Подільський міст, Окружна та метро на Виноградар: Яким буде бюджет Києва на 2022 рік

Наступного року бюджет столиці складе 68,2 млрд грн з профіцитом в майже 2,5 млрд

Сергій Фоменко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Київ
  • Київ
  • 11 листопада 2021 15:00

Подільський міст, Окружна та метро на Ви…
Віталій Кличко в Київраді. Фото: КМДА

На сайті КМДА опубліковано проєкт бюджету Києва на 2022 рік, який мають ухвалити на найближчій сесії Київради.

Журналісти Depo.Київ проаналізували проєкт столичного бюджету на 2022 рік та з'ясували, куди підуть кошти платників податків наступного року. 

Згідно з документом, прогнозні показники доходів бюджету Києва на 2022 рік, порівняно з 2021 роком збільшаться майже на 2,5 млрд грн або на 3,8% за рахунов збільшення доходів бюджету та трансферів з держбюджету. Зазначимо, що прогнозовані надходження до бюджету столиці в 2021 році складають 65,7 млрд грн, в 2020 році бюджет Києва складав помітно менше – 51,1 млрд грн.

Майже 3 мільярди для чиновників 

Видатки на на фінкціонування органів місцевої влади зростуть не сильно: в проекті бюджету на 2022 рік вони  становлять 2,687 млрд грн, зокрема на запезпечення секретаріату Київради піде 188 млн грн. Для порівняння: в бюджеті на 2021 рік на цю статтю було закладено 2,64 млрд грн.

На запезпечення іншої діяльності у сфері держуправління піде 304,5 млн грн, з яких 97,5 млн грн виділять на забезпечення діяльності громадських приймалень депутатів Київради.

На освіту – 24,5 мільярда  

В 2022 році на освіту в столиці планують витратити 24,5 млрд грн, що ммайже на 1,7 млрд грн більше, ніж в поточному році: в 2021-му на освіту з бюджету столиці витратили 22,778 млрд грн. Всі ці гроші підуть на організацію навчального процесу в закладах середньої освіти, гурткової роботи та створення умов для доступності освіти в сфері культури для дітей та юнацтва. 

Департамент освіти і науки КМДА отримає 598 млн грн в 2022 році. На виплату стипендій у закладах вищої освіти та фахової передвищої передбачено 359 млн грн. 

Крім того, з державного бюджета надійде субвенція в розмірі 5,9 млрд грн на оплату працю педагогів та інші витрати.

Бюджет києва на 2022 рік

Охорона здоров'я – майже на мільярд більше

Наступного року в столиці планують підвищити тарифи на низку медичних послуг, зокрема, на лікування онкологічних захворювань. Пріоритетними залишатимуться пакети медичних послуг з ендоскопічних досліджень, послуги з надання допомоги пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями, допомоги при вагітності, пологах та допомоги новонародженим.

Проєкт бюджету на 2022 рік передбачає видатки в розмірі 6 млрд грн на охорону здоров'я. Ці гроші підуть на медичне обслуговування, яке здійснюватимуть в рамках міської програми "Здоров'я киян". В 2021 році на охорону здоров'я витратили 5,089 млрд.

Також передбачені видатки на: 

  • щомісячну безповоротну фінансову допомогу медикам;
  • централізоване забезпечення закладів охорони здоров’я
  • автотранспортом;
  • надання населенню медичних послуг понад обсяг, передбачений
  • програмою державних гарантій;
  • централізоване забезпечення лікарськими засобами, медичними
  • виробами та витратними матеріалами.

Житлове господарство – з символічною надбавкою

Наступного року столиця планує витратити на житлове господарство 1,871 млрд грн у порівнянні з 1,523 млрд в 2021 році. Дані гроші планують витратити на експлуатацію та технічне обладнання житлового фонду, приведення в належний стан прибудинкових територій та внутрішньоквартальних проїздів, здійснення енергоефективних заходів в житлових будинках, капітальний ремонт житлового фонду. 

Буде виділено 484 млн грн на відновлення асфальтового покриття прибудинкових територій і внутрішньоквартальних проїздів, 58 млн грн на облаштування дитячих ігрових та спортивних майданчиків, 33 млн грн на громадські проєкти в житловому господарстві. 

Також з бюджету виртатять 251 млн грн на капітальний ремонт теплових мереж та обладнання КП "Київтеплоенерго". Райдержадміністрації отримають 226 млн грн на капітальний ремонт та рекострукцію ліфтів та 125 млн на встановлення лічильників на воду та тепло.

