ТОП-7 порад, як підготувати автомобіль до зими

На вулиці стає все холодніше і водіям саме час подумати, як підготувати свого залізного коня до холодів
 

ТОП-7 порад, як підготувати автомобіль д…

Depo.Київ дає поради, як вберегти автомобіль від зимових сюрпризів.

Крок 1: Замінити шини

Найперше, що потрібно для автомобіля взимку – зимова гума на колесах. Загалом є неписане правило, що літні шини потрібно змінити на зимові, коли середньодобова температура повітря складає 5-7 °C. Наприклад, вдень ще може бути тепло, а вночі – заморозки. Таким чином зранку, коли більшість водіїв виїжджають на роботу чи у справах, дорожнє покриття вже може бути слизьким. На такій поверхні літня гума на колесах вже не підходить, адже машина не буде "тримати дорогу". Зимова гума має спеціальний проектор, а тому забезпечить набагато краще зчеплення з дорогою. Втім, водіям можна і не чекати коли середньодобова температура складе 5-7 °C . Справа в тому, що з настанням холодів усі шиномонтажні СТО забиті вщент. Тому якщо заздалегідь поміняти літню гуму на зимову, то можна не думати про ці черги.

Крок 2: Перевірити усі шланги

Перед настанням холодів варто передивитися усі патрубки та гумові шланги, які є в машині. Холод дуже погано впливає на ці деталі, а тому, щоб не втрапити в халепу взимку з підтьоками в шлангах, їх варто перевірити заздалегідь і за потреби замінити. Навіть якщо шланг просто "пішов" тріщинами, але з нього не тече ніяка рідина, його все рівно бажано замінити, щоб не випробовувати своє везіння.

Читайте такожТОП-7 київських водіїв-"оленів", яким байдуже на пішоходів

Крок 3: Оновити "двірники" для лобового скла

Також потрібно перевірити щітки двірників на лобовому склі. Взимку їх особливо часто доведеться використовувати, а тому вони мають бути у гарному стані. Якщо гумова основа двірників вже не така еластична, як на початку експлуатації, варто подумати про їхню заміну. В іншому випадку під час зимової сльоти старі двірники будуть залишати розводи на лобовому склі. Крім цього, не треба забувати залити зимову рідину для склоочисника. Якщо в бачку залишити літній варіант такої рідини, вона замерзне під час перших і навіть незначних морозів.   

Крок 4: Укомплектувати аварійний набір

Такий набір має бути в наявності у будь-яку пору року, але взимку – особливо. Потрібно протестувати домкрат на випадок, якщо доведеться замінити пробите колесо. Обов’язково має бути і саме запасне колесо. На всяк випадок в автомобілі має бути буксирний трос, адже під час зимових катаклізмів ваше авто можливо доведеться витягати із заметів. Також слід перевірити чи справний знак аварійної зупинки, який виставляється за автомобілем під час поламки.

Крок 5: Залити спеціальне масло

Головне завдання моторного масла – змащувати усі деталі двигуна під час роботи. Для цього масло має бути певної густини. Не можна допускати, щоб воно було дуже густим, адже тоді масло буде повільно стікати по деталях, що погано для самого двигуна. Тому найкращий спосіб захистити двигун свого автомобіля під час холодів – залити спеціальне зимове масло, яке має більш низьку густину і краще змащує деталі двигуна.

Крок 6: Замінити акумулятор

Потрібно приділити особливу увагу стану акумулятора. Навіть якщо автомобіль добре заводився влітку чи на початку осені, то це не означає, що акумулятор у гарному стані. З настанням холодів старенький акумулятор одного ранку може зробити так, що автомобіль просто не заведеться. Зазвичай акумулятор без проблем працює близько трьох років. Тому якщо цей пристрій на авто вже добігає цих років, потрібно звернутися на спеціалізовані СТО, де акумулятор перевірять і скажуть, чи потрібно його замінити.

Крок 7: Звернути увагу на корозію

Якщо в автомобілі є корозія на металевих частинах машини, то це питання краще вирішити до зими. Досвідчені працівники СТО не радять відкладати боротьбу з корозією до весни, адже протягом зими усе може ще більше ускладнитись. Тому навіть при найменшій появі іржі чи проявах корозії, потрібно звернутися до спеціалізованих СТО аби проблемі місця на кузові машини "зачистили".  

 

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme