинули жетончик. В переходах краще триматися правого боку, даючи можливість більш "швидкісним" пасажирам обігнати себе зліва. Так же слід поводитися і на ескалаторах. При посадці в вагон треба дочекатися, поки з нього вийдуть інші пасажири. Так же само, пасажири, які опинилися біля дверей, мають вийти і випустити тих, хто виходить, а не стояти посеред проходу, заважаючи всім і купаючись в променях людської ненависті. Поїзд не втече, а жити всім стане набагато легше.
Третє місце: водії, що затримують автобуси та тролейбуси
Ще одна проблема Києва – водії, які гасають смугами для громадського транспорту. На багатьох магістралях міста вже давно є спеціальні смуги, якими можуть їздити лише автобуси, тролейбуси та маршрутки, а також спецтранспорт – "швидкі", "пожежні" тощо. Проте багато водіїв цього не розуміють і лізуть на спецсмугу, намагаючись об'їхати затор. А дарма.
Це призводить до того, що автобуси і тролейбуси "вибиваються" з графіку під час заторів. Якби усі водії виконували Правила дорожнього руху і не виїжджали на смуги для громадського транспорту, останній рухався б без затримок. На ділі ж виходить так, що у заторах стоїть і громадський транспорт, і приватні машини.
Те ж саме стосується і тих, хто кидає свої машини на "виділенках" і йде у своїх справах. Таким чином, пасажири автобусів і тролейбусів вимушені кудись спізнюватися просто через те, що деякі водії не хочуть їхати у "своїх" смугах для руху чи ставити машини на відведених для цього місцях чи хоча б так, щоб не заважати іншим
Друге місце: розмови по телефону у громадському транспорті
Ще однією проблемою у громадському транспорті є пасажири, що постійно розмовляють по телефону. Навіть якщо інші пасажири не хочуть слухати цю балаканину, їм все одно доведеться це робити. Рішень проблеми є лише два – вийти з автобусу чи тролейбусу або вставити у вуха навушники. Можна ще зробити зауваження тому, хто розмовляє по телефону, але в цьому випадку потрібно бути готовим до агресії у відповідь.
Натомість можна дізнатися, що сусід по сидінню робить вночі, які в нього проблеми зі здоров'ям і взагалі, як він живе. Часом люди в автобусі по телефону розповідають, як вони сходили до туалету, а деякі дівчата у телефонному режимі можуть розповісти подрузі, як зменшити страждання в критичні дні. навіщо все це іншим пасажирам – невідомо.
Перше місце: курці та їхні недопалки
Наостанок – про особливу "касту" киян: курців. Про куріння в людних місцях навіть не будемо, бо є й інша проблема: деякі тютюнозалежні не розуміють, що перед тим, як кидати недопалок у сміттник, цигарку потрібно ретельно загасити. Але багато містян цього робить. Можливо, через лінощі, а можливо, через нестачу інтелекту. Бо в смітнику зазвичай чимало того, що затліє за кілька хвилин. Після чого урна – у вогні, а вся вулиця - в смердючих клубах диму.
Всі новини Києва читайте на Depo.Київ
Всі новини на одному каналі в Google News
- 14:10В Укргідрометцентрі розповіли, якою буде погода в Україні у січні
- 16:26Група зловмисників під час окупації Київщини викрала з автосалонів машини, згодом їх продавала
- 15:55Майже третина ФОПів планують зупинити свою діяльність, - дослідження
- 15:42Суд зобов'язав провести повну перевірку декларацій ірпінського депутата Пікулика, — ЗМІ
- 15:15СБУ затримала у Києві голову одеського осередку партії УДАР (ФОТО) ФОТО
- 14:07Банкрутство фізичної особи: як діяти, щоб захистити свої інтереси?
- 13:05 Більш як пів сотні дронів, майже стільки ж ракет збили ПСУ: Де працювала і що уразили охоронці неба
- 10:15Російська армія атакувала Київщину безпілотниками: що в ОВА кажуть про руйнування
- 19:08Як вибрати найкращу зубну пасту Актуально
- 19:01Аірподс Макс: чи варто купувати у 2024 році та кому вони підходять Інновації
- 10:18У Києві затримали двох ворожих агентів, що підпалили авто військових та відділення пошти ФОТО
- 08:46Ворог вночі атакував Київщину: Що відомо про наслідки
- 11:27Нічна дронова атака: Що і де вдалося знищити
- 17:33ГУР евакуювало 34 людини з Сирії, серед них – 15 дітей ФОТО
- 21:50 Зеленський погодив призначення 30 дипломатів Відео
- 17:30Стали відомі девʼять фіналістів Нацвідбору на Євробачення-2025
- 11:20Внаслідок атаки на Київ постраждав костел Святого Миколая — одна з найкрасивіших пам'яток столиці (ФОТО) ФОТО
- 10:30У Києві через ранкову атаку загинула одна людина, ще 10 - поранені
- 10:11На Київщині через атаку ракет та дронів спалахнули склади: Пожежа охопила понад 15 тисяч "квадратів"