Торговці проти забудовників: Чи буде ТРЦ замість книжкового ринку на "Почайні"

Вже другий тиждень працівники книжкового ринку біля станції метро "Почайна" влаштовують різноманітні акції, щоб привернути увагу до того, що книжковий ринок можуть знести. Чиновники тим часом кажуть, що все добре і не треба нагнітати 

Торговці проти забудовників: Чи буде ТРЦ…
фото: фейсбук-група по захисту книжкового ринку "Петрівка"

У Києві розгорівся черговий скандал із забудовою. Цього разу під приціл бізнесменів потрапив книжковий ринок біля станції метро "Почайна" (колишня Петрівка). Працівники ринку вже другий тиждень б’ють на сполох, заявляючи, що їх збираються "виселяти" з їхніх насиджених місць. Були навіть повідомлення, що територія, де знаходиться книжковий базар, має бути звільнена до кінця року, а на місці базару зведуть ТРЦ.

Днями у столичній мерії відбулась зустріч мера Кличка з представниками книжкового ринку, на якій очільник столиці запевнив, що будівництво торговельно-розважального центру на території базару поки не планується. Кличко навіть озвучив заяви працівників ринку, що, мовляв, їм запропонували переїхати в район станції метро "Лісова", адже адміністрація базару начебто заявила підприємцям, що невдовзі бульдозери знесуть увесь книжковий ринок.

Під час зустрічі з підприємцями мер вів розмову про ділянку на проспекті Степана Бандери, 10. За даними Кличка, орендарем цієї ділянки є ТОВ "Книжковий ринок". Згідно системи Youcontrol, таке товариство дійсно зареєстроване за цією адресою. Кличко визнав, що ця ділянка призначена саме для будівництва ТРЦ та паркінгу. Проте мер запевняє, що Департамент містобудування та архітектури не надавав на цю ділянку містобудівні умови та обмеження, а без них взагалі навіть розмови про будівництво не може бути.  

Також, за словами міського голови, згідно з детальним планом території в межах вулиць Вербової, Куренівської, Богатирської, проспекту Бандери, Набережно-Рибальської, залізничної колії, на зазначених ділянках передбачено розміщення ТРЦ відповідно до цільового призначення земельних ділянок. "Утім, на цей час, згідно з даними електронної бази документообігу Департаменту архітектури, на ці ділянки містобудівні умови та обмеження не надавались", – заявив Кличко.

Ще минулого року у ЗМІ були опубліковані ескізи ТРЦ, який мають звести на проспекті Бандери, 10. Цей торгово-розважальний центр має називатися "Петровка Mall".

ескіз Петрівка Mall

Фото: www.iloveobolon.kiev.ua

Проте у мерії не уточнюють, що насправді книжковий ринок розкинувся на вулиці Вербовій, а це через дорогу від проспекту Бандери, 10.

Згідно з кадастровою картою України, на ділянці, де безпосередньо розташований книжковий ринок, рано чи пізно зведуть торговельно-розважальний комплекс. У кадастровій карті вказано, що ділянка площею 0,9 гектара призначена для будівництва, експлуатації та обслуговування багатофункціонального торгово-розважального комплексу. Також тут має з’явитися паркінг з поетапним знесенням будівель і споруд ринків. 

Кадастрова карта

Поряд з цією ділянкою є ще одна, площею 0,98 гектарів, призначена для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури. На цій ділянці облаштовано невеличкий речовий базар. Проте в кадастровій карті вказано, що ця ділянка також призначена для будівництва, експлуатації та обслуговування торговельно-громадського центру "Петрівка".

Кадастрова карта Петрівка

Не слід також забувати, що восени минулого року Департамент містобудування та архітектури надав ТОВ "Б.В." містобудівні умови та обмеження (МУО) для проєктування об’єкту будівництва на вулиці Вербовій, 21 і 23, для зведення торговельно-громадського центру. Саме тут і можна знайти книжковий та речовий ринки. Новина про надання МУО з’явилась минулого року на сайті Департаменту містобудування та архітектури. Проте тоді ж чиновники з цієї структури заявили, що дозволу на будівництво вони все ж не надавали, адже сам Департамент не має таких повноважень. Мовляв, були надані лише містобудівні умови та обмеження для проєктування ТРЦ, але це - не дозвіл на будівництво.

Також у Департаменті містобудування та архітектури минулого року зазначили, що ділянка на вулиці Вербовій, 21 і 23, де планують зводити ТРЦ, згідно рішення Київради ще у 2004 році була надана в оренду ТОВ "Солідарність". Проте в 2010 році та ж Київрада змінила ТОВ "Солідарність" на вже згадане ТОВ "Б.В.". У власності орендаря – приміщення на 12625,5 кв. м, а проєктування ТРЦ планується на земельній ділянці площею 0,9899 га. І от саме на цю земельну ділянку були надані містобудівні умови та обмеження, які, ще раз зазначимо, лише надають право на проєктування ТРЦ, але не є дозволом на будівництво. Втім, навіщо проєктувати ТРЦ, який не збираються зводити, – питання риторичне, і очевидно, що слідом за розробкою буде і будівництво. 

А це вже ескізні проєкти того, що має з'явитися замість базарів на вулиці Вербовій.  Саме впритул до залізничних колій і має вирости новий торговельно-громадський центр. 

Проект ТРЦ замість ринку Петрівка

Фото: www.iloveobolon.kiev.ua

Якщо зробити прив'язку по розворотному колу тролейбусів та надземному переходу через колії, то стає зрозумілим, що цей проєкт розроблений саме для ділянки під нинішнім речовим ринком, до виходу з метро. Книжкового ринку він не зачіпає.

Так буде виглядати новий ТРЦ

Фото: www.iloveobolon.kiev.ua/

На детальному плані території цей об'єкт вказаний за номером 83. Земельна ділянка на проспекті Степана Бандери, 10, напроти книжкового ринку, про яку розповідав мер Кличко, позначена цифрою 79. 

План території на Петрівці

Тож, з одного боку, мер Кличко, заспокоюючи торговців, розповідає про ділянку на проспекті Степана Бандери, 10, де не торгують книжками. З іншого, насправді мітингарі, які є продавцями передусім на книжковому ринку, говорять про базар на вулиці Вербовій, і ТРЦ там планується. Але є нюанс: наявні документи свідчать, що він буде замість речового ринку. Що, втім, не скасовує того, що поряд рано чи пізно з'явиться інший, і з книжками на "Почайні" доведеться розпрощатися.

І як би влада не хотіла це визнавати вголос, але процес зведення ТРЦ замість ринків вже запущено. Так, це робили так звані "папєрєдніки", але тим не менше. Цільове призначення земельних ділянок Київрада може змінити своїм рішенням, але зважаючи на те, як депутати полюбляють видавати дозволи на будівництво ТРЦ, про це можна навіть не мріяти. Та й сам мер Кличко, коли зводили скандальний ТРЦ над станцією метро "Героїв Дніпра", говорив, що Києву не вистачає торговельно-розважальних центрів. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"