Комунальне господарство без змін

На комунальне господарство в 2022 році витратять 2,18 млрд грн. В 2021 році дана стаття передбачала 2,2 млрд грн. Йдеться про виконання програми з благоустрою, а саме:

  • благоустрій території та утримання в належному стані зелених насаджень в місті та в міських лісопаркових зонах, на який витратять 1,377 млрд грн;
  • благоустрій та облаштування міських пляжів та зон відпочинку, на який витратять 405 млн грн;
  • демонтаж МАФів та тимчасових споруд, на який витратять 109 млн грн;
  • заходи з регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами, на які витратять 27 млн грн;
  • утримання та забезпечення функціонування комплексів бюветного водопостачання, фонтанів та громадських вбиралень, благоустрій міських кладовищ та утримання протизсувних гідротехнічних, які обійдуться в 228 млн грн. 

Окрім того, в 2022 році на благоустрій зелених насаджень додатково передбачається спрямувати
250 млн грн, у тому числі на заходи з оновлення зеленої зони за рахунок коштів відновної вартості зелених насаджень, що підлягають видаленню на території Києва — 50 млн грн.

бюджет києва на 2022 рік

Культура і мистецтво – на другорядних ролях

В 2022 році на культуру та мистецтво в столиц планують витратити скромні 1,417 млрд грн. В 2021 році ця цифра становила трохи менше – 1,328 млрд грн. На підтримку театральних та концертних закладів культури спрямують 521 млн грн. 

У 2022 році в 21 міському театрі для 634,346 тис. глядачів та гостей столиці планується провести 5 155 вистав, з них 78 нових постановок. На забезпечення організації та проведення 124 загальнодержавних та міських свят у наступному році в проєкті бюджету Києва враховано кошти в сумі 48,6 млн грн. Середні витрати на проведення одного культурно- мистецького заходу становлять 390,05 тис. грн.

На функціонування 22 музеїв та утримання в належному стані музейних експонатів, здійснення виставкової діяльності виділять 291 млн грн. Організація діяльності дев'яти палаців та будинків кульрури передбачено 46 млн грн. 

Також в 2022 році капітально відремонтурють кінотеатр "Братислава" за 9,5 млн грн, культурно-мистецький комплекс "Співоче поле" за 1 млн грн та парк "Перемога" за 6 млн грн. 

Комунальні ЗМІ – зростання більше, ніж на чверть

На комунальні ЗМІ в 2022 році з міського бюджету планують витратити 227 млн грн. Йдеться про КП "Телекомпанія Київ" та "Радіостанція "Голос Києва", які отримають 183 млн грн. 

В 2022 році міська влада планує провести 29 інформаційних компаній, відповідно до пріорітетів, а також виготовляти та друкувати інформаційні матеріали, здійсненювати моніторинг інформаційного середовища та співпрацювати з іншими інформаційними агенціями. В 2021 році на комунальні ЗМІ з бюджету витратили 178 млн грн, тобто приріст бюджетів за рік складе 27,5%.

Будівництво за 4,5 мільярда

Бюджет на 2022 рік передбачає виділення 4,54 млрд грн на фінансування об’єктів капітального будівництва. В 2021 році на будівництво в столиці витратили 4,109 млрд грн.

Видатки передбачають продовження будівництва наступних об'єктів: 

  • Метро на Виноградар з електродепо в Подільському районі;
  • Подільсько-Воскресенський міст;
  • Велика Окружна дорога на ділянці вiд просп. Маршала Рокоссовського до вул. Богатирської з будiвництвом транспортної розв’язки в рiзних рiвнях.

Зазначимо, що метро на Виноградар, незважаючи на обіцянки відкрити його до кінця 2021 року, планують добудувати лише в 2023 році. Така ж ситуація і з Подільсько-Воскресенським мостом, на будівництво якого потрібен щонайменше ще один рік. 

Також місто продовжить купляти житло для учасників АТО, будувати та реконструювати школи, дитссадки, лікарні, а також розбудовувати та модернізувати інженерні мережі столиці.

Подільсько-Воскресенський міст

Дорожній рух та проїзд в транспорті 

Проєкт бюджету на 2022 рік передбачає виділення 3,452 млрд грн на утримання та капремонт дорожньої інфраструктури, утримання доріг, облаштування освітлення та засобів організації дорожнього руху. В 2021 році на транспорт було витрачено 5,515 млрд грн.

Також в 2022 році дептранс КМДА планує виділити на міський транспорт 1,422 млрд грн. Зокрема, йдеться про регулювання цін на проїзд в наземному транспорті, метрополітені. Нагадаємо, що міська влада заявила про неминуче подорожчання проїзду в транспорті вже незабаром. 

Документ враховуєє витрати на придбання рухомого складу для "Київпастрансу" та вагонів для київського метрополітену. Окремими пунктом в бюджеті закладено придбання електробусів, на які планують витратити 76 млн грн. 

Наступна сесія Київради очікується 18 листопада, саме там мають ухвалити бюджет столиці на 2022 рік. В депутатів є тиждень на те, щоб внести правки до документу та змінити його до остаточного ухвалення. 

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme