У Києві на території Феофанії забудовник знищив величезний горіховий сад (ФОТО)

На території Феофанії в Києві забудовник вирубав горіхову плантацію Національної академії наук

Олександра Чагарна
Журналіст розділу Depo.Київ
У Києві на території Феофанії забудовник…
Фото: Facebook

Поліція зафіксувала факт знищення горіхового гаю та частини лісу. Про це повідомляє Depo.Київ, посилаючись на "Хмарочос" та Facebook-сторінку Анни Щербакової. 

На території Феофанії в Києві забудовник вирубав горіхову плантацію Національної академії наук. Там він планує звести житловий комплекс.

За словами архітекторки Світлани Корольонок, представники забудовника не допустили на територію ані інспектора з благоустрою, ані інспекторів Держекоінспекції, ані поліцію, зокрема, слідчо-оперативну групу Голосіївського управління.

Пізніше стало відомо, що влада анулювала забудовнику картку на тимчасове порушення благоустрою, а поліція змогла зафіксувати факт знищення дерев.

У 2019 році НАН зареєструвала право власності на три ділянки в Феофанії, а потім віддавала їх під забудову ТОВ "Інтербуд-ТМ". Крім ділянки на вулиці Академіка Лебедєва, на якій була горіхова плантація, забудовник отримав дві ділянки на вулиці Метрологічній, 7 (впритул до якої будується ЖК "Кришталеві джерела") та Академіка Заболотного, 152 (там вже будують ЖК "Феофанія сіті").

КМДА подала судовий позов на Академію наук, адже ділянки знаходяться в комунальній власності та розпоряджатись ними може лише місцева влада. Влітку цього року Господарський суд відмовив у задоволенні позову КМДА щодо скасування реєстрації права власності на землі.

Державна архітектурно-будівельна інспекція, яку нещодавно ліквідували, на четвертий раз дозволила будівництво комплексу житлових, громадських та торгових будівель на ділянці державної власності площею 7,7 гектари, пише видання KV.

За даними організації "Всеукраїнське об’єднання позаштатних інспекторів Архітектурно-будівельного контролю", при видачі дозволу на проведення будівельних робіт ДАБІ допустила порушення низки вимог законодавства у сфері містобудування. Зокрема:

  • кількість запроєктованих будинків, їх поверховість та розміщення не відповідають ДПТ;
  • не дотримані деякі вимоги державних будівельних норм;
  • є невідповідності у проєктній документації та техумовах підключення до газорозподільної системи тощо.

Нагадаємо, що у Києві на ВДНГ почали масову вирубку 14,2 га дерев, яка триватиме до 31 грудня

Всі новини Києва читайте на Depo.Київ

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